تکنولوژی چیست؟ مجله خبری ایکسب اخبار و رویدادهای صنعت و اقتصاد | 1biti

«تکنولوژی» به‌طور شگفت‌انگیزی متعلق به دوره‌های قدیمی است، اگرچه اصطلاحات هم خانواده – فن، هنر و غیره – تاریخچه طولانی‌تری دارند. بدیهی است که استفاده از فناوری برای ارائه خدمات حقوقی کارآمدتراست. اگر به این موضوع علاقه دارید، می توانید تجزیه و تحلیل (برای درک روندها)، هوش مصنوعی و پردازش زبان طبیعی (برای کمک به تحقیق) و مدیریت اسناد را بررسی کنید. کشف و استفاده از آتش، یک منبع انرژی ساده با کاربرد های بسیار زیاد،‌ نقطه عطفی در تکامل تکنولوژیک انسان به شمار می رود.

  • و آن وسیله را با توجه به علم ، شناخت و دانشی که آموخته ایم به عمل تبدیل کنیم.
  • نمونه هایی در این زمینه شامل ظهور مفهوم بازده از نظر بهره وری انسانی و چالش های مربوط به زمینه اخلاق زیستی است.
  • برای کاستن این فاصله، انتقال تکنولوژی یک لازمه انکارناپذیر است.
  • مفهوم بلاک‌چین به جهت اتصال کاربران، یک زنجیر از بلوک‌هاست که باعث ایجاد فضایی برای تبادل و معامله امن و سریع خواهد شد.
  • برنامه ریزی بر مبنای تکنولوژی چیزی بود که از آن برای احداث غول های صنعتی ایالات متحده (مانند Dow، DuPont و GM) در قبل از جنگ جهانی دوم استفاده شد و این نوع برنامه ریزی بود که ایالات متحده را به یک ابر قدرت تبدیل کرد.

در کل تکنولوژی این گونه تعریف می شود، مجموعه ای از ابزار ها، اطلاعات و تجربه هایی که از علم سرچشمه می گیرد. که در طراحی، توسعه، سیستم ها و فرایند های گوناگون و ارائه خدمات مورد استفاده قرار می گیرد. مديريت هر مجموعه با تدوين هدف ها، تنظيم برنامه ها و تخصيص منابع، سازماندهي، تامين و پرورش نيروي انساني، ايجاد انگيزش و رهبري و سرانجام، نظارت و ارزيابي فعاليت هاي يک مجموعه در بقا و رشد و تحول آن مجموعه نقش اساسي دارد. نقش مديريت در انتقال و توسعه تکنولوژي فقط در سطح بنگاه ها و مؤسسات اقتصادي، اجتماعي مهم نيست. بلکه مديريت در سطوح مختلف اداره جامعه، در انتقال و توسعه تکنولوژي نقش دارد.

بخوان  روش آزمایش شده و درست برای اینترنت در جزئیات گام به گام

تکنولوژی همزادِ دیجیتالی چه کمکی به نسلِ بشر می‌کند؟

با توجه به رشد سریع تکنولوژیهای نو و اهمیت آنها از لحاظ تأْمین امنیت ملی، رفاه عمومی و رشد اقتصادی، غفلت از آنها ممکن است ما را از قافلة تکنولوژی دور کند. بنابراین باید در جستجوی راههایی بود که دستیابی به این تکنولوژی ها را به سریع ترین وجه، ممکن سازد. نجات فناوری از دست جبرگرایان، افرادی که فناوری را به عنوان یک سیستم خود هدایت شده و جدا از کنترل آگاهانه می بینند (ص. 235). FinTechاستفاده از فناوری در همه امور مالی برای ارائه خدمات چابک تر و ارائه خدمات مالی مناسب تر برای جامعه در حال حرکت است.

تکنولوژی هوش مصنوعی Artificial Intelligence چیست؟

یکی دیگر از ویژگی‌های تکنولوژی AI پردازش‌ تصویر image recognition است. که هم اکنون در سیستم‌های کامپیوتری می‌بینیم مجله خبری 1 بیتی و بر پایه تصویر است. به عنوان مثال می‌توان به انواعِ پردازش‌گرهای تصویر در دوربین‌های دیجیتال اشاره کرد.

هوش مصنوعی می‌تواند تصاویر را مثل ما تفکیک کند

در نهایت از نظر کسانی که تکنولوژی را به‌کار گرفته و از آن لذت می‎برند، تکنولوژی ماهیتی بسیار جالب، جذاب و همیشه متغیر دارد که امکان زندگی سالم‎تر، شادتر، امن‎تر و بهتر را فراهم می‎آورد. جمع دیدگاه‎های مختلف که دنیای تکنولوژی را شکل می‎دهند (همچون ملاحظات همان فرد نابینا)، تصویری جامع‎تر از تک تک این دیدگاه‎ها است. ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید. اما یک ویژگی مهم دیگر در تمام فناوری‌ها وجود دارد که می‌خواهم آن را شناسایی و بر آن تأکید کنم. از آنجایی که این ویژگی یکی از ویژگی‌های همه فناوری‌ها است، اضافه کردن، محدود کردن یا گسترش آن تعریف نیست، اما چیز مهمی در مورد آنچه فناوری‌ها انجام می‌دهند بیان می‌کند.

بخوان  • پدیدهی یادگیری شخصی پیش آمده است 1 بیتی

http://118amoozesh.ir