تأثیر تکنولوژی های نوین اطلاعات و ارتباطات بر جهان کنونی 1 بیتی

این وسیله (باز هم به صورت تئوری) می تواند با سرعت 1200 کیلومتر بر ساعت حرکت کند و طراحی شده تا هم مسافران و هم محموله های باری را جا به جا کند. هوش مصنوعی قادر است چشمهای شما را باز کند! هنوز هیچ تعریف دقیقی از هوش مصنوعی که تمامی دانشمندادن بر روی آن توافق داشته باشند ارائه نشده است ولی اکثر تعریفها را میتوان به شکل زیر دسته بندی کرد. فناوری را میتوان کلیه دانشها، فرایندها، ابزارها، روشها و سیستمهای به کار رفته در ساخت محصولات و ارائه خدمات تعریف کرد. در این مقاله به تعریف تکنولوژی از دیدگاه های مختلف و معرفی طبقه بندیهای تکنولوژی پرداخته شده است. در این صفحه تعداد 1597 مقاله تخصصی درباره فناوری (تکنولوژی) که در نشریه های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت (Science Direct) منتشر شده، نمایش داده شده است.

رتبه این شهر نسبت به سال گذشته دو پله سقوط کرده است. توییتر در اقدامی همهجانبه علیه ایلان ماسک، پای تسلا را به پروندهی مربوط به دادگاهی باز کرده است که روز ۲۵ مهر با محوریت قرارداد ۴۴ میلیارد دلاری برگزار میشود. استفاده از آن در آمریکا به سال 2001 باز می گردد، هرچند، ادامه کار و فراگیر شدن آن به دلیل مشکلاتی که برای ماشین ها رخ می داد، شروع به کند شدن کرد. وابستگی که گهگاه موجب پایمال شدن ارزشهای انسانی نیز گشته است. از طریق اینترنت محدودیت جغرافیای از میان برداشته شده و مردم به دنیایی از اطلاعات و ارتباطات دسترسی دارند و در حال ایجاد روابط اجتماعی بر اساس علایق، نیازها و ارزشهای فردی هستند. Haskell یک «زبان برنامه نویسی تابعی» (Functional Programming Language) به حساب میآید که بر اساس «معناشناسی» (Semantics) زبان «Miranda» ایجاد شده است. از جان مکارتی به عنوان پدر «علم و دانش تولید ماشین های هوشمند» نیز یاد می شود و ایشان مخترع یکی از زبان های برنامه نویسی هوش مصنوعی به نام «lisp» نیز می باشند. قبل از اینکه بخواید اصلا وارد هوش مصنوعی بشید، باید یه سری چیزا رو بدونید: برنامه نویسی، ریاضیات و زبان.

هوش مصنوعی به کامپیوتر اجازه میدهد تا پارامتر ها را از اطلاعاتی که از داده ها جمع آوری گردیده و یا به وسیله فرد استفاده کننده وارد شده ایجاد نماید. از سال 2004، Engadget به طور کامل دستگاههای پیشرفته و فناوریهایی را که به آنها قدرت میدهد پوشش داده است. افزون بر این مدیران باید نسبت به اینکه کاربران چگونه با محصول مورد نظر سازگاری پیدا میکنند و فواید بالقوه این تکنولوژی برای کسانی که از آنها استفاده میکنند، اشراف کامل داشته باشند. دنیای علم و تکنولوژی نسبت به سایر کانالها در زمره صفحات برتر علم و تکنولوژی قرار میگیرد. هوش مصنوعی عمومی نسبت به مصنوعی، بسیار متفاوت است و می توان گفت یک شکل انعطاف پذیر از هوش انسان که قادر به یادگیری چگونگی انجام کارهای بسیار متفاوت است، را در خود جای داده است.

