DJ نرم افزار آهنگ های پاپ خودکار را به صورت خودکار ایجاد می کند


نرم‌افزار DJ آهنگ‌های پاپ خودکار #Acoustics23 را ایجاد می‌کند

این الگوریتم برای جداسازی و ترکیب اجزای جداگانه از چندین آهنگ برای تولید یک ترکیب منحصر به فرد با صدای دلنشین کار می کند. اعتبار: Xinyang Wu.

آهنگ‌های ماشاپ جزء اصلی بسیاری از دی‌جی‌ها هستند که آواز و سازها را از دو یا چند آهنگ در یک ترکیب یکپارچه ترکیب می‌کنند و محصول نهایی جدید و هیجان‌انگیزی را ایجاد می‌کنند. در حالی که شنیدن نتیجه سرگرم کننده است، فرآیند ایجاد اغلب می تواند چالش برانگیز باشد، و برای انتخاب آهنگ های مناسب و ترکیب کردن آن ها با یکدیگر به دانش و تخصص نیاز دارد.

Xinyang Wu از دانشگاه علم و صنعت هنگ کنگ رویکرد متفاوتی را در پیش گرفت و یک الگوریتم کامپیوتری برای ایجاد هوشمندانه mashup با استفاده از آهنگ های درام از یک آهنگ و آواز و ساز از آهنگ دیگر طراحی کرد. او کار خود را در 7 دسامبر به عنوان بخشی از آکوستیک 2023، از 4 تا 8 دسامبر در مرکز همایش بین المللی سیدنی اجرا می شود.

در حالی که برخی از الگوریتم‌ها و نرم‌افزارهای خودکار می‌توانند برای ایجاد mashup آهنگ تلاش کنند، نتایج آنها اغلب ناهموار و اصلاح نشده است. این روش‌ها آهنگ‌های کامل و بدون تغییر را روی هم قرار می‌دهند، و آنها را بر اساس لحظات کلیدی شناسایی‌شده در موسیقی به‌جای ترکیب ماهرانه آوازها و سازهای آهنگ‌های مختلف، تراز می‌کنند.

وو می‌گوید: «تصور کنید سعی می‌کنید فقط با مایکروویو یک غذای لذیذ درست کنید – این چیزی است که نرم‌افزار mashup خودکار در مقایسه با یک سرآشپز حرفه‌ای، یا در این مورد، یک آهنگساز حرفه‌ای موسیقی با آن روبروست.» این حرفه‌ای‌ها می‌توانند اجزای اصلی یک آهنگ – آوازها، طبل‌ها و سازهای جداگانه‌ای که به نام استم شناخته می‌شوند- که به آنها امکان می‌دهد با دقت ترکیب و هماهنگ شوند، به دست آورند.

الگوریتم او رویکرد متفاوتی دارد و فرآیندی را که توسط متخصصان استفاده می شود تقلید می کند. این نرم افزار برای جداسازی ساقه ها از هر آهنگ و شناسایی پویاترین لحظات کار می کند. سرعت آهنگ های ساز را تنظیم می کند و ضرب آهنگ درام را دقیقاً در لحظه مناسب برای حداکثر اثر اضافه می کند.

نتیجه ترکیبی منحصر به فرد از اشعار دلنشین و سازهای هیجان انگیز با جذابیت های گسترده است.

وو می‌گوید: «از آنچه من مشاهده کرده‌ام، روند واضحی در مورد آنچه که شنوندگان در ماشاپ ترجیح می‌دهند، وجود دارد. “درامبیت های هیپ هاپ مورد علاقه جمعیت است – به نظر می رسد که مردم واقعا از شیار و ریتمی که این ضربات به یک ترکیب می دهند لذت می برند.”

اکنون که این نرم‌افزار بر روی آهنگ‌های درام آزمایش شده است، تیم قصد دارد در مرحله بعدی با ماشاپ‌های باس مقابله کند. برای وو، رویا این است که الگوریتم را گسترش دهد تا مجموعه کامل ابزاری را ترکیب کند و فناوری mashup کاربرپسند را مستقیماً در دست شنوندگان قرار دهد.

وو می‌گوید: «هدف نهایی ما ایجاد اپلیکیشنی است که در آن کاربران می‌توانند هر دو آهنگ را انتخاب کنند و نحوه ترکیب کردن آن‌ها را انتخاب کنند – خواه درام، بیس، سازها یا همه چیز را با آواز آهنگ دیگر عوض کنند.»

ارائه شده توسط انجمن آکوستیک آمریکا


نقل قول: نرم‌افزار DJ آهنگ‌های پاپ خودکار را می‌سازد (2023، 7 دسامبر) بازیابی شده در 7 دسامبر 2023 از

این برگه یا سند یا نوشته تحت پوشش قانون کپی رایت است. به غیر از هرگونه معامله منصفانه به منظور مطالعه یا تحقیق خصوصی، هیچ بخشی بدون اجازه کتبی قابل تکثیر نیست. محتوای مذکور فقط به هدف اطلاع رسانی ایجاد شده است.

منبع

بخوان  شکار ناسا از یک موجود فضایی در حال خوردن یک کهکشان