از تکنولوژی آموزشی به تکنولوژی فکر 1 بیتی

از الگوریتم یادگیری در این گونه اتومبیلها استفاده می شود. ایجاد هوش مصنوعی با قابلیت یادگیری با ساخت الگوریتم های مختلفی شروع می شود و نوع عملکرد آن بستگی به الگوریتم آن دارد. یادگیری بدون نظارت از یک رویکرد متفاوت استفاده می کند و جایی که الگوریتم ها سعی در شناسایی الگوهای داده ها دارند و به دنبال شباهت هایی هستند که می توانند برای طبقه بندی آن داده ها استفاده شوند، مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع هوش مصنوعی بیشتر برای سیستم های کامپیوتری به کار برده می شود و این کار برای درک نیازهای انسانی توسط ربات های کامپیوتری صورت می گیرد و بهتر است بدانید که AI لازم نیست حتما قابل مشاهده باشد و در بسیاری از موارد، پشت کدهای برنامه نویسی و یا سیستم های هوشمند در حال فعالیت است و شما نخواهید دانست که AI در حال فعالیت است. یکی از پرمصرف ترین داده های AI، در صنعت فروشگاه آنلاین است که کاربران به هنگام وارد شدن به یک سایت اینترنتی، پس از بازدید از چندین محصول و برگشت به صفحه اول سایت، با موارد دلخواه خود مواجه می شوند و این به خاطر حضور AI است که چنین اتفاقی صورت می گیرد و اگر AI نبود، مطمئنا چنین مواردی هم وجود نداشت.

یادگیری ماشین برای قرار دادن انبوهی از داده ها – که به طور فزایندهای توسط دستگاههای متصل و اینترنت از بین میرود – در یک زمینه قابل هضم برای انسان مفید است. به این منظور که شما می توانید به راحتی در دستگاه هوشمند خود از سیستم ضعیف AI استفاده کنید و یا به طور آزاد، از دستیارهای هوشمند نظیر سیری، الکسا، کورتانا و.. در این قسمت از مقاله، برای شما پرسش و پاسخ هایی درباره هوش مصنوعی آورده شده است که می توانید با مطالعه آن، به دستاورد جدیدی از اطلاعات درباره AI برسید. در اصل این فناوری بیشتر درباره توانایی تفکر و تجزیه و تحلیل دادههاست و نه درباره یک عملکرد خاص. هم داستان و هم پرسشها با الفبای زبان چینی نوشته شدهاند و او با این زبان آشنا نیست و حتی نمیداند كه ورودی و خروجی در اصل جملاتی از یك زباناند. او میگوید در آینده نه چندان دور، محیط رابط کاربری در فضای فیزیکی اطراف فرد ظاهر خواهد شد. حتی تندترین منتقدین حوزه هوش مصنوعی نیز، بر این امر واقفند که مغز، تنها ماشینی است که هوشیاری (آگاهی) و هوش را در نتیجهٔ فرایندهای فیزیکی میسازد.

حتی برای بنگاههایی که در یک رشته فعالیت می کنند نیز نمی توان یک انتخاب بهینه، توصیه نمود. مزیت این تکنولوژی این است که هر استخوانی را با استفاده از این ماده و با به کارگیری پرینتر سه بعدی می توان ساخت و مورد استفاده قرار داد. » وی مینویسد: «بهجای اینکه مدام دربارهٔ این موضوع بحث کنیم، عادی خواهدبود اگر یک قراردادِ معقول بداشته باشیم مبنی بر اینکه همهٔ فکر میکنند.» و آزمون تورینگ، این قراردادِ معقول را به رباتها هم بسط داد. ما باید واقعاً در این باره فکر کنیم و تصمیم بگیریم چه چیزی باعث بهرهوری ما می شود و ارزش افراد در جامعه چیست. در مدارسی که تابلوهای هوشمند، رایانهها به تعداد زیاد، لپتاپ و اورهد و سایر رسانههای آموزشی به میزان کافی وجود دارد اما از همه آنها به عنوان جایگزینی برای تخته سیاه یا سفید یا محتوای کتاب درسی استفاده میشود و شیوهای معلم- محور شیوه غالب یاددهی است و به فرایند یادگیری و نقش اثربخش یادگیرنده در تحقق هدفهای آموزشی توجه لازم و کافی نمیشود، علیرغم بهرهگیری از جزء سختافزاری تکنولوژی آموزشی اما، تلاشها از بهرهوری لازم برخوردار نمیشود و آموزش با فرایند تولید فکر دانشآموز بیگانه است.