تکنولوژی سبز به توسعه و کاربرد محصولات، تجهیزات و سیستم هایی گفته می شود که محیط زیست و منابع طبیعی را حفظ کرده و تاثیر منفی بر روی آنرا به حداقل سایت 1biti برساند. از این روی فناوری در همه زمینه های علمی و معرفتی به وجود آمد که موجب شکوفایی زندگی انسان در زمینه های اقتصادی، فرهنگی ، سیاسی ، اجتماعی و هنری و حتی اعتقادی شده است. ضرورت پرداخت به مباحث مرتبط با تکنولوژی، زمینهساز شکل گیری سایتها و شبکه های اجتماعی تولید کننده و پوششدهنده اخبار و آموزشهای این حوزه شده است. هنگام پرداخت صورتحساب غذا و یا خرید نیز معمولا از هوش مصنوعی استفاده میشود. شفقنا- شرکتهای تکنولوژی معمولا بهعنوان شرکتهایی پردرآمد و فعال در دنیا شناخته میشوند. در نتیجهی این اتفاق، بسیاری از مهارتها بیارزش میشوند و افراد زیادی هم منبع درآمد خود را از دست میدهند. از طرفی این کشورها جمعیت بسیار بیشتری دارند و از نظر دانش فنی و تمایل به تغییر و بهبود در وضع بسیار بدتری نسبت به هم نوعان پیشرفته خود قرار دارند.

بخوان  هوش مصنوعی چیست به زبان ساده 1 بیتی

این پژوهش نخستین گام را در این زمینه برداشته است. در آینده نزدیک، گام نهایی، خودآگاهی برای هوش مصنوعی خواهد بود. در آینده ای بسیار نزدیک، دانش، با ایجاد سرعت عمل به دلیل فراهم سازی دسترسی سریع به تخصص مورد نیاز، تاثیری بسزا در اقتصاد متغیر سازمانی دارد. افرادی که برنامههای توسعه محصول یا خدمات را اداره میکنند باید برای ایجاد همخوانی و یکپارچگی محصولات به آن زمان کافی بدهند. فعالیت میکنند و این بانوان قرار است آینده هوش مصنوعی را شکل بدهند. بسیاری از الگوریتمهای هوش مصنوعی قادر به یادگیری از دادهها هستند. تمام اطلاعات دوربینهای تمام اتومبیلهایی که از طریق هوش مصنوعی در دوربرگردان حرکت میکنند، به کمی فضای ذخیرهسازی در حافظه نیاز دارند و الگوریتم میبایست به همه آن اطلاعات دسترسی داشته باشد.

قیمت بالا و انحصاری بودن این فناوری سبب ایجاد محدودیت در کاربرد آن شده است. با گذشت زمان و گسترش ابعاد تکنولوژی طبقه بندی آن نیز دچار تحول شده است به طوری که امروزه تکنولوژی از زوایای مختلف مورد بررسی و طبقه بندی قرار میگیرد که عبارتند از براساس مبدا تکنولوژی (2 برحسب پیچیدگی (3 برحسب کاربری و یا سرمایه بری (4 برحسب طول عمر (5 برحسب ماهیت تکنولوژی (6 برحسب درجه نوآوری و کاربرد (7 برحسب کالا و تولید (8 برحسب خروجی (9 بر اساس توانمندی تکنولوژیکی (10 طبقه بندی تکنولوژی برحسب میزان مستند بودن (11 طبقه بندی تکنولوژی برحسب میزان مستند بودن. این محققان می خواهند ابتدا گرده را بشکافند و خاصیت آلرژی زا بودن آن را از بین ببرند و سپس به داخل آنها واکسن های خاصی تزریق کنند. امروزه پیشرفت در یادگیری ماشین که گفتیم از مهمترین تکنولوژی های جدید برنامه نویسی است و همینطور یکی دیگر از تکنولوژی های جدید برنامه نویسی یعنی اینترنت اشیا در کاهش هزینه های این مدل های نرم افزاری بسیار کمک کرده است. این دانشگاه که با نام Caltech شناخته میشود، در زمینه علوم طبیعی و مهندسی فعالیت میکند تا آنجا که به یکی از بزرگترین آزمایشگاههای NASA تبدیل شده است.

