جایزه ۱۰ میلیون دلاری آمریکا برای شناسایی هکر‌های Conti

به همین دلیل اکنون دولت آمریکا می‌خواهد با دست اندرکاران آن مقابله کند و برای اولین بار اعضای این باند را شناسایی کند و قصد دارد روابط احتمالی آن‌ها با دولت روسیه را افشا کند.

بیشتر بخوانید
منبع

هکر پشت پرده

Rewards for Justice همچنین یک عکس ادعایی از شخصی که گمان می‌رود یکی از اهداف باشد منتشر کرده است. در تصویر، مردی میانسال، با کلاه، تی‌شرت مشکی و ژاکت تیره دیده می‌شود. این یکی از اولین بار‌هایی است که هویت بالقوه دنیای واقعی یکی از اعضای باند Conti به طور علنی افشا می‌شود.


از زمانی که باج افزار Conti در سال ۲۰۲۰ ظهور کرد، اپراتور‌های آن در سراسر جهان ویرانی ایجاد کرده اند. تاکنون هکر‌ها از آن برای فلج کردن بیمارستان ها، حمله به دولت‌ها و اخاذی از مشاغل بی شماری استفاده کرده اند. این هکر‌ها بیش از ۱۰۰۰ سازمان را هدف قرار داده اند و تنها در سال گذشته بیش از ۱۸۰ میلیون دلار پول به دست آورده اند.

سازمانی در وزارت امور خارجه آمریکا که جوایز امنیت ملی را مدیریت می‌کند (Rewards for Justice)، امروز جوایز جدیدی را تا سقف ۱۰ میلیون دلار برای هر کسی که اطلاعات مفیدی درباره اعضای Conti ارائه دهد، اعلام کرد. این آژانس از مردم خواسته تا جزئیات مربوط به پنج عضو اصلی گروه Conti را به اشتراک بگذارند.