چه تاثیری بر روی استخوان زنان می‌گذارد؟

با این حال، در حالی که مطالعات دیگر نشان می‌دهند که دست دادن کل و فسفر می‌تواند به ضعیف‌تر شدن استخوان‌ها منجر شود، در این مطالعه بررسی چگونگی پویایی استخوان‌ها و تحول آنها در رویدادهای مهم زندگی پرداختند.

“پائولا سریتو”(Paola Cerrito) رهبر این پروژه تحقیقاتی و دانشجوی مقطع دکترای مردم شناسی و دانشکده دندانپزشکی دانشگاه نیویورک گفت: یافته‌های ما شواهد بیشتر از تأثیر تأثیرگذار مانند ارگانیسم زنان ارائه می‌دهد و همچنین نشان می‌دهد که اسکلت یک اندام ساکن نیست، اما عضوی پویا است که با رویدادهای زندگی تغییر می‌کند.

مطالعات دانشگاه‌های نیویورک در مطالعه‌ی اخیرشان، زایمان را به‌طور طبیعی در استخوان‌های زنان تغییر می‌دهند.

“شارا بیلی”(Shara Bailey) نویسنده این مطالعه و انسان شناس دانشگاه نیویورک در بیانیه‌ای رسانه‌های گفت: استخوان بخش ایستا و مرده اسکلت چرا که استخوان به طور مداوم فرآیندهای فیزیولوژیکی را تنظیم می‌کند و به آنها پاسخ می‌دهد.

یافته‌های این مطالعه در مجله “PLoS ONE” منتشر شده است.

نخستی‌هایی که مطالعه قرار گرفتن در ایستگاه سابانا سکا(Sabana Seca Field Station) در پورتوریکو می‌کردند و به دلیل زندگی طبیعی مرده بودند. سریتو افزود: تحقیقات ما نشان می‌دهد که حتی قبل از توقف باروری، اسکلت به طور پویا به تغییرات در وضعیت مانند پاسخ می‌دهد.

برای مطالعه این استخوان‌ها، روش میکروسکوپ الکترونی (میکروسکوپ الکترونی) و تجزیه و تحلیل پراش انرژی پرتو ایکس برای بررسی ترکیبات شیمیایی بافت‌های استخوان‌ها استفاده شد. این روش به اجرای پژوهش داد تا تغییرات سطح کلسیم، فسفر، منیزیم و سدیم را بررسی کنند. میکروسکوپ الکترونی به دسته‌ای از میکروسکوپ‌ها گفته می‌شود که از یک باریکه الکترونی برای تصویرسازی استفاده می‌شود.

بخوان  این برنامه رایگان مانع از سرقت سبک هنری شما توسط هوش مصنوعی می شود

لایه‌های استخوان نوع اصلی استخوان در اسکلت بزرگان است و برای این نوع تحقیقات ایده آل است، زیرا در طول زمان توسعه می‌یابد و نشانگرهای بیولوژیکی این تغییرات را بر جای می‌گذارند.

دانشمندان ثابت کرده‌اند که یائسگی می‌تواند بر روی استخوان‌های زنان تأثیر بگذارد، اما زایش نامشخص است. برای جمع آوری این نتایج، میزان سرعت استخوان رشد لایه‌ای(lamellar bone) در ران پستانداران نر و ماده را مورد مطالعه قرار دادند.

انتهای پیاممنبع

به گزارش ایسنا و به نقل از اس اف، نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که بچه‌دار شدن استخوان‌های زنان را برای همیشه تغییر می‌دهد. گروهی از انسان شناسان دانشگاه نیویورک کشف کردند زنانی که زایمان کرده اند در مقایسه با زنانی که باردار نشده اند، سطح کلسیم و فسفر کمتری دارند. استخوان‌های آن‌ها نیز باعث کاهش توجه در منیزیم در نتیجه شیردهی نشان می‌دهند.