خیلی طولانی، اینترنت اکسپلورر. مرورگر امروز بازنشسته می شود

مرگ IE تعجب آور نبود. یک سال پیش، مایکروسافت اعلام کرد که در 15 ژوئن 2022 به اینترنت اکسپلورر پایان می دهد و کاربران را به سمت مرورگر Edge خود که در سال 2015 راه اندازی شد، سوق می دهد.

بر اساس گزارش شرکت تجزیه و تحلیل اینترنتی Statcounter، امروزه مرورگر کروم با سهم تقریباً 65 درصدی از بازار مرورگرهای سراسر جهان تسلط دارد و پس از آن سافاری اپل با 19 درصد قرار دارد. وارث IE، Edge، با حدود 4 درصد عقب‌تر از فایرفاکس است.


مایکروسافت از بازنشستگی اینترنت اکسپلورر خبر داد


نقل قول: خیلی وقته اینترنت اکسپلورر. مرورگر امروز بازنشسته می شود (2022، 15 ژوئن) در 4 اکتبر 2022 از

شرکت روشن کرد که زمان آن فرا رسیده است که ادامه دهیم.

شان لیندرسی، مدیر کل Microsoft Edge Enterprise: «نه تنها مایکروسافت اج یک تجربه مرور سریع‌تر، ایمن‌تر و مدرن‌تر از اینترنت اکسپلورر است، بلکه می‌تواند یک نگرانی کلیدی را نیز برطرف کند: سازگاری با وب‌سایت‌ها و برنامه‌های قدیمی‌تر و قدیمی‌تر». ، نوشت در یک پست وبلاگ مه 2021.

مایکروسافت اولین نسخه اینترنت اکسپلورر را در سال 1995 منتشر کرد، دوران قبل از غبار گشت و گذار در وب که تحت سلطه اولین مرورگر بسیار محبوب، نت اسکیپ ناوبری بود. راه‌اندازی آن نشان‌دهنده آغاز پایان Navigator بود: مایکروسافت IE و سیستم‌عامل ویندوز همه جا حاضرش را چنان محکم به هم متصل کرد که بسیاری از مردم به سادگی از آن به‌طور پیش‌فرض به جای Navigator استفاده کردند.

© 2022 آسوشیتدپرس. تمامی حقوق محفوظ است. این مطالب را نمی توان بدون اجازه منتشر کرد، پخش کرد، بازنویسی کرد یا دوباره توزیع کرد.

بخوان  تبریک کاخ سفید به ناسا برای ماموریت"آرتمیس۱"

کاربران عبور اکسپلورر را علامت گذاری کردند در توییتر، برخی از آن به عنوان یک POS دارای اشکال، ناامن یا «مرورگر برتر برای نصب مرورگرهای دیگر» یاد می کنند. برای دیگران این لحظه لحظه ای برای میم های نوستالژی دهه 90 بود، در حالی که وال استریت ژورنال به نقل از یک جوان 22 ساله که از دیدن رفتن IE ناراحتم.

این برگه یا سند یا نوشته تحت پوشش قانون کپی رایت است. به غیر از هرگونه معامله منصفانه به منظور مطالعه یا تحقیق خصوصی، هیچ بخشی بدون اجازه کتبی قابل تکثیر نیست. محتوای مذکور فقط به هدف اطلاع رسانی ایجاد شده است.

منبع

خیلی طولانی، اینترنت اکسپلورر.  مرورگر امروز بازنشسته می شود

لوگوی مایکروسافت اینترنت اکسپلورر در طی یک جلسه توجیهی رسانه ای مایکروسافت ایکس باکس E3 در لس آنجلس، 4 ژوئن 2012، بر روی صفحه نمایش داده می شود. از چهارشنبه، 15 ژوئن 2022، مایکروسافت دیگر از مرورگری که زمانی غالب بود، پشتیبانی نخواهد کرد. دوست داشت متنفر باشد و تعداد کمی هنوز ادعا می کنند که می پرستند. اعتبار: AP Photo/Damian Dovarganes، فایل

اینترنت اکسپلورر بالاخره به چراگاه می رود.

در همین حال، کاربران شکایت داشتند که اینترنت اکسپلورر کند است، مستعد خرابی و آسیب پذیری در برابر هک است. سهم بازار اینترنت اکسپلورر که در اوایل دهه 2000 بیش از 90 درصد بود، با یافتن گزینه‌های جذاب‌تری از سوی کاربران، شروع به محو شدن کرد.

از روز چهارشنبه، مایکروسافت دیگر از مرورگری که زمانی غالب بود، پشتیبانی نمی‌کند که لشکر وب‌گردها دوست داشتند از آن متنفر باشند و تعداد کمی هنوز ادعا می‌کنند که آن را می‌پرستند. این اپلیکیشن 27 ساله اکنون به تلفن‌های بلک‌بری، مودم‌های شماره‌گیری و Palm Pilots در زباله‌دان تاریخ فناوری می‌پیوندد.

وزارت دادگستری مایکروسافت در سال 1997 از مایکروسافت شکایت کرد و گفت که این شرکت با الزام سازندگان رایانه به استفاده از مرورگر آن به عنوان شرط استفاده از ویندوز، حکم رضایت قبلی را نقض کرده است. سرانجام در سال 2002 موافقت کرد که نبرد ضد انحصار را بر سر استفاده از انحصار ویندوز برای سرکوب رقبا حل کند. همچنین با تنظیم‌کننده‌های اروپایی که می‌گفتند اتصال اینترنت اکسپلورر به ویندوز به آن برتری ناعادلانه نسبت به رقبایی مانند فایرفاکس موزیلا، اپرا و کروم گوگل می‌دهد، درگیر شد.