بنیانگذار تلگرام هم از سیاست‌های انحصاری اپل شکایت کرد

دقیقاً مشخص نیست که در به‌روزرسانی جدید تلگرام چه چیزی وجود دارد. اپل و تلگرام به درخواست اظهار نظر پاسخ ندادند.

این اولین باری نیست که دوروف از اپل برای فرآیند‌های بررسی اپلیکیشن‌ها انتقاد می‌کند. در سال ۲۰۱۸، دوروف گفت که اپل به‌روزرسانی‌های اپلیکیشن تلگرام iOS را پس از تحریم تلگرام توسط روسیه مسدود کرده است و یک روز پس از ارسال پست دوروف در مورد این مشکل، اپل به‌روزرسانی آن را تأیید کرد.

بیشتر بخوانید
منبع

او می‌گوید که تلگرام از فرآیند بازبینی برنامه‌های “مبهم” که بر همه برنامه‌های تلفن همراه توسط انحصار شرکت‌های فناوری تحمیل شده است، دلسرد شده است». اگر تلگرام، یکی از ۱۰ اپلیکیشن برتر جهانی است باید این به روزرسانی را دریافت کند. با این وضعیت تنها می‌توان مشکلاتی را که توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌های کوچک‌تر تجربه می‌کنند، تصور کرد.

در یک پست تلگرامی، پاول دوروف مدیر عامل و بنیانگذار تلگرام، گفت که به‌روزرسانی تلگرام به مدت دو هفته بدون هیچ توضیحی در بخش بررسی اپلیکیشن‌های اپل باقی مانده است. او ادعا می‌کند که این به‌روزرسانی در آستانه ایجاد انقلابی در نحوه بیان افراد در پیام‌رسانی است، اما هنوز تایید نشده است.

دوروف این توقف غیرقابل توضیح را به عنوان بخشی از انتقاد گسترده‌تر از مدل‌های کسب و کار فروشگاه اپلیکیشن اپل مورد بحث قرار داد.

تلگرام اخیرا اشتراک پریمیوم خود را عرضه کرده است که به کاربران امکان دسترسی به آپلود‌های بزرگتر، دانلود‌های سریعتر، قابلیت تبدیل صدا به متن، واکنش‌های ایموجی منحصر به فرد و موارد دیگر را می‌دهد.


پیام بنیانگذار تلگرام

بخوان  مردم معتقدند، من در بدن‌شان تراشه کار گذاشته‌ام!