با این دوربین، تاریکی شب را 4K ببینید


دوربین دوچشمی جدید در شب شرکت یاشیکا(Yashica) به کاوشگران در تاریکی کمک می‌کند تا چیزهای غیرقابل مشاهده را با مشاهده بی‌نظیر ببینند.

به گزارش ایسنا، سال گذشته شرکتی به نام «دووکس»(Duovox) یک سرمایه‌پذیری موفق را برای یک دوربین تک چشمی تمام رنگی دید در شب با وضوح ۱۰۸۰p راه‌اندازی کرد. اکنون شرکت خاطره انگیز یاشیکا با یک دوربین دوچشمی دید در شب روی همین پلتفرم به میدان آمده است که رنگ‌ها را با وضوح فوق‌العاده 4K در تاریکی نمایان می‌کند.

نام یاشیکا در سال ۱۹۴۹ با تولید دوربین‌ها و لنزها شناخته شده است، اما شرکت مادر آن موسوم به کیوسرا(Kyocera) در سال ۲۰۰۵ فعالیت خود را انجام داد. سپس علامت تجاری یاشیکا توسط گروه MF Jebsen در هنگ‌کنگ خریداری شد که یک دوربین با نام تجاری یاشیکا را به نام Y35 معرفی کرد.

با این دوربین، تاریکی شب را ۴K ببینید

اکنون این شرکت با ویژن(Vision) که یک دوربین دوچشمی در شب تمام رنگی با کیفیت نمایش 4K است، بازگشته است.

فناوری برای جزئیات پنهان در ماجراهای تاریکی با یک حسگر تصویر CMOS ۱/۲.۹ اینچی و یک روشن‌کننده IR هشتصد نانومتری سه سطحی شروع می‌شود، طراحی شده است.

یک لنز هفت لایه با دیافراگم عریض F1.0 با پوشش ضد تابش همراه با ضد خش، آب، گرد و غبار و روغن بودن وجود دارد که محدوده فوکوس آن از 50 سانتی متر تا بی‌نهایت است. این سیستم بزرگنمایی سه برابری نوری و نمایش دیجیتالی پنج برابری و بزرگنمایی نوری ۰٫۰۰۳۷ لوکس را می‌دهد.

با این دوربین، تاریکی شب را ۴K ببینید

تصاویر لحظه‌های روی یک صفحه نمایش رنگی TFT چهار اینچی با وضوح ۴۰۰ در ۹۶۰ پیکسل نمایش داده می‌شوند و یاشیکا معتقد است که کاربران می‌توانند تا عمق ۶۰۰ متری را در نگاه ریکی ببینند.

بخوان  وقتی نمایشگر تاشو و پروژکتور ترکیب می‌شوند

این دوربین می‌تواند عکس‌هایی با کیفیت تا ۵۶ مگاپیکسلی و همچنین فیلمبرداری با وضوح ۱۰۸۰p را ثبت کند، در حالی که گزینه ارتقای کیفیت به ۴K نیز وجود دارد.

این شرکت همچنین می‌گوید که هوش مصنوعی برای دستگاه‌های تقویت کننده دستگاه برای تولید رنگ طبیعی‌تر و محدوده دینامیکی بالاتر، تغییر کلیدهای کلیدی برای کاهش تصویر، افزایش کنتراست و جبران نور بکار گرفته می‌شود.

با این دوربین، تاریکی شب را ۴K ببینید

نمونه‌هایی که گفته می‌شود، نمونه‌هایی هنوز تا حدودی از نظر ظاهری دارای اختلالات و دانه‌دار هستند، اما یاشیکا می‌گوید که الگوریتم‌های هوشمند و داده‌های بزرگ این فناوری در طول زمان پیشرفت‌های مستمری را رقم بزنند.

از مشخصات دیگر این دوربین می‌توان به باتری ۵۰۰ میلی‌آمپرساعتی اشاره کرد که برای ۱۰ ساعت استفاده با روشن بودن در شب یا ۱۶ ساعت با خاموش شدن آن کار می‌کند. سایر ابزارهای مفیدی که در این دوربین دوچشمی می‌شوند شامل قطب‌نما و چراغ ایمنی هستند.

دوربین دوچشمی ویژن از فوریه سال گذشته در حال توسعه است. اگر همه چیز طبق برنامه ریزی پیش برود، تخمین زده می شود که از ماه مه سال جاری آغاز شود.

انتهای پیاممنبع