با آغاز قرن 21 و پیشرفت های جدید و وابستگی صنایع با یکدیگر ؛ مسیر توسعه صنعت بیمه را تغییر داده وآن را وارد شیوه جدیدی از صنعت به نام بیمه های الکترونیکی کرده است . مدیرعامل شیائومی اعلام کرد که آنها قصد دارند تا سال 2024 به یکی از بازیگران اصلی صنعت فناوریهای خودران تبدیل شوند. کوگیتو احتمالاً یکی از قویترین نمونههای سازگاری رفتار هوش مصنوعی است که امروزه در بازار وجود دارد. روشهای «برنامهنویسی منطق استنتاجی» (Inductive Logic Programming)، نمونهای از ابزارهای مبتنی بر منطق هستند. نیاز بشر به داشتن وسایل رفاه و آسایش و ابزارهای تولید که استانداردهای زندگی را ارتقا دهد و همچنین کنجکاوی و حس تنوع طلبی، انگیزه های اصلی در مسیر حرکت به سمت دنیای تکنولوژی زده بوده است.نباید از این نکته غافل شد که مدرنیته نیز می تواند در شکل الهی آن مطرح شود.

تصاویر گرافیکی و ویدیوهای آموزشی یا خبری، عناصر محتوای رسانههای تخصصی این بستر را تشکیل دادهاند. علاقهمندان و دانشجویان میتوانند از این مجموعه آموزشی برای یادگیری بیشتر هوش مصنوعی و موارد گوناگون مرتبط به آن استفاده کنند. امکان دارد که دادهها در پروژههای هوش مصنوعی هر چیزی از جمله تصاویر، کلمات، متن، ویدیوها و سایر موارد باشند. با توجه به این موارد میبینیم که اگر امکان استفاده از رایانه شخصی با سامانه بیسیم وجود داشته باشد برتریهای زیادی به کاربران خواهد داد. اگر در حال حاضر از اینترنت ADSL استفاده میکنید ولی از کیفیت خدمات ارائه شده رضایت ندارید، یا اگر در منطقه زندگی شما پورت خالی برای ارائه خدمات اینترنت ثابت وجود ندارد، اینترنت پرسرعت نسل 4 ثابت TD-LTE (با دامنه سرعت 1 مگابیت بر ثانیه تا 40 مگابیت بر ثانیه)، بهترین گزینه است.

۲- برنامه های غیرمتمرکز، قابلیت های جدیدی به کاربران ارائه میدهد. اما حالا نماینده مجلس از برداشتهشدن فیلترینگ اینترنت ابتدا برای اساتید دانشگاهها و سپس گروههای دیگر خبر میدهد. پروژه Everybody dance now به شما اجازه میدهد یک فیلم از رقص ناشیانه خود گرفته و آن را با یک ویدیوی رقص حرفه ای ترکیب کنید. برای آرامش درونی سالم، مانند وقتی که مدیتیشن انجام می دهید احساس آرامش بخش عالی را تجربه می کنید. کاربرانی که مصرفکننده کالاها و خدمات تکنولوژیک هستند و قصد خرید چنین کالایی دارند به این موضوع فکر میکنند که آیا استفاده از این محصول پیشرفته میتواند تجربه بهتری برای آنان در زندگی ایجاد کند؟ دسته اول بر این عقیده است که ما باید تکنولوژی را در جهت ایجاد مطمئنترین ابزارها و اپلیکیشنها به کار ببریم. همانطور که اشاره شد علاوه بر این که هر دسته از این پرسشها با یکدیگر ارتباط مفهومی دارند اما خود نیز به شیوهای معقول به موضوعهای چند سطحی و روابط غامضی که مختص تکنولوژی است اشاره میکند. در صورت فعال کردن این سرویس، میتوان از هر جای دنیا، و در هر ساعتی از شبانه روز، از خدمات قابل ارائه در اینترنت بانک همراه استفاده کنید. علمی نتیجه یک تحقیق: از دانش آموزان امتحان نگیرید، مغزشان را اسکن کنید براساس مطالعه جدید آزمونها و نمرات سنتی که بهطور معمول از آنها استفاده میشود، میزان یادگیری را کمتر از اسکن مغزی اندازهگیری میکنند.

بخوان  مرور سریع QRS تکنولوژی پرتوشناسی | 1biti

علاوه بر «یادگیری انتقالی» (transfer learning)، پیشرفت فرضیههای هوش مصنوعی عمومی میتواند شامل توسعه معماری انعکاسی شود که توانایی مشارکت در نظریه تصمیمگیری فرا استدلالی را فراهم میکند و کشف کند که چگونه میتوان یک پایگاه دانش جامع را از کل وب ساختار نیافته ایجاد کرد. تکنولوژی قادر است جعبه ابزاری برای ساخت آیندهای نو ایجاد کند. برای نمونه شکل ابزاری این فردگرایی، آپارتمان است؛ به بیان دیگر، آپارتمان منتج از اصول زیرین پیشگفته است. برخی همچون نژی آن را در معنای ابزاری برای حفظ بقای انسانهای نخستین تعبیر کردهاند و برخی دیگر همچون کلاکستون آن را ابزاری در دست بشر برای تسلط بر محیط دانستهاند.

