4 روش خشک کردن موی فر

بلکه منظور این است که برای خشک کردن موی فر از سشوار و حرارت استفاده نشود. برای بهتر حالت گرفتن موها و تامین رطوبت آن ها می توان از سرم های مخصوص موی فر و یا روغن های طبیعی یا موس مخصوص این موها استفاده شود. به علاوه برای گرفتن آب مو می توان با دست موها را به آرامی پیچاند و خشک کرد. یکی از مزایای خشک کردن موها با سشوار این است که با کمک آن می توان به موها حجم بیشتری داد. اما این حجم دادن در خشک کردن موها بدون سشوار نیز ممکن است. به این صورت که موها ابتدا به دسته های مختلفی تقسیم شده و فرق زیگزاگی روی موها گرفته می شود. سپس با سنجاق ریشه موها به سمت بالا محکم می شود که موها به همین حالت خشک شده و حجم بیشتری از خود نشان دهند. برای این کار می توان از سرم های آبرسان یا روغن آرگان، روغن بادام، روغن هسته انگور و یا روغن نارگیل استفاده کرد.

بهعلاوه، حالت سیمپیچی آنها را نیز حفظ میکند و جلوی وزشدنشان را میگیرد. مرطوبکنندههای گیاهی: کرمهای مرطوبکننده گیاهی مو موها را کاملا مرطوب میکند و موجب حجیمشدن آنها میشود. بدین ترتیب، موها حالت فریشان را حفظ میکنند و درخشان میمانند. پروتئینهای طبیعی: پروتئینهای طبیعی (از گندم گرفته تا ابریشم و سویا) نیز مانند مرطوبکنندهها رطوبت و حالت خوب فرها را حفظ میکنند. موهای فر کلاسیک از ریشه تا نوک مو یک شکلاند. وقتی مو از سلامت کافی برخوردار باشد، مارپیچهای این مدل از مو حالتی یکنواخت و طبیعی دارند. منتها اگر خالی از رطوبت شوند یا صدمه ببینند، تارهای مو وز میشوند و حالتشان را از دست میدهند. این مدل موی فر در تمام طول مو الگوی مارپیچی ریز دارد. حلقههای ریز این نوع موی فر گرایش به سبکوزنی دارند. در صورت نرسیدن آب کافی به این مدل مو، ساقه مو باز میشود و شکلش را از دست میدهد و موها حالتی انبوه و کنترلنشدهای به خود میگیرند و الگوی آنها نامنظم و در نهایت وز میشوند.

بخوان  تکنولوژی جدید و آینده جهان + تکنولوژی چیست؟ تکنولوژی متاورس + فناوری بلاک چین دیدنگار | 1biti

شما میتوانید تجربیات خود را با ما و دیگر مخاطبین موهیتو در قسمت دیدگاهها به اشتراک بگذارید. برای این کار باید کمی حوصله داشته باشید چرا که کار کردن با موهای فر حوصله و صبر میخواهد. شما به یک عدد موس مو، کمی روغن زیتون و سشوار احتیاج دارید. بعد از شسشتوی موها با شامپوی مخصوص موی فر، زمانی که هنوز موها کمی نمدار هستند، دستهای خود را به موس آغشته کنید. موی را به کل ساقه مو بمالید و موها را کمی به سمت بالا فشار دهید. حالا کمی روغن زیتون به موها بزنید به خصوص به نوک موها. میتوانید به جای روغن زیتون از سرم استفاده کنید. سپس سشوار بکشید تا موها کاملاً خشک شوند. موهای فر نسبت به سایر جنسهای مو، حساس و شکنندهتر هستند و نیاز به مراقبت بیشتری دارند. در گام اول شما باید محصولات مخصوص موی فر را تهیه کنید. مثل شامپوی بدون سولفات، نرم کننده، ماسک مو و سرم مو. موس مو برای حالت دادن به موهای فر مناسب است. از طرفی شما باید به طور مرتب نوک موها را کوتاه کنید تا از موخورهها از بین بروند. روغندرمانی را هم به صورت هفتگی انجام دهید تا موهایتان به خوبی آبرسانی شوند. این موضوع تا حد زیادی به سلیقه شما بستگی دارد. اگر دوست دارید موهای صاف داشته باشید میتوانید روشهای صافی مو مانند ریباندینگ و کراتین را امتحان کنید. البته این روشها دائمی نیستند و نیاز به مراقبت دارند. ضمناً این روشها اصلاً ارزان نیستند و باید آمادگی پرداخت هزینه برای انجام این روشها و مراقبتهای بعد از آن را داشته باشید. ممکن است بعد از کراتین یا ریباندینگ موهای شما کمی خشک شوند که باید حتماً با کمک محصولات مراقبتی به آنها رسیدگی کنید.

بخوان  ده راه هوش مصنوعی می‌تواند شما را شکست ناپذیر کند

رنگ کردن موهایتان به رنگ تیرهتر از آنچه هست نیازی به دکلره کردن موهایتان ندارد، به این معنی که هر چه رنگ موی طبیعی شما روشنتر باشد گزینههای بیشتری برای انتخاب رنگ دارید. اگر نمیخواهید موها رنگی یکدست داشته باشند میتوانید تکنیکهای بالیاژ و هایلایت را انتخاب کنید. تکنیک بالیاژ برای برجستهکردن فرها بسیار مناسب است. بالیاژ ظاهری هنرمندانه و سفارشی به موها میبخشد که باعث میشود که موها در جلسه رنگ اولیه شگفتانگیز به نظر برسد. لایتهای بالیاژ انتخاب بسیاری از دختران با مدل موی فر است. اگر قصد دارید موهای فر خود را رنگ کنید، انتخاب دوره رنگ را فراموش نکنید. قبل از رنگ کردن، مطمئن شوید که موهای فر شما به خوبی هیدراته شدهاند. پس از رنگ کردن مدل موی فر خود، هیدراتاسیون زیاد و یک برنامه منظم از حالت دهنده را دنبال کنید، این کار فرهای شما را سالم و زیبا نگه میدارد. انتشار مطالب فوق تنها با ذکر مرجع به همراه لینک وبسایت مدرسه زیبایی آدینا مجاز میباشد. لطفا به حقوق هم احترام بگذاریم.