ما قبول داریم که یک مهندسی بد، میتواند موجب اتلاف منابع شود و عملکرد دستگاه را با وجود منابع زیاد سخت افزاری همچنان نامطلوب نگاه دارد.اما آیا ماجرای اپل و رقبا نیز همین است؟ اینطور که به نظر می رسد هیچ محدودیتی برای کاربردهای فناوری های هوش مصنوعی وجود ندارد و شاید هیجان انگیزترین جنبه اکوسیستم این باشد که هنوز نمی توان گفت مرحله بعدی هوش مصنوعی در چه سطحی است و قرار است در آینده چه اتفاقی رخ دهد، زیرا هوش مصنوعی بسیار قدرتمند است. این بدان معناست که رباتها در آینده و در زندگی روزمره بسیار مفید واقع خواهند شد. بسیاری از افرادی که بهموقع با این بازار آشنا شده و به فعالیت در آن پرداختند، توانستهاند سود بسیار خوبی را کسب کنند؛ البته هنوز هم دیر نشده است و شما در هر جایی که هستید، میتوانید با شرکت در یک دوره آموزش ارز دیجیتال دانش لازم برای فعالیت در این بازار و کسب سود از آن را به دست آورید. تکنولوژی زمان و مکان نمی شناسد اگر قصد آموزش آنلاین زبان انگلیسی را دارید و می خواهید در دوره های آمادگی آیلتس بصورت آنلاین شرکت کنید می توانید از کلاس های آنلاین زبان انگلسی موسسه ایران اروپا بهره مند شوید.

بخوان  اول 10 Websites برای جستجوی موبایل

هوشی تحول پذیر، توانایی ای که به او قدرت می دهد تا خلا ق باشد و قوانین و نقش ها را دستخوش تغییرات خودنماید، بتواند تحولا ت اساسی ایجاد کند و دنیای اطرافش را به بهترین شکل متحول سازد. هوش مصنوعی می تواند بر اساس رفتار هر کاربر شخصی سازی هایی را مطابق با علایق او ایجاد کند تا باعث ایجاد محیطی جذاب تر شود و مخاطب را به سمتی پیش بینی شده هدایت کند. سیستم توصیه در طول زمان با پیگیری فعالیت آنلاین شما، رفتار و علایقتان را یاد گرفته و دادههای جمع آوری شده را از طریق یادگیری ماشینی و یادگیری عمیق ذخیره و تجزیه و تحلیل میکند. ImageNet از دیگر بانک های داده اولیه است که در خود بیش از 14 میلیون تصویر طبقه بندی شده دارد و در طی دو سال گردآوری شده که با کمک تقریبا 50،000 نفر جمع آوری شده است. از میان 90 نفر از کارشناسان واحدهای مورد مطالعه، تعداد 72 نفر حاضر به پاسخگویی شدند. البته در این میان، برخی از کارشناسان معتقد هستند که AI، نمی تواند درک درستی از مغز انسان داشته باشد و اینکه در سال 2075 تمام دنیا را هوش مصنوعی فرا بگیرد، یک مسئله خوش بینانه است و می گویند که هوش مصنوعی با مغز انسان، بسیار فاصله دارد.

