چین ماهواره ZhongXing-1E را به فضا پرتاب کرد


چین سی و هشتمین ماموریت مداری خود در ۲۰۲۲ میلادی را انجام داد و ماهواره ZhongXing-1E را همراه یک موشک لانگ مارچ 7A به فضا پرتاب کرد.

به  گزارش سایت اسپیس، این پرتاب در ساعت ۱۳:۱۸ دقیقه به وقت گرینویچ از مقر پرتاب فضایی ونچانگ در جزیره هاینان به فضا پرتاب شد و به طور موفقیت آمیز محموله خود را طبق برنامه ریزی به مدار زمین منتقل کرد.

آکادمی فناوری فضایی چین ماهواره مذکور را ساخته است. چین اطلاعات کمی درباره این ابزار فضایی منتشر کرده و آن را یک ماهواره ارتباطی توصیف کرده است.

ماهواره ZhongXing-1E

اندرو جونز خبرنگار نشریه اسپیس نیوز در این باره می‌گوید: توصیفات مبهم از ماهواره با اطلاعات اندکی که قبلا از ZhongXing-۱E منتشر شده بود، یکسان است. فقدان اطلاعات و عکس از ابزار فضایی نشان می‌دهد این سری ماهواره مخصوص مشتریان نظامی است. در نوامبر سال گذشته ماهواره ZhongXing-۱D همراه یک موشک لانگ مارچ ۳B از مقر پرتاب ماهواره شیچانگ در جنوب غربی چین به فضا پرتاب شده بود.

جونز در این باره می‌نویسد: تغییر پرتابگر و بندر فضایی برای ارسال ماهواره ZhongXing-۱E به فضا همراه بیانیه منتشر شده، نشان می‌دهد ابزار جدید سنگین‌تر از نسخه‌های پیشین است.


بیشتر بخوانید


 منبع