آیا می‌توان خودروهای الکتریکی را بی‌سیم شارژ کرد؟ممکن است مفهوم شارژ بی سیم تلفن همراه برای همگان آشنا باشد اما آیا می توان ماشین را به صورت بی سیم شارژ کرد، چطور؟ به نظر می‌رسد که این مفهوم آنقدرها هم دور از ذهن نباشد.

به گزارش ایسنا و به نقل از دیجیتال ترندز، فرانتس فون هولزاوزن (Franz von Holzhausen)، طراح ارشد تسلا، در ویدئویی با جی لنو (Jay Leno) در مورد سایبرتراک (Cybertruck) اعلام کرد که تسلا در حال کار بر روی یک شارژر القایی است.

البته وقتی صحبت از تسلا باشد، آن چه این شرکت اشاره می کند که روی آن «کار می کند» می تواند به این معنی باشد که یا امسال می شود، یا 10 سال دیگر می شود و یا واقعاً هرگز نمی شود.

اما صرفاً نظر به اینکه اولین شارژرهای بی‌سیم را برای خودروها می‌سازد یا خیر، این مفهوم در نهایت می‌تواند اجرا شود.

شارژر القایی خودرو چگونه کار می کند؟

شارژ از طریق شارژر القایی تقریباً مانند شارژ بیسیم تلفن همراه عمل می‌کند.

شارژر بی‌سیم به طور کلی از القای الکترومغناطیسی برای انتقال جریان الکتریکی استفاده می‌کند. اساسا، یک فرستنده که یک پد شارژ با یک سیم پیچ مغناطیسی و یک گیرنده است که در این مورد، در قسمت پایین ماشین تعبیه می‌شود با یک سیم پیچ مغناطیسی دیگر وجود دارد. زمانی که این دو در یک راستا می‌گیرند، جریان الکتریکی به گیرنده منتقل می‌شود و فرآیند شارژ شدن آغاز می‌شود.

در واقع پیاده‌سازی فرستنده و دریافت یک کمی پیچیده‌تر است. در خانه، به یک پد بزرگ نیاز دارید که روی آن پارک کنید. شاید بتوان آن را در گاراژ قرار داد. این پد به برق خانه وصل شود و به برق وصل شود یا به خانه برسد، می‌تواند متفاوت باشد.

بخوان  نرم افزار ردیابی برای پالت ها، ظروف و موارد دیگر

از سوی دیگر خودرو به مشتریان نیاز دارد. در حال حاضر، هیچ خودروی برقی وجود ندارد که با شارژ القایی به صورت عمومی در دسترس باشد. زمانی که این فناوری شارژ بی‌سیم شروع به کار کند، سازندگان خودروهای الکتریکی باید با ساخت آن در خودروهای خود و امیدواریم که آن‌ها به یک استاندارد تبدیل شوند.

چنین کاری شارژ خودروهای الکتریکی آیا راحت تر می کند؟

از نظر تئوری بله. خیلی از آن به پذیرش و اجرا برمی‌گرداند. با فرض اینکه در برخی از فرمت‌های مصرف‌کننده عرضه می‌شود، ممکن است روزی پیش بیاید که وقتی به خانه می‌رسید نباید ماشین خود را به برق بزنید.

دره مانهس بکرگ‌تر ، اِینوهههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههررررررررررررررررررررررررررتتتتتتتتتتتتتتدت نیز نیزترتتتتتتتتتتتتتتت آن را در پارکینگ‌های آن در نتیجه بسیار قوی‌تر از ایستگاه‌های شارژ فعلی اجرا کنید و به رانندگان اجازه دهید به محل پارک بروند تا شارژ خودرو آغاز شود. این اتفاق در آینده بسیار دور می‌تواند رخ دهد اما اگر چنین اتفاقی بیفتد، اما حتی اگر به نیمه راه برسیم، شارژ خودرو می‌تواند بسیار راحت‌تر باشد.

حتی راحت تر از این ممکن است. اما بسیار گرانتر و بعیدتر. جاده‌های می‌توانند به شارژرهای بی‌سیم تبدیل شوند و اگر این امر رایج شود، هرگز انرژی خودروی شما تمام نمی‌شود. اما این موضوع به زودی نخواهد افتاد.

سرعت شارژ چطور بود؟

آنها سریعتر از آن چیزی هستند که ممکن است تصور کنید. زمانی که فرستنده‌های القایی پرقدرت و گیرنده‌هایی هستند که از شارژ سریع می‌توان استفاده کرد، شارژ بی‌سیم می‌تواند واقعاً سریع باشد.

از شرکت‌ها کار بر روی فناوری شارژ بی‌سیم خودروهای الکتریکی را شروع کرده‌اند که با موفقیت همراه بوده است. در واقع، برخی از این شرکت‌ها با سرعت شارژ تا ۲۰ کیلووات بالا برده‌اند که معادل شارژر امروزی است. از نظر تئوری، این سرعت می تواند بیشتر شود.

بخوان  کشف نورون‌های جادویی برای بازیابی راه‌رفتن افراد

هنوز سوالات زیادی وجود دارد که نیاز به پاسخ دارد اما باید ذکر شود که باید یک سیستم شارژ خانگی اینچنینی چقدر گران خواهد بود و آیا تولیدکنندگان می‌توانند قیمت معقولی را در حالی که سرعت شارژ معقول ارائه می‌دهند، حفظ یا خیر کنند.

اگر راه حل های شارژ سیمی وجود داشته باشد، این احتمال وجود دارد که شارژ بی سیم سریع تر، بیشتر باشد.

برای بسیاری از افراد، تنها چیزی که دارد، شارژ یک خودروی الکتریکی را انجام می دهد، پس از انجام یک روز کار و رانندگی به محل کار و برگشتن از آن است. آنها ممکن است به سرعت های خیلی بالا نیاز نداشته باشند. با این حال، برخی دیگر احتمالاً می‌خواهند مطمئن شوند که می‌توانند نسبت به خودروهای سریع خود را به طور کامل شارژ کنند. به ویژه‌هایی که مسافت‌های طولانی‌تری را به صورت روزانه رانندگی می‌کنند.

انتهای پیاممنبع