برای مثال، می تواند از مقالات زیادی که در خود جمع می کند، درک گفتار خود را بهبود دهد و یا اینکه شرح تصاویر را برای خود راحت تر کند. از یک طرف، با وجود سیستم های AI می توانید چیزی را یاد بگیرید که چگونه ماشین آلات با مشاهده افراد دیگر یا فقط با مشاهده روش های خود، مشکلات را حل کند. در اینجا صحبت از کودتای رباتها و رایانهها علیه انسانها و حذف آنها بهگونهای که برخی تصور میکنند، نیست، بلکه بیشترین نگرانی این است که کشورهای متخاصم با برنامههای مخرب ممکن است مشکلاتی را برای دیگر افراد به وجود بیاورند. همچنین AI منجر به از دست دادن قابلیت اراده و تفکر شخصی انسانها و همزمانی میشود.

آخرین لا یه SQ است که هدایت و معرفت درونی، حفظ تعادل فکری، آرامش درونی و بیرونی و عملکرد همراه با بصیرت، ملا یمت و مهربانی را شامل می شود. او در سال ۲۰۱۵ میلادی پیشتاز انتشار نامه سرگشادهای شد که در آن خواستار ممنوعیت تسلیحات خودمختار تهاجمی شد که بیش از ۲۰ هزار امضا را به همراه داشت. در خودرو ها ، هوش مصنوعی همراه با دوربین ، رادار و GPS به کار می رود تا کنترل کامل خودرو در اختیار هوش مصنوعی قرار بگیرد. یادگیری ماشین یکی از متداولترین انواع هوش مصنوعی است که برای اهداف کسب و کار استفاده میشود. یادگیری ماشین غالباً در سیستمهایی استفاده میشود که مقادیر زیادی داده را به دست میآورند. در سال های اخیر، شبکه های GAN نشان داده اند که چگونه سیستم های یادگیری ماشین که به مقدار کمی از داده های دارای برچسب را در خود پردازش می کنند، می توانند مقادیر عظیمی از داده های تازه را برای آموزش خود تولید کنند. کلمه «هوش مصنوعی» (Artificial Intelligence) در همین سال در کنفرانسی در کالج دارتموت در شهر هانوفر در ایالت نیوهمپشایر آمریکا برای نخستین بار ابداع و بیان شد. همانطور که پیش از این هم بیان شد، تاکنون مقالههای آموزشی بسیاری برای یادگیری هوش مصنوعی در مجله فرادرس منتشر شدهاند.

بخوان  آنچه را که نکردید فهمید درباره تکنولوژی بسیار مؤثر است - بسیار ساده
در بیشتر کشورهای اروپایی (خصوصا سازمان توسعه و همکاری اقتصادی) پیشبینی تکنولوژی و برنامهریزی تکنولوژی بطور رسمی از دهه 1960 آغاز سایت 1biti شد. فناوری های جدیدی در توسعه وب سایت ها کشف می شوند ، زیرا توسعه دهندگان روش های جدیدی از نوآوری ها را ایجاد می کنند. همچنین بهکمک آن که انواع کارها را بهصورت خودکار انجام خواهد داد، میتوانیم آینده راحتتری را برای خود خلق کرده و مشاغل جدید ایجاد کنیم. با اتومبیل های خودران که در جاده های ما حرکت می کنند و همچنین هواپیماهای بدون سرنشین خودکار که بالای سر ما پرواز می کنند، نمی توانید تأثیر هوش مصنوعی در زندگی را انکار کنید. این اتفاقی است که در اکتبر سال 2008 برای پرواز Qantas 32 افتاد.

سپس در سال ۱۹۵۶ گروهی از علاقه مندان به هوش مصنوعی در كالج دارتموت گرد هم آمدند و تحقیقات وسیعی را برای هوش مصنوعی آغاز كردند. حوزه مدرن هوش مصنوعی در سال ۱۹۵۶ به وجود آمد، اما چندین دهه طول کشید تا پیشرفت چشمگیری در جهت توسعه یک سیستم هوش مصنوعی به دست آید. «متلب» (Matlab): زبان برنامه نویسی متلب نیز به عنوان یکی از زبانهای استفاده شده در هوش مصنوعی شناخته میشود و در حوزههای گوناگونی از جمله دسترسی و تجزیه و تحلیل دادهها و توسعه آنها مورد استفاده قرار میگیرد. راههای بیشماری برای استفاده از این فناوری وجود دارد البته برای استفاده درست از این فناوری باید در ابتدا کسبوکاری که قصد ادغام کردن آن با Artificial intelligence داشته باشیم بهخوبی شناخته و از کاربرد مناسب AL برای کسبوکار مطرح شده استفاده کرد. ماشین هایی كه به عنوان ماشین های هوشمند شناخته می شوند توانایی فكر كردن بدون نیاز به انسان را دارد و این به دلیل وجودخصلت هوش مصنوعی Artificial Intelligence دراین گونه ازماشین هاست.

