خالق ChatGPT رمزارز راه‌سازی کرد

این گوی‌ها در حال حاضر در بیش از ۳۵ شهر در ۲۰ کشور در حال حاضر هستند. در نهایت، کاربر پس از تکمیل این پروسه، شناسه جهانی خود را خواهد کرد.

رمزارز ورلدکوین که یک پروژه ارز دیجیتال است، توسط سم آلتمن شرکت OpenAI و خالق ربات گفتگوگر ChatGPT روز گذشته راه‌اندازی شد.

ثبتنام

بر اساس اعلامیه‌های این شرکت تازه تاسیس، ایده انگیزشی پشت ورلدکوین است که اگر یک نفر از افراد هم ورلدکوین داشته باشند، هر فرد می‌تواند خیلی سریع و آسان برای یک میلیارد نفر دیگر در سراسر جهان پول ارسال کند. این شبکه‌ی میلیارد نفری، ورلدکوین را بسیار قدرتمند و همچنین بسیار ارزشمند خواهد کرد.

آلتمن ادعا کرده است که بیش از ۲ میلیون نفر در مرحله بتا بین ماه ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۳ برای ورلدکوین ثبت‌نام کرده‌اند. این رمزارز ۲۵۰ میلیون دلار جمع آوری کرده است.

ورلدکوین چیزی است که یک شناسه جهانی برای تشخیص زمینی‌ها از هوش مصنوعی ارائه می‌دهد. آلتمن در واقع یک فناوری اسکن کره چشم و یک توکن رمزنگاری به نام WLD را عرضه کرده است.

این گوی به عنبیه چشم شما نگاه می‌کند، سپس اسکن عنبیه را روی دستگاه پردازش می‌کند و یک عدد هش(هش) یا شناسه اختصاصی و مشخص به فرد را که نشان دهنده بافت عنبیه شما است، تولید می‌کند. سپس اسکن عنبیه از گوی حذف می شود. در نهایت، این کد شناسه می‌تواند برای اثبات هویت کاربر از طریق برنامه Worldcoin آن هم به صورت ناشناس استفاده شود.

این روزها با توسعه مدل‌های مختلف هوش مصنوعی بسیار زیاد در مورد هر کسی که در مقابل یک انسان واقعی است یا با یک شبکه عصبی مهم است، به وجود آمده است و مهم است که بدانیم آیا همان ادعا می‌کند که می‌کند یا خیر.

بخوان  به روز رسانی جدید ویندوز 11 یک باگ جدی خسته کننده را که با پردازنده های گرافیکی AMD به هم ریخته بود، برطرف می کند

سم آلتمن خالق چت ChatGPT شناسه بر رمزنگاری اسکن عنبیه چشم را راه‌اندازی کرده است تا انسان‌ها را از هوش مصنوعی متمایز کند.

یک کاربر می‌تواند از ورلدکوین برای احراز هویت جهانی (World ID) خود استفاده کند تا ثابت شود که یک شخص واقعی است و به این ترتیب ارز دیجیتال را در حساب خود دریافت کند و می‌تواند آن را به هر جای دلخواه منتقل کند.

واکنش‌ها به راه‌اندازی ورلدکوین تازه شروع شده است و برخی می‌گویند که برای شناسایی جهانی خود نمی‌توانند منتظر بازدید از یک گوی باشند، در حالی که برخی یک پایگاه جهانی از شناسه‌های حساس انسانی را در اختیار یک نهاد، خطرناک می‌دانند.

کاربر یک موسوم به World App را که یک کیف پول دیجیتال است، بارگیری کند و در آنجا برنامه خود را ذخیره کند. سپس کاربر باید خود را به یک گوی(Orb) نشان دهد. این گوی در واقع یک دستگاه تصویربرداری بیومتریک سفارشی برای تشخیص هویت انسانی و به فرد بودن هر شخص است که نرم افزار و سخت افزار مخصوص جمله یک لنز تله‌فوتوی تخصصی است.

مدتی، سم آلتمن یکی از بنیان‌گذاران شرکت توسعه هوش مصنوعی OpenAI و مدیر عامل چت‌بات مشهور ChatGPT با بینش خود در مورد هوش مصنوعی، از جهانیان خواست تا در برنامه جدید او موسوم به ورلدکوین (Worldcoin) ثبت نام کنند.

هدف Worldcoin تبدیل شدن به یک ارز دیجیتال پرکاربرد جهانی است و قصد دارد در برنامه‌های درآمدی پایه جهانی در آینده نقش‌های مهمی داشته باشد و برای خود تعیین کرده باشد.

ورلدکوین شروع به ارائه ۲۵ توکن به هر کاربر جدید کرده است تا کاربران را بیشتر جذب کند. این توکن‌ها در حال حاضر خیلی زیاد نیستند، اما این امر باعث نمی‌شود که کاربران رویای افزایش ارزش آن را به صورت مشابه با سایر ارزهای دیجیتال مانند بیت‌کوین و اتریوم را در سر نپرورانند.

بخوان  به‌روزرسانی Google Maps به شما امکان می‌دهد جستجوها و عکس‌های گذشته را با یک حرکت سریع پاک کنید

به گزارش ایسنا، ابتدا رمز عبور متنی آمد، سپس روشهای احراز هویت با اثر انگشت و سپس تشخیص صدا آمد. هر کدام به توسط توده مردم پذیرفته شدند. اما سم آلتمن(Sam Altman) هم‌بنیان‌گذار شرکت محبوب OpenAI می‌گوید اسکن عنبیه چشم بهترین راه است.

انتهای پیاممنبع

اساسا World ID به تشخیص هویت با شماره تلفن یا از طریق «گوی»(The Orb) کمک می‌کند. اما گوی چیست؟ گوی در واقع یک دستگاه اسکن عنبیه غول پیکر شبیه کره چشم است که با باتری کار می‌کند و در اختیار اپراتورهای شرکت Worldcoin است.

گفتنی است که این فناوری حتی می‌تواند بین دوقلوهای همسان نیز تمایز قائل شود.

شناسه اپتیک(Optic ID) شرکت اپل نیز شبیه به فناوری اسکن شبکیه چشم است که توسط ورلدکوین استفاده می‌شود. این هدست که در جدیدترین هدست این شرکت موسوم به ویژن پرو(Vision Pro) به چشم می‌خورد، یک سیستم احراز هویت جدید است که از دوربین‌های فروسرخ و چراغ‌های الای‌دی درون هدست برای تحلیل و تحلیل یک عنبیه خاص به فرد برای نقشه‌برداری از می‌کند.

به گزارش رویترز، شرکت بایننس بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال است، اعلام کرد که ورلدکوین را که در ایالات متحده در حال حاضر بود، از روز گذشته پشتیبانی می‌کند.

ورلدکوین که سه سال پیش توسط سم آلتمن، مدیر عامل شرکت OpenAI و الکس بلانیا(Alex Blania) خلق شد، به دنبال ایجاد انقلاب در هویت دیجیتالی است که توسط توسعه دهندگان موسوم به «ابزاری»(Tools for Humanity) طراحی شده است.