تعمیر آیفون ۱۴ پرو به آسانی سایر مدل‌های جدید نیست iFixit حذف آیفون ۱۴ پرو مکس را کامل کرده است و بخش‌های داخلی که راحت‌تر تعمیر می‌شوند، به کار گرفته نشده‌اند. تعمیر این دستگاه برای شما سخت‌تر خواهد بود.

مشخص نیست که چرا اپل در کل محدوده آیفون ۱۴ در مورد داخلی‌ها تجدید نظر نکرده است. گفته می‌شود اپل قصد داشته تاخیر‌های احتمالی را محدود کند، به‌ویژه با توجه به خطرات زنجیره تامین مرتبط با فناوری‌های جدید دوربین و نمایشگر خانواده Pro.

تخریب چند شگفتی اضافی دارد. در نسخه‌های آمریکایی خط آیفون ۱۴، اپل سینی سیم‌کارت تازه حذف شده را با هیچ چیز دیگری جایگزین نکرده است، بنابراین، این بیشتر برای تشویق پذیرش eSIM است تا صرفه جویی در فضا. iFixit همچنین نتوانست آنتن ماهواره‌ای اختصاصی را برای ارتباطات اضطراری مشخص کند که نشان می‌دهد ممکن است اپل از آنتن‌های تلفن همراه یا WiFi معمول برای ارسال پیام‌های SOS استفاده کند.

طبق گفته iFixit، قابلیت تعمیر کلی آیفون ۱۴ پرو، خارج از نیاز به فعال کردن قطعات، «خیلی وحشتناک» نیست. با این حال اگر اپل طراحی خود را هماهنگ نکرده باشد، تعمیرکاران آیفون ممکن است با مشکل مواجه شوند. 


بیشتر بخوانید 


منبع:engadgetمنبع