این نوع از هوش دستگاهی در گفتار و تشخیص زبان دستیار مجازی سیری در آیفون اپل، در سیستم های تشخیص بینایی در اتومبیل های رانندگی قابل مشاهده است و در موتورهای پیشنهادی که محصولاتی را که دوست دارید براساس آنچه خریداری کرده اید، پیشنهاد می کند. نکته شگفتانگیز دیگر آن است که نرمافزار کمپانی قادر است دوقلوهای همسان را نیز از یکدیگر تشخیص دهد. سیستم های AI قادر به انجام کارهایی نظیر برنامه ریزی، یادگیری، حل مسئله، افزودن به دانش خود، تشخیص حرکت و دستکاری آن و… به عنوان مثال استفاده از تراشه ما همراه با شبکیه مصنوعی، دانشمندان را قادر میسازد که فناوری نوظهور را بسیار کوچک کنند و دقت چشم بیونیک را بهبود ببخشند. نمونه اولیه این تراشه الکترونیکی از هوش مصنوعی استفاده میکند تا عملکردی مانند مغز را در یک دستگاه قدرتمند پیاده سازی کند.

هوش مصنوعی چه در معمولیترین و چه در شگفتآورترین حالت خود، در حال حاضر تقریباً هر فرآیند کسب و کاری در هر صنعت را دچار تحول کرده است. این قبضها در بدترین حالت میتوانند 50 بار، باتریهای چانگان آواتار 11 را به صورت رایگان شارژر کنند. رباتهای مبتنی بر هوش مصنوعی میتوانند وظایف متعددی را انجام دهند و همچنین سرعت، دقت و ظرفیت عملیاتی بالاتری نسبت به انسانها داشته باشند، در حالی که در موقعیتهای یکنواخت و خسته نمیشوند. هوش مصنوعی (به انگلیسی: Artificial Intelligence) که گاهی اوقات هوش ماشینی(به انگلیسی machine intelligence) نامیده میشود، به هوشمندی نشان داده شده توسط ماشینها در شرایط مختلف اطلاق میشود که در مقابل هوش طبیعی در انسانها قرار دارد. در صنعت بهداشت ترکیبی از یادگیری ماشینی، یادگیری عمیق، تجزیه و تحلیل دیتاها در زمان واقعی و سایر ویژگیهای هوش مصنوعی برای تشخیص بیماریهای مختلف به کار گرفته میشود. هوش مصنوعی در صنعت خودرو سازی به عنوان خودرو های خودران استفاده می شود. یا کشورهایی با ظرفیت های عظیم صنعتی مثل انگلستان، آلمان، ژاپن و کره اصراری بر تامین نیاز صنعت حمل و نقل هوایی خود بر پایه تولیدات داخلی ندارد. راسل گلنیستر ، مدیرعامل و بنیانگذار Curation Zone، میگوید: “هوش مصنوعی تبدیل به چیزی شده است که زمانی غیرممکن فرض میشد، مانند اتومبیلهایی که بدون نیاز به راننده، حرکت کنند.