هوش مصنوعی یا به طور اختصار AI شاخه ای گسترده از علوم رایانه ای است که با هوشمندسازی ماشینها، آن ها را قادر به انجام وظایفی می کند که به طور معمول نیاز به هوش انسانی دارند. «مایکل مالون» که به عنوان روزنامهنگار بخش زیادی از تمرکز خود را روی تکنولوژیهای جدید و تأثیر آن در آینده بشر صرف کرده در سال ۲۰۰۶ به این نتیجه رسیده است که تکنولوژیهای جدید خیلی دیرتر از آنچه ما پیشبینی میکنیم رخ میدهند و در عین حال همیشه زودتر از زمانی واقع میشوند که ما برای پذیرش آن آمادهایم. باید به فکر طراحی سامانه دیگر از نظام معادلات و علوم با تقویت اعتماد به نفس و پذیرش توانایی های خویش بود. نیمه بعدی تغییرات مربوط به تطبیق و پذیرش تکنولوژی از سوی کاربران است. از یک سو گوشیهای هوشمند و رسانه های اجتماعی موجب شدهاند که بدون اینکه حتی متوجه شویم، هر روز ساعتها وقت خود را هدر بدهیم؛ از سوی دیگر هر روز نرمافزار جدیدی منتشر میشود که برای نظم و ترتیب دادن به برنامهٔ زمانی ما طراحی شده است. در این روش، درون لوازم الکترونیکی انعطافپذیر و درون لباسها هم کامپیوتر تعبیه خواهد شد، اما بیشتر این گجتهای پوشیدنی وابسته به عینکهای دوربیندار (عینک گوگل) و تلفنهای هوشمند هستند.

آیا افراد بشر بر سر یک سری اخلاقیات مشترک با یکدیگر به توافق میرسند؟ کارهای زیادی باید در این زمینه بشود تا به نتیجه ی مطلوب رسید، اما در صورت به نتیجه رسیدن میلیون انسان که از مشکل حاد ناتوانی رنج می برند، خوشحال خواهند شد. کانال علم و تکنولوژی با بیش از ۶۵ هزار دنبالکننده در رده دوم پربازدیدترین رسانه حوزه علم و فناوری در تلگرام قرار میگیرد و به صورت تقریبی به ازای هر پست میانگین بازدید ۶k دریافت میکند. علمی مطالعه جدید: حشرات نیز ظاهرا دارای سیستم مسیریابی مانند پرندگان هستند دانشمندان برای اطلاع از اسرار مسیریابی، پرواز گونه خاصی از پروانهها با نام «قوش بید کله مرگ» را برای بیش از 88 کیلومتر ثبت کردند. جان هاگلند در ۱۹۸۵ در کتاب خود با عنوان هوش مصنوعی: خود ایده، که بررسی مفاهیم فلسفی تحقیقات هوش مصنوعی پرداختهاست، هوش مصنوعی نمادین را GOFAI (مخفف انگلیسی هوش مصنوعی خوب قدیمی) نام گذاری کردهاست. «محاسبات محیطی» (Ambient Computing) که به آن هوش محیطی نیز گفته میشود، اصطلاحی است که مفاهیم متنوع زیادی را شامل میشود. به خاطر داشته باشید که تغییرات فناوری افراد مختلف را به صور مختلف تحت تأثیر قرار میدهد. مدتهاست که آمارهای گمرک نشان میدهد که گوشی موبایل در صدر لیست کالاهای وارد شده به کشور قرار گرفته و ارزش واردات آن از سه میلیارد دلار در سال عبور کرده است و همین مهر تاییدی بر اهمیت این کالا، خصوصا پس از پاندمی کروناست.

