رونمایی از اولین هواپیمای هیدروژنی عمودپرواز جهاناولین هواپیمای هیدروژنی عمودپرواز جهان موسوم به سیریوس جت(Sirius Jet) حمل و نقل هوایی را با سفرهای بدون آلایندگی، طراحی پیشرفته و همکاری‌های استراتژیک برای آینده‌ای پایدار بازتعریف می‌کند.

به گزارش ایسناسیریوس اوییشن (Sirius Aviation)، یک استارت‌آپ هوانوردی پیشگام سوئیسی، اولین هواپیمای برخاست و فرود عمودی(VTOL) با موتور هیدروژنی جهان را به نام سیریوس جت (Sirius Jet) راه‌اندازی کرده است.

این برنامه یک گام بزرگ در حمل و نقل هوایی پایدار است. سیریوس جت نشان دهنده ارائه تزلزل ناپذیر شرکت سیریوس اویشن به نوآوری، پایداری و ایمنی است و یک استاندارد صنعتی جدید را ایجاد می‌کند.

به نقل از آی ای، سیریوس جت یک هواپیمای پیشگامانه عمودپرواز با کارایی بالاست که با یک سیستم نیروی محرکه هیدروژن-الکتریکی عمل می‌کند و آیرودینامیک جت را با تطبیق بلیط هواپیماها و بالگردها ادغام می‌کند.

این ترکیب، فواصل پروازی بلند، سرعتهای چشمگیر و ارتفاعات بالا را به شکل تقریباً بی‌صدا امکان پذیر می‌کند.

سیریوس اوییشن با افتخار سیریوس جت را به عنوان نمادی از فناوری پیشرفته، طراحی متمایز و مهندسی دقیق معرفی می‌کند که متعهد است در حمل و نقل هوایی را بازتعریف کند.

عرضه دو مدل در سال ۲۰۲۵

سیریوس اوییشن قصد دارد در سال 2025 دو نسخه از سیریوس جت را شامل نسخه بیزنس هایی باشد که برای نیازهای جت شخصی طراحی شده و نسخه میلنیوم (Millennium) که برای هوانوردی تجاری طراحی شده است، روانه بازار می شود.

پیش‌بینی می‌شود این حرکت استراتژیک، حمل و نقل و انتقال را متحول کند و جهانی را برای سیریوس اویی به راه حل‌های هوانوردی راه حل‌های پایدار صنعت می‌کند.

بخوان  کشف کارخانه تولید الماس در اعماق زمین

نسخه بیزنس یک جت تجاری عمودپرواز بدون آلایندگی با برد پروازی چشمگیر ۱۸۵۱ کیلومتری، سرعت کروز ۵۲۰ کیلومتر در ساعت، ارتفاع گرفتن تا ارتفاع ۳۰ هزار فوت، سر و صدای فوق‌العاده آرام ۶۰ دسی‌بل و گنجایش بزرگ ۳ مسافر است.

نسخه میلنیوم نیز یک هواپیمای تجاری عمودپرواز با انتشار آلاینده صفر با برد پروازی ۱۰۴۶ کیلومتر، سرعت کروز ۵ کیلومتر در ساعت، قابلیت ارتفاع ۲۰ تا ارتفاع ۳۰ هزار فوت و صدای ۶۰ دسی‌بل و گنجایش ۵ مسافر است.

همکاری‌های استراتژیک برای هوانوردی پایدار

شرکت سیریوس اوییشن شراکت‌های کلیدی خود را با رهبران جهانی از جمله گروه بی‌ام‌و ادامه می‌دهد. هدف این همکاری‌ها تعیین یک ویژگی پیشگام برای حمل و نقل هوایی پایدار، کارآمد و با کارایی بالا است.

این شرکت روز ۱۷ ژانویه ۲۰۲۴ میزبان رویداد مهمی در فرودگاه پایرن(Payerne) در سوئیس خواهد بود و سیستم پیشران هیدروژنی-الکتریکی که اولین نمایش عمومی را در آن روز رقم می‌زند، رونمایی خواهد شد. این رویداد همچنین شامل یک کنفرانس مطبوعاتی و سخنرانی رهبران جهانی در این حوزه خواهد بود.

در حالی که سیریوس جت یک جهش چشمگیر در فناوری هوانوردی را نوید می‌دهد، چالش‌هایی در پیش دارد. سیستم فن‌آوری کوچک و استفاده از هیدروژن محیطی را که فرد را برای آن ایجاد می‌کند، می‌سازد. کارایی پیشران و بلوغ فناوری سیستم هیدروژن انرژی در هوانوردی همچنان از ملاحظات کلیدی است.

این برنامه بلندپروازانه با جدول زمانی و مشخص شده خود، نیازمند سرمایه گذاری های قابل توجه است. با این، اگر سرمایه‌گذاری مناسبی برای حمایت از این برنامه ظاهر شود، سیریوس جت می‌تواند جایگاهی عالی در چشم‌انداز در حال حاضر هوانوردی پایدار برای خود دست و پا کند.

بخوان  قفل شهرهای هوشمند باز شد

در نتیجه، سیریوس جت نشان‌دهنده گامی جسورانه به سمت آینده‌ای پاک‌تر و پایدارتر در حمل و نقل هوایی است. موفقیت این تلاش نه تنها به پیشرفت‌های فناورانه بلکه به آمادگی صنعت هوانوردی برای پذیرش راه حل‌های نوآورانه با چشم اندازه بلندمدت نیز می‌تواند داشته باشد.

انتهای پیاممنبع