بخوان  تغییرات تکنولوژی نقش نوآوری و تکنولوژی در رشد کشورها تکنولوژی های جدید | 1biti

“هوش مصنوعی” به هر نوع نرمافزار رایانهای گفته میشود که به فعالیتهایی مختص انسان از جمله یادگیری، برنامهریزی و حل مسئله میپردازد. حسین میگوید: “هوش مصنوعی در هنگام جستجو برای مشکلات امنیتی احتمالی در سیستم دفاعی کامپیوترها نیز ضروری است. ایده کلیدی این است که اگر یک عامل نتواند دقیقاً پیشبینی کند که چه ادراکی را دریافت خواهد کرد، آنگاه باید این موضوع را در نظر بگیرد که تحت هر شرایط احتمالی که ادراکات آن نشان میدهند ، چه کاری باید انجام دهد. نخست باید مقصود متخصصان هوش مصنوعی را از اصطلاح “هوش” Intelligence روشن سازیم؛ چرا كه نگاه آنان نسبت به مقوله هوش و مفاهیم مرتبط مانند عقل، ذهن و غیره كاملاً متفاوت است.

با توجه به توسعه روز افزون تکنولوژی در صنایع مختلف جهان که منجر به ورود کالاهای ارزان با تکنولوژی بالا در کشور می شود، مدیران صنایع کشور به منظور ایفای نقش رقابتی در این بازار، نیازمند به کارگیری دانش فنی بروز جهت رفع مشکلات خود، ارتقا سطح کیفی محصولات و کاهش هزینه های تولید هستند. امروزه از فناوري هوش مصنوعي براي ايجاد موتور هايي استفاده مي شود كه شركت هاي مختلف از طريق آنها مي توانند ارتباط موثر تري با مشتريان خود داشته باشند. از طرف دیگر رشد EQ نیز می تواند در رشد و ارتقای SQ موثر باشد. سطح هوشی والدین ، تغذیه دوران کودکی و نوزادی ، شرایط و امکانات محیطی ، نوع ارتباط والدین با کودک از دیگر عوامل موثر در رشد و شکوفایی هوش به شمار میروند. پس از IQ سطح دیگری است که به EQ اختصاص دارد این هوش در زمینه کسب موفقیت در بازار کار نقش مهمی دارد و ما را در حین برقراری ارتباط یاری می دهد و از این بابت مهم تر بوده و تا حدی از قابلیت پیشگویی برخوردار است. برای آموزش اتومبیلهای بدون راننده، مقدار زیادی داده دقیق لازم است و سرعت انجام آموزش مهم است.

در مقالهای معتبر که در سال ۱۹۰۴ منتشر شد، « چارلز اسپیرمن » ، روان شناس بریتانیایی ، نخستین کوشش برای تحقیق در ساختمان هوش را با روشهای تجربی و کمی تشریح کرد. در پیاده سازی یک سیستم شاید نیاز به بکارگیری روشهای آماری، ریاضی و تحلیلی… و اگر کمی جدیت به خرج دهیم شاید حتی بتوانیم چند نت را هم به گونهء جمیع تکرار نماییم. حتی میتوان گفت یادگیری عمیق نسبت به فناوریهای دیگر بسیار مستقلتر است. این باعث میشود فناوری یادگیری عمیق بسیار مقیاسپذیرتر و دقیقتر باشد. این فرآیندها میتواند شامل «یادگیری» (Learning)، «استدلال» (Reasoning) و «خود اصلاحی» (Self Correction) باشند.

از نظر علم رباتیک، ربات به ماشینی گفته می شود که وظایفی که برای آن برنامه ریزی شده را انجام می دهد. دانشگاه کمبریج یکی از سازمان های پیشگام در زمینه ربات های کشاورزی است که یکی از ربات های ساخته شده توسط تیم رباتیک این دانشگاه vegebot است. او در سال ۱۹۸۰ مدرک کارشناسیارشد خود را در رشته ریاضیات از دانشگاه ایالتی آریزونا در تمپه و در سال ۱۹۸۵ مدرک دکترای خود را در رشته علوم شناختی از دانشگاه کالیفرنیا در سندیگو به دست آورد. او پیشبینی كرد كه تا سال ۲۰۰۰، دستگاههای كامپیوتر از این آزمون سربلند بیرون خواهند آمد و تعاریف مخالف بیمعنا جلوه خواهند كرد.