سامسونگ سرقت اطلاعات کاربران را تایید کرد

 منبع

سامسونگ یک حادثه امنیتی سایبری دیگر را فاش کرده است. در حالی که یک حمله در اوایل سال جاری منجر به دستیابی هکر‌ها به کد منبع گلکسی شد، این بار مهاجمان اطلاعات شخصی برخی از مشتریان را به دست آوردند.

این شرکت گفت که اقداماتی را برای ایمن سازی سیستم‌های خود انجام داده است و با یک شرکت امنیت سایبری شخص ثالث همکاری خواهد کرد همچنین اطلاعات این حمله نیز در اختیار مجریان قانون قرار خواهد گرفت. سامسونگ گفت که لازم نیست مشتریان کار خاصی را انجام دهند با این حال، این شرکت پیشنهاد می‌کند که افراد در صورت دریافت ایمیل‌های مشکوک احتیاط کنند.

به گزارش engadget، این شرکت می‌گوید که شماره‌های تامین اجتماعی، شماره کارت‌های اعتباری و نقدی کاربران فاش نشده است. با این حال، این ممکن است اطلاعاتی مانند نام، اطلاعات تماس و اطلاعات جمعیت شناسانه، تاریخ تولد و اطلاعات ثبت محصول در دست هکر‌ها افتاده باشد. همه کاربران تحت تاثیر این حمله قرار نگرفته اند با این حال این شرکت مستقیماً از طریق ایمیل به برخی از مشتریان این نفوذ را اطلاع خواهد داد.

سامسونگ افزود: “ما متعهد به حفاظت امنیت و حریم خصوصی مشتریان خود هستیم. ما به کارهای جدی برای توسعه و اجرای گام‌های فوری و بلندمدت برای افزایش بیشتر امنیت در سراسر سیستم‌هایمان ادامه خواهیم داد.”


بیشتر بخوانید


بخوان  ابهام‌زدایی از انبساط جهان با بزرگترین نقشه کهکشان‌ها