بخوان  آویتا مهندسان مشاور ساختمان هوشمند هوشمند سازی ساختمان برند ABB آلمان آویتا-خانه هوشمند آکو

این مقاله به مرورپژوهشهای انجام شده میپردازد و طی آن نقش مدیریت تکنولوژی، تحقیق و توسعه را در راستای پیش بینی عملکردهای سازمان در حوزه های کیفیت و نوآوری،که به عنوان مهم ترین منابع در کسب مزیت رقابتی برای سازمان ها مطرح هستند، مورد بررسی قرار می دهد.یافته های حاصل از تحقیقات مختلف حاکی ازاین می باشدکه مدیریت تکنولوژی،تحقیق وتوسعه (مدیریت نوآوری جامع) دارای قدرت پیش بینی برای عملکرد های کیفی سازمان است اما قدرت پیش بینی آن برای عملکردهای نوآوری سازمان، بالاتر است. مهمتر از همه اینکه بکارگیری مدیریت تکنولوژی وتحقیق وتوسعه سبب ارتقای عملکردهای کیفیت و مهمتر از آن تقویت عملکردهای نوآوری درسازمان ها می شود. با این حال، این، همه ماجرا نیست! این یک مقالهٔ خرد هوش مصنوعی است. با توجه به گسترش این فناوری در تمام حوزه های کلان و خرد اقتصادی از بنگاههای اقتصادی بزرگ گرفته تا سطح فردی این فناوری توان فرصت های شغلی و قابلیت های فناوری بسیاری را نصیب کشور نماید. شرکتهای بیمه به عنوان سازمانهای بازرگانی که در توسعه اقتصادی کشور نقش پررنگی دارند ؛ می بایستی امنیت خاطر بیمه گذاران را تامین کند محور فعالیت های خود را رضایت مشتریان قرار دهند .

با همین توضیح کوتاه هم میشود دانست که دادهکاوی چقدر میتواند مهم باشد، چرا که الگوهای استخراج شده از دادههای کسبوکارها میتواند اطلاعات بسیاری مفیدی برای برنامههای آتی شرکتها فراهم آورد. البته با ظهور این تکنولوژی اتفاقات ترسناکی هم ممکن است بیوفتد، همانند هک شدن مغز. تکنولوژی جدید، یعنی واقعی شدن تمام رویاهایی که تا قبل از این تنها یک خیال شیرین بوده است. است. این صفحه در اینستاگرام بیش از ۳۲ هزار دنبالکننده با نرخ مشارکت ۰٫۲۶% دارد و با انتشار هر پست ۸۴ لایک و ۱ کامنت دریافت میکند. کاهش زمان جستجو و تحقیق بیش از 75٪. از نوآوری های جدید سرویس سرچ متنی آیپا است. از طرفی این تباهیها باعث گسترش تکنولوژی های سبز شده که البته میزان و سرعت کاربرد آن ها کم است.

همچنین این سیستم هوشمند با دیدن فیلم لامپ گدازه (Lava lamp) هم هشت متغیر ارائه داد و در پاسخ به کلیپ شعلههای آتش در بازگشت به زمین، تعداد ۲۴ متغیر معرفی کرد! بنابراین روشهای جدید شناخت ذهن باید افق دید خود را گسترش دهند تا هم تجربه انسان زیست شده و هم امکان تغییر و تحول ذاتی تجربه بشری را در بر بگیرد. 18 ساعت قبل آیا حشرات هم رویا میبینند و مرحله REM را تجربه میکنند؟ امکان کار به صورت دورکاری و ریموت نشان داد که محیطهای کاری با وجود نوآوریهای تکنولوژیهای برتر باید تغییرات اساسی را تجربه کنند. در این صفحه تلاش شده تا رضد حوزه علم و فناوری از ابعاد متفاوت صورت پذیرد. صفحه voytek با ۱۳۶ هزار دنبالکننده، اخبار مربوط به رسانه فناوری و اطلاعات را به اشتراک میگذارد. در این کانال میتوان داغترین اخبار مربوط به تکنولوژیهای روز جهان را مشاهده کرد. اما کدامیک از پیچیده ترین تکنولوژی جهان هستند که بیشترین کاربرد و مزیت را برای افراد دارند؟ در این مقاله میپردازیم به اینکه اینترنت اشیا چیست، چه مزایا و معایب و کاربرد هایی دارد، امنیت در آن چگونه است.