دستگاهی که از هوای آب تولید می کند!

او می‌گوید که این شرکت در حال کار کردن روی راه حل‌هایی برای سایر مشکلات دسترسی به آب، به ویژه در سراسر کشاورزی است که در حال حاضر حدود ۷۰ درصد مصرف آب شیرین در جهان را به خود اختصاص می‌دهد و در بسیاری از مناطق به دلایل تغییر می‌دهد. آب و هوا، با شرایط خشکسالی شدید روبه‌رو است.

انتهای پیاممنبع

اسپات ونچرز، مولدهای آب جو را طراحی می‌کند. این مولدها، ماشین‌هایی هستند که آب آشامیدنی را از هوای اطراف می‌گیرند و آن را متراکم می‌کنند. در حال حاضر در حال حاضر محصول مصرفی خود را روانه بازار می کنند. این محصول، یک ژنراتور کوچک است که روی میز قرار می گیرد و برای کار کردن فقط به یک دوشاخه دیواری معمولی نیاز دارد. به گفته اسپات ونچرز، این دستگاه هر روز می‌تواند تا ۲.۵ گالن آب تولید کند و با توجه به این که ۸۰ درصد خانه‌های جهان در آب و هوای دارای مقدار کافی هستند، دستگاه‌ها می‌توانند در آنها کار کنند.

دستگاهی که از هوای آب تولید می کند!

پس از شرکت «دوگود»(DewGood) در سال ۲۰۱۴ برای توسعه ژنراتورهای آب جو، وولمر به طور خاص سفر کرد تا دریابد که مردم چگونه آب مورد نیاز خود را دریافت کنند. در دبی، او پنج گالن خالی را دید که بیرون از آپارتمان‌ها روی هم انباشته بود و می‌دانست که باید راه حل بهتری داشته باشد. در فلینت میشیگان، وولمر با خانواده‌هایی صحبت می‌کنند که از آب آلوده، آسیب دیده بودند. تلاش‌های دوگود برای راه‌اندازی یک محصول شکست اما بسیاری از مردم متوجه این کار شدند.

بخوان  یکی از مهمترین پروژه های مدرن سازی ارتش آمریکا کلید خورد
«روبن وولمر»(Reuben Vollmer) بنیانگذار اسپات ونچرز، اولین بار زمانی پتانسیل آب جوی را فهمید که خشکسالی مداوم در کالیفرنیا باعث شد این ایالت، حق آب مزرعه زیتون والدین او را به خطر بیندازد. اندکی بعد، وولمر هنگام پیاده‌روی، متوجه می‌شویم که شبنم روی علف‌ها شد و فکر کرد که شاید این اتفاق روزمره را در راه حلی به والدینش برای حل مشکل دسترسی به ناهماهنگ ارائه دهد.

شرکت «اسپات ونچرز» در حال راه‌اندازی یک مولد آب از جو است که می‌تواند روزانه تا ۲.۵ گالن آب آشامیدنی تولید کند.

اسپات برای ایجاد این واحد، با «بولد دیزاین»(Bould Design) همکاری کرد که یک وسیله خانگی ابتکاری دیگر به نام «نست ترموستات» (Nest Thermostat) طراحی کرد. مدل تولید شده توسط این دو شرکت، با قیمت 599 دلار به فروش می‌رسد و شرکت تخمین می‌زند که مصرف‌کنندگان سالانه 100 دلار را برای جایگزینی فیلتر می‌کنند. وولمر انتظار دارد که این محصول، نظر مردمی را که از آب‌های آب‌کشی خود ناراضی دارند، هستند و کسانی هستند که به شبکه‌های ارتباطی مرتبط، جلب می‌کنند.

وولمر گفت: من پیام‌هایی را از اسپانیا، پرتغال، پورتوریکو، هاوایی، ژاپن و سراسر جهان می‌کردم. مردم می‌گفتند: «ما آب نداریم. آیا می توانیم دستگاه شما را بگیریم؟» بنابراین، من فهمیدم که نیاز جهانی شدیدی به این فناوری وجود دارد.

وولمر، شرکت اسپات ونچرز را در سال ۲۰۱۹ با همکاری «تایلر برتون» (Tyler Breton) ارائه کرد تا بر روی نسخه‌های کوچکتر، ارزان‌تر و بی‌صداهای سخت‌افزاری که سال‌ها زمان را برای تکمیل آن صرف کرده بود، کرد. در سیستم اسپات، خاک رس آب را از هوای فیلتر جذب می کند که سپس توسط یک سیستم گرمایشی گرم می شود. بخار آب تولید شده توسط گرما متراکم و فیلتر می شود، مواد معدنی به آب قلیایی اضافه می شوند و سپس آب قلیایی در پارچ دستگاه جمع می شود که در آنجا نور ماوراءبنفش تعبیه شده روی آن، از رشد باکتری ها جلوگیری می کند.

بخوان  تصاویر ناسا از لحظه پرتاب موشک ماه

به گزارش ایسنا و به نقل از فست کمپانی، دسترسی به آب آشامیدنی در بسیاری از ایالات متحده آمریکا آسان است اما مشکل آب به دلیل خشکسالی و آب و هوا را به عنوان فزاینده‌ها می‌گیرند و برای آمریکای شمالی و بسیاری از نقاط دیگر در سراسر جهان به شمار می‌روند. دسترسی به این نیاز اولیه انسانی همیشه یک مشکل است. گزارش «سازمان جهانی هواشناسی» (WMO) نشان می‌دهد که در سال ۲۰۱۸، ۳.۶ میلیارد نفر به آب متناقضی موجود است. بنیانگذاران شرکت «اسپات ونچرز»(Spout Ventures) می‌خواهند بخشی از راه حل این مشکل باشند.

دستگاهی که از هوای آب تولید می کند!