ترفند فایرفاکس برای مسدود کردن ردیاب‌های اینترنتی

 با فعال بودن این ویژگی ممکن است مشکلاتی ایجاد شود، بنابراین اگر با مشکل مواجه شدید، باید آن را غیرفعال کنید تا فایرفاکس راه حلی پیدا کند. بر اساس آمار Statcounter، گوگل کروم با ۶۴.۹۵ درصد تا ماه مه ۲۰۲۲ بیشترین سهم بازار را در اختیار دارد و پس از آن سافاری با ۱۹.۰۱ درصد و مایکروسافت اج با ۳.۹۹ درصد قرار دارند. فایرفاکس با تنها ۳.۲۶ درصد در جایگاه چهارم قرار دارد.


 منبع

با مرور در حالت خصوصی، این ویژگی غیرفعال می‌شود. برای فعال کردن آن در حالت خصوصی، عبارت about:config را در نوار آدرس فایرفاکس تایپ کنید، سپس strip را جستجو کنید و سپس تنظیمات privacy.query_stripping.enabled.pbmode را روی true تغییر دهید.

جلوگیری از ردیاب‌ها

مرورگر فایرفاکس به تازگی ویژگی‌های خود را که برای محافظت از حریم خصوصی کاربران ساخته شده، گسترش داده است. فایرفاکس این بار سعی دارد با مشکل ردیابی وب سایت‌ها مقابله کند.
به گزارش سایت digitaltrend، بسیاری از وب‌سایت‌ها، ردیاب‌هایی به URL‌ها اضافه می‌کنند تا به آن‌ها اجازه داده شود فعالیت آنلاین شما را مشاهده کنند.
ویژگی جدید حریم خصوصی به طور پیش‌فرض فعال نمی‌شود، اما وقتی آن را فعال کردید، شروع به حذف پارامتر‌های ردیابی از URL‌ها می‌کند. افزودن این قابلیت به شبکه‌های اجتماعی همچون فیسبوک (متا)، هاب اسپات، مارکتو، یا Olytics، این امکان را می‌دهد تا فعالیت‌های که در آن‌ها  انجام می‌دهید، ردیابی کند.

فایرفاکس

ویژگی جدید مروگر فایرفاکس باعث می‌شود تا از ردیابی کاربران جلوگیری شود. برای فعال کردن این قابلیت باید به تنظیمات مرورگر بروید سپس روی Privacy & Security کلیک کرده و گزینه Enhanced Tracking Protection و پس از آن Strict را انتخاب کنید.

بخوان  ️اندونزی متخلفان از قوانین داده را زندانی و جریمه می کند

بیشتر بخوانید


براساس گزارش‌ها، فایرفاکس برخی از مواردی که جست‌وجو کردید از لینک‌ها پاک می‌کند و URL خامی که واقعاً از آن بازدید می‌کنید را برای شما باقی می‌گذارد. این کار باعث حذف بیشتر ردیاب‌ها می‌شود. گفتنی است که  Brave بیشتر از این مرورگر پارامتر‌ها را مسدود می‌کند.

نحوه فعال کردن Query Parameter Stripping در فایرفاکس