سیستم عامل اندروید ۱۳ چه زمانی به سامسونگ می‌آید؟

پس از مدت‌ها انتظار، نسخه نهایی و پایدار سیستم عامل اندروید ۱۳ اخیراً زودتر از همیشه برای گوشی‌های گوگل پیکسل عرضه شده است. درحالی که این آپدیت جدید در ماه آگوست منتشر شده، سال گذشته اندروید ۱۲ در ماه اکتبر در اختیار کاربران قرار گرفته بود. حالا پس از سری گوشی پیکسل، گوگل باید نسخه ۱۳ سیستم عامل خود را برای گوشی‌های گلکسی سامسونگ در دسترس قرار بدهد. با این حال، کاربران این موبایل‌ها هنوز باید کمی انتظار بکشند.

سیستم عامل جدید گوگل چندین قابلیت جدید را با خود به همراه دارد که داخل رابط کاربری One UI ۵.۰ هم گنجانده شده‌اند. به عنوان مثال، نسخه جدید اندروید امکان تعیین زبان‌های متفاوت برای هر برنامه و پشتیبانی از بلوتوث کم‌انرژی (LE) جهت بهبود کیفیت صدا را فراهم می‌کند. در عین حال، رابط کاربری سامسونگ از قابلیت‌های جدید فراوانی برخودار است که در انحصار دستگاه‌های آن قرار خواهند داشت.

کمتر از یک ماه از شروع برنامه بتای رابط کاربری One UI ۵.۰ سامسونگ می‌گذرد. One UI ۵.۰ جدیدترین نسخه رابط کاربری اختصاصی این شرکت کره‌ای به حساب می‌آید و همان‌طور که انتظار می‌رود، مبتنی بر سیستم عامل اندروید ۱۳ است.

از آنجا که بتای رابط کاربری One UI ۵.۰ تازه از راه رسیده، در بهترین حالت چندین هفته زمان می‌برد تا نسخه پایدار اندروید ۱۳ در دسترس کاربران گوشی‌های سامسونگ قرار بگیرد. گزارش‌های گذشته حکایت از این داشتند که سامسونگ به دنبال عرضه این سیستم عامل جدید برای گوشی‌های خود در اکتبر ۲۰۲۲ است. البته همه‌چیز بستگی به این دارد که فرآیند برنامه بتای رابط کاربری آن چگونه پیش می‌رود.

بخوان  ویژگی‌هایی که ویندوز ۱۱ در بروزرسانی جدید ارائه کرده است

سامسونگ در حال حاضر نسخه بتای رابط کاربری One UI ۵.۰ را فقط برای گوشی پرچمدار گلکسی S۲۲ ارائه داده است. انتظار می‌رود تا قبل از انتشار نسخه نهایی این رابط کاربریِ مبتنی بر اندروید ۱۳ چندین نسخه بتای دیگر پیش روی کاربران قرار داده شوند. با توجه به اینکه سامسونگ طی چند وقت اخیر روند انتشار آپدیت‌های خود را هرچه سریع‌تر کرده، احتمالاً فاصله زیادی تا انتشار نسخه نهایی اندروید ۱۳ برای گوشی‌های سامسونگ نداریم.منبع