شکایت “بوستون داینامیکس” از رقیب خود به دلیل کپی کاری

بوستون داینامیکس در ابتدا بر روی تحقیق بر روی ربات‌ها بود، اما به تجارت‌سازی‌هایی مانند Spot و Stretch روی آورد.

انتهای پیاممنبع بوستون داینامیکس با انتشار یک بیانیه گفته است که در رقابت با می‌کند، اما در برابر شرکت‌هایی که حقوق مالکیت معنوی آن را می‌سازد، خواهد ایستاد.

این در حالی است که حتی اگر این شکایت شکست بخورد، می‌توان از ساختن سگ‌های رباتیک با واهمه کند و چه بسا آنها را از این کار بازدارد.

اکنون رقبایی مانند گوست روبوتیکس می‌تواند یک تهدید برای کسب‌ و کار کند هنوز جوان بوستون داینامیکس باشند، خواه در این فرآیند از فناوری آن تقلید یا کپی کنند یا نه.

اکنون بوستون داینامیکس ادعا می‌کند که بنابراین دادخواست، شرکت «گوست روبوتیکس» به خوبی از کاری که انجام می‌داده آگاه بوده است.

به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، رقابت در بازار سگهای رباتیک بالا گرفته است و اکنون شاهد آن هستیم که شرکت “بوستون داینامیکس”(Boston Dynamics) از شرکت “گوست روبوتیکس”(Ghost Robotics) به مسابقات هفت حق اختراع مرتبط با سگ رباتیک “اسپات”(Spot) شکایت کرده است.

ربات «اسپیریت ۴۰» (روح ۴۰) و «ویژن ۶۰» (Vision ۶۰) که توسط شرکت گوست روبوتیکس طراحی و ساخته شده است، ظاهراً فناوری‌های کلیدی خود از سیستم‌های مختلف و بالا رفتن از پله‌ها را از اسپات به عارف گرفته‌اند.

شرکت “بوستون داینامیکس” از رقیب خود شرکت “گوست روبوتیکس” به دلیل کپی برداری از سگ رباتیک خود شکایت کرد، چرا که طراحی ربات این شرکت بسیار شبیه به ربات “اسپات” است.

این شرکت که چندی است توسط شرکت کره‌ای هیوندای خریداری شده است، در این شکایت به دنبال غرامت و مشاهده است.

بخوان  آنچه باید در مورد ردیاب ایمیل بدانید

بوستون داینامیکس می‌گوید که در ماه ژوئیه ۲۰۲۰، