یوتیوب می تواند ویدیوهای 4K را منحصر به مشترکین Premium بسازد

به نظر می‌رسد این آزمایش ظاهری در حال حاضر تنها بر تعداد معدودی از کاربران یوتیوب تأثیر گذاشته است، اما نشان می‌دهد که مالک Google در حال بازی با ایده پیاده‌سازی یک دیوار پرداختی در سراسر سایت برای دسترسی به ویدیوهای با کیفیت بالا در آینده است.

منبع

البته اگر تشویق کسانی باشد که انجام دادن برای سرمایه‌گذاری در بسته اشتراک Premium پلتفرم، به تماشای با وضوح بالا اهمیت دهید، ممکن است برای Google نیز سودآورتر باشد. از این گذشته، YouTube Premium که تماشای بدون آگهی، پخش پس‌زمینه و امکان دانلود ویدیوها برای استفاده آفلاین را ارائه می‌دهد، در حال حاضر 11.99 دلار / 11.99 پوند / 14.99 دلار استرالیا در ماه هزینه دارد.

بنابراین، پس از آزمایش حداکثر 12 آگهی در YouTube برای کاربران غیر Premium، اکنون برخی از کاربران گزارش دادند که آنها نیز باید یک حساب Premium برای تماشای ویدیوها در 4K داشته باشند. pic.twitter.com/jJodoAxeDp1 اکتبر 2022

بیشتر ببین

با توجه به الف موضوع Reddit (در برگه جدید باز می شود) برجسته شده در توییتر توسط افشاگر آلوین (در برگه جدید باز می شود)، چندین کاربر غیر Premium YouTube گزارش داده اند که گزینه های ویدیویی با وضوح 4K (و بالاتر) محدود به مشترکین YouTube Premium در دستگاه های iOS خود را مشاهده کرده اند. برای این افراد، ویدئوها در حال حاضر فقط برای پخش جریانی با وضوح حداکثر 1440p (QHD) در دسترس هستند.