ربات تسلا شبیه به ایلان ماسک می‌رقصد!


ایلان ماسک به تازگی فیلمی از آخرین نسخه ربات انسان‌نمای شرکت تسلا به نام «اپتیموس» منتشر کرده است.

به گزارش ایسنا و به نقل از نیواطلس، ربات اپتیموس ژن ۲(ptimus Gen 2) ۱۰ وزن(۲۲ پوند) سبکتر، ۳۰ درصد سریع‌تر، بسیار موفق‌پذیرتر و توانتر است و حرکت آن بسیار شبیه به انسان به نظر می‌رسد. همچنین دست‌ها و پاهای وجود دارد و از برخی از ویژگی‌های حرکتی ایلان ماسک تقلید می‌کند.

کمی بیش از دو سال از زمانی که ماسک برای اولین بار اعلام کرد که این شرکت پا به عرصه ربات‌های انسان‌نما می‌گذارد، گذشته است. تسلا نمونه های اولیه کاربردی داشت و به سرعت در حال کار بود. در ماه مارس سال جاری، این شرکت یک ربات کاملاً جدید اپتیموس ارائه کرد و برخی از قابلیت‌های چشمگیر آن را نشان داد. و حدود ۱۰ ماه بعد، یک اپتیموس ژن ۲ کاملا جدید پا به عرصه گذاشتن.

ربات ژن2 دارای دو درجه آزادی در گردن، لوازم الکترونیکی و سیمکشی یکپارچه و پای شبیه به انسان با بخش‌های مفصلی انگشتان پا و حسگرهای نیرو/گشتاور است.

همچنین این ربات با ۱۱ درجه آزادی حرکت، محرک‌های سریع‌تر و حسگرهای لمسی بر روی تمام انگشتان دست، امکان گرفتن ماهرانه‌تر اشیاء را دارد.

ربات تسلا شبیه به ایلان ماسک می‌رقصد!

این ربات بسیار ساده‌تر و انسان‌نماتر به نظر می‌رسد، حرکت بسیار نرم‌تر می‌کند، بهتر است و بهتر می‌رود.

اپتیموس با بدنه سفید جدید خود بیشتر شبیه به خودروهای مدل S تسلا به نظر می‌رسد در حالی که مدل قبلی ظاهری فلزی شبیه به سایت‌برتراک بود. این ربات 10 درصد سبک‌تر است و محیطی که در فیلم مشاهده می‌کنید، انجام حرکات شبیه ایلان ماسک را به دست آورده است!

بخوان  گوشی Pixel ۶a گوگل در چند سال آینده کجا قرار می‌گیرد؟

این یک ربات جدید چشمگیر است که پیشرفت سخت‌افزار آن بسیار زیاد بوده است. اما ربات اطلس برای تولید انبوه طراحی نشده است در حالی که ماسک و تسلا خود را در این بخش ثابت کرده‌اند. در واقع، اطلس در این مرحله صرفاً یک پلتفرم تحقیقاتی است، در حالی که بیان و بسیاری دیگر از ربات‌های انسان‌نما را به عنوان نیروی کار آماده می‌کنند.

سخت‌افزار جدید ربات تسلا خیره‌کننده به نظر می‌رسد اما سخت‌افزار احتمالاً کم‌اهمیت‌ترین بخش در اینجاست. کاری که سازندگان ربات‌های انسان‌نما باید این کار را انجام دهند که ربات‌های خود را در حال انجام کار واقعی، در دنیای واقعی، به شیوه‌های قابل تکرار، قابل اعتماد و پذیرنده نشان دهند. آن وقت است که آنها وارد عمل می‌شوند و دنیا را تغییر می‌دهند.

ماسک در سال ۲۰۲۱ هنگام معرفی اپتیموس گفت که این ربات روزی به انجام کارهای خطرناک، تکراری و خسته‌کننده خواهد پرداخت. او همچنین در مورد این ربات گفته است که اپتیموس در نهایت نسبت به تجارت خودرو خواهد داشت.

انتهای پیاممنبع