اولین پیک رباتیک زیرزمینی جهان که سفارشات را تحویل می دهد!یک سیستم رباتیک خودکار و زیرزمینی می‌تواند با سرعت ۴۰ مایل (۶۴ کیلومتر) در ساعت حرکت کند و سفارش‌هایی با وزن ۴۰ پوند (۱۸کیلوگرم) را در خود جای دهد.

به گزارش ایسنا و به نقل از آی‌ای، شرکت لجستیک آمریکایی پایپ‌دریم(Pipedream) اولین سیستم تحویل سفارش رباتیک خودران زیرزمینی را راه‌اندازی کرده است.

این نوآوری در پیچ‌تری کرنرز (Peachtree Corners) که یکی از اولین شهرهای هوشمند ایالات متحده آمریکا راه‌اندازی شد. این شهر از زیرساخت‌های مرتبط به دنیای واقعی و 5G می‌کند. این پروژه با همکاری کیوراسیتی لبز (Curiosity Labs) در ایالت جورجیا انجام شد.

هدف از توسعه راه لجستیکی حذف انتشار گازهای گلخانه‌ای و مشکل ازدحام است که زیرساخت‌های ویژه زیرساخت‌های سفارشی را به حساب می‌آیند. وب سایت این شرکت می‌گوید که پیچ‌دریم ادعا می‌کند که سیستم خودکار و زیرزمینی آن، بیش از 95 درصد از محصولات مصرفی را بسیار کم‌تر، بدون انتشار کربن و بدون ایجاد ازدحام می‌دهد، تحویل می‌دهد.

مفهومی آینده‌نگرانه

سیستم پایپدریم متشکل از تجهیزاتی برای حمل بار است. این ربات‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که بیش از 95 درصد از کالاهایی که در حال حاضر حمل و نقل می‌شوند را در خود جای دهند. یک پورتال که یک ارتباط بالاتر از سطح زمین و سیستم کنترل دما دارد، سفارشات تا وزن 40 پوند(18 وزن) را در خود جای می‌دهد و فضای کافی را برای مواد غذایی هفتگی یا وعده‌های غذایی مانند غذا می‌کند.

ربات الکتریکی خودران دارای سرعت بیش از 40 مایل در ساعت (64 کیلومتر در ساعت) است که سریع و کارآمد محموله‌ها را تضمین می‌کند. به گفته سایت پایپدریم، زیرساخت زیرزمینی آنها از لوله‌های غیرسفارشی برای ایجاد شبکه ریلی ساخته می‌شود که دارای اتصالات طراحی شده برای چرخش ۹۰ درجه آسان هستند که چابکی و قابلیت‌های ناوبری ربات‌ها را می‌دهند.

بخوان  رباتی که خط بریل را سریعتر از انسان می‌خواند

براندون برانهام(براندون برانهام)، دستیار مدیر شهر و مدیر ارشد فناوری پیچ‌تیری کرنرز می‌گوید: پاپی‌پدریم با ارائه سیستم زیرزمینی و لجستیک را به نمایش می‌گذارد که نه تنها راحت‌تر را برای ساکنان و کارهای ارمغان می‌آورد. بلکه ترافیک، سر و صدا و انتشار گازهای گلخانه‌ای از وسایل نقلیه جاده‌ها را کاهش می‌دهند.

توسعه ریلی توسعه این شرکت تقریباً یک مایل(۱.۶ کیلومتر) را در بر می‌گیرند و یک مرکز خرید شلوغ را به مرکز نوآوری شهر هوشمند ۲۵ هزار متر مربعی (۲۳۲.۵ متر مربع) کیوراستی لبز می‌کند. در این مجموعه نوآورانه، اعضای «کیوراسیتی لبز» به راحتی می‌توانند غذا را از مجموعه‌های رستوران‌ها سفارش دهند و آیتم‌های مورد نیاز را انتخاب کنند.

ربات‌های متحرک پایپدریم پس از ثبت سفارش، در تونل حرکت می‌کنند و به طور مستقل انواع غذاها را از اقلام مانند، بسته‌ها، مواد غذایی و کالاهای خانگی را می‌سازند. این راه حل فرآیندهای خرید را ساده می‌کند و یک تجربه آینده‌نگرانه و کارآمد را برای مشتریان ارائه می‌دهد.

رشد پایداری

ایجاد یک جامعه پایدار و بدون خودرو ممکن است؟ ساکنان و کالاهایی که نیاز به تحویل سریع به طور مستقیم به خانه، فروشگاه‌ها و رستوران‌های خود دارند، می‌توانند یک راه حل ایده آل در سیستم پایپدریم پیدا کنند. در صورت موفقیت، این شرکت می‌کند که این راه حل نه تنها انتشار گازهای گلخانه‌ای و ازدحام را به صفر می‌رساند، بلکه شامل تقسیم درآمد با شهر نیز می‌شود.

چشم انداز این شرکت در سال ۲۰۳۰ دستیابی به سیستم هایپر لجستیک است که یک وضعیت انقلابی در چشم اندازه لجستیک به حساب می‌آید و مستلزم تحویل مطمئن اقلام در کمتر از ۱۰ دقیقه، هزینه کمتر از یک دلار و کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای و ازدحام به صفر است. .

بخوان  شیائومی ۱۲۵ اولترا، گوشی که از عکاسی با آن لذت خواهید برد+ تصاویر

انتهای پیاممنبع