جایزه عکاسی علمی به بابک تفرشی اعطا شد

به گزارش ایسنا، انجمن سلطنتی عکاسی بریتانیا که معمولاً به عنوان انجمن عکاسی سلطنتی (RPS) شناخته می‌شود، یکی از قدیمی‌ترین انجمن‌های عکاسی جهان است. این انجمن در سال ۱۸۵۳ در لندن به عنوان انجمن عکاسی لندن با هدف ترویج هنر و علم عکاسی در سال ۱۸۵ از ملکه ویکتوریا و شاهزاده آلبرت حمایت سلطنتی دریافت کرد.

وی همچنین عضو هیئت مشاوران ستاره‌شناسان بدون مرز است.

انتهای پیاممنبع

دریافت‌کنندگان جوایز امسال تحت عنوان RPS ۲۰۲۲ داستان‌های قابل توجه را روایت می‌کنند و کارشان گواهی بر قدرت عکاسی در الهام‌بخشی، ارتقا، تغییر و ایجاد خصوصیات شخصی، اجتماعی و فرهنگی است.

جوایز انجمن عکاسی سلطنتی بریتانیا (RPS) طولانی‌ترین و معتبرترین جوایز عکاسی جهان هستند و اکنون در صد و چهل و چهارمین سال این رویداد برگزار می‌شود، جوایز آن را در زمینه تصویر ثابت و متحرک کار می‌کنند، تعلق گرفت و در این میان نام « بابک تفرشی»، عکاس ایرانی به عنوان برنده بخش عکاسی علمی اعلام شده است.

گفتنی است که نام هدی افشار، یک عکاس ایرانی دیگر نیز در میان برندگان جوایز امسال انجمن عکاسی سلطنتی دیده می‌شود.

وی در حساب اینستاگرام خود در واکنش به دریافت این جایزه نوشت: من از دریافت جایزه ۲۰۲۲ انجمن عکاسی سلطنتی برای عکاسی علمی هیجان زده هستم. امروز جوایز انجمن عکاسی سلطنتی در ۱۴۴امین سال، قدیمی ترین رویداد معتبر و یکی از بهترین جوایز عکاسی هستند.

جوایز این انجمن در ۱۷ دسته ژانرها و کاربردهای مختلف عکاسی از جمله عکاسی علمی است. اما این دسته بندی چندین در حال تغییر است تا روش های جدید مشاهده، ثبت وقایع و اشتراک عکاسی را منعکس کنند.

بخوان  صفحه درخواستی شما یافت نشد.

او خالق و کارگردان برنامه The World At Night (TWAN)، یک برنامه بین‌المللی است که در آن عکاسی از سراسر جهان از آسمان شب است که در بالای نقاط دیدنی قابل توجه سیاره زمین دیده می‌شود، به ثبت می‌رسانند و به اشتراک می‌گذارند.

جایزه عکاسی علمی به بابک تفرشی اعطا شد

جوایز این انجمن، مجموعه های مهم در عکاسی را ارج می‌نهند و استعدادهای جدید و نوظهور را به نمایش می‌گذارند و کمک‌های قابل توجه اعضای انجمن عکاسی را شامل می‌شوند.

بابک تفرشی در سال ۲۰۰۹، در جستجوی مشترک با کارولین پورکو، مدیر تصویربرداری پروژه کاسینی ناسا، برنده جایزه لنارت نیلسون(Lennart Nilsson) برای بهترین عکاسی علمی.

آنچه گفته شد، تفرشی اکنون با عکس بالا با نام “دره مرگ” (Death Valley) توسط انجمن عکاسی سلطنتی، جایزه برنده ۲۰۲۲ بخش عکاسی علمی شده است.

انجمن عکاسی سلطنتی در بیانیه‌ای در مورد اعطای این جایزه آورده است: بابک تفرشی، عکاس علمی نشنال جئوگرافیک، به خاطر ادغام هنر و علم از طریق داستان‌های بصری امسال به عنوان برنده اعلام می‌شود.

بابک تفرشی با نام کامل بابک امین تفرشی، زاده ۱۳۵۷ است که به عنوان یک عکاس، روزنامه نگار علمی و ستاره شناس آماتور تهران می‌شود.

بابک تفرشی، عکاس شهیر علمی و فضایی ایرانی موفق به کسب جایزه بخش عکاسی انجمن عکاسی سلطنتی بریتانیا شد.