درخواست گوگل از اپل برای تغییر پیامرسانی محصولاتش

بیشتر بخوانید 

در حالی که گوگل تلاش می‌کند RCS و iMessage را معادل سازی کند، این دو اساسا از چند جهت متفاوت هستند. iMessage اپل بیشتر شبیه واتساپ، سیگنال یا اسکایپ است تا اس ام اس. در آیفون، آن‌ها از یک برنامه ارسال می‌شوند، اما متن‌های مشابهی نیستند.

برای شروع، SMS (سرویس پیام کوتاه) و MMS (سرویس پیام چندرسانه‌ای) همان چیزی است که بسیاری از ما با آن بزرگ شده‌ایم. آن‌ها که در دهه ۱۹۸۰ توسعه یافتند، بسیار قدیمی، ناکارآمد و ناامن هستند  و هنوز هم امروزه به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرند. شما محدود به ۱۶۰ کاراکتر در هر پیام هستید و آن‌ها از طریق شبکه تلفن همراه ارسال می‌شوند. (در آیفون، آن‌ها به صورت یک حباب سبز نشان داده می‌شوند.)

آیا واقعا RCS همان iMessage است؟

پیام رسانی یکی از ویژگی‌های فوق العاده مهم گوشی‌های هوشمند است. در مجموع ما هر روز میلیارد‌ها iMessage، پیام‌های واتساپ و انواع دیگر پیام‌های متنی را ارسال می‌کنیم. قابل درک است که این چیزی است که گوگل به شدت در مورد آن احساس خطر می‌کند: ارسال پیامک بین آیفون و تلفن‌های اندرویدی با استفاده از اس ام اس بد است؛ به علاوه، پروتکل پیامکی که بین این دو پلتفرم استفاده می‌شود واقعا بدتر از پروتکل iMessage است که برای ارسال پیامک آیفون به آیفون استفاده می‌شود.

به نقل از popsci، گوگل از اپل خواست تا تغییراتی را به منظور بهبود پیامک بین دستگاه‌های اندروید و آیفون اعمال کند. 

گوگل از اپل می‌خواهد که از استاندارد RCS برای پیام‌های ارسال شده بین آیفون و تلفن‌های اندرویدی استفاده کند نه پیامک که در حال حاضر از آن استفاده می‌کند.

بخوان  کوالکام از عرضه نسل بعدی تراشه پوشیدنی اسنپدراگون خبر داد

 منبع

یکی از ویژگی‌های بزرگ iMessage که پروتکل RCS فاقد آن است، رمزگذاری انتها به انتها است. با این حال، گوگل یک راه حل ایجاد کرده است: همه مکالمات RCS یک به یک با استفاده از برنامه پیام‌های آن رمزگذاری شده‌اند. (پیام‌های گروهی اواخر امسال رمزگذاری خواهند شد.) با این حال، این یکی از نکات فرضی RCS را تضعیف می‌کند: این یک استاندارد باز است که هر برنامه سازگاری می‌تواند از آن استفاده کند.


آیفون

سپس iMessage، پروتکل پیام رسانی اختصاصی اپل به وجود آمد. پیام‌ها رمزگذاری شده و از طریق اینترنت ارسال می‌شوند، همچنین به شما این امکان را می‌دهد که ببینید چه زمانی شخصی در حال تایپ کردن است، اعلان‌های «خواندنی»، تصاویر و ویدیو‌های با کیفیت بالا ارسال و دریافت و در چت‌های گروهی شرکت کنید؛ به علاوه دارای ویژگی‌های افزودنی مانند واکنش‌ها و یادداشت‌های صوتی است. (در آیفون، آن‌ها به صورت یک حباب آبی نمایش داده می‌شوند.)

بعد از آن سرویس ارتباطات غنی (RCS) قرار می‌گیرد که قرار است جانشین پیامک و MMS باشد. این امکان ارسال پیام‌ها از طریق اینترنت را فراهم می‌کند که بسیاری از ویژگی‌های مورد انتظار مردم را در یک برنامه پیام‌رسانی مانند چت‌های گروهی، اعلان‌های تایپ زنده، رسید خواندن، یادداشت‌های صوتی و عکس‌های با کیفیت بالا امکان پذیر می‌کند، در حالی که آیفون از RCS پشتیبانی نمی‌کند، از طریق برنامه پیام‌های Google در تلفن‌های اندرویدی مدرن در دسترس است.

 


همه پیامک‌ها یکسان نیستند. بسته به پروتکل یا سرویسی که استفاده می‌کنید، آن‌ها می‌توانند به روش‌های کاملا متفاوتی ارسال شوند.

بخوان  تصویر تلسکوپ ناسا از یک گردباد خورشیدی به بلندی ۱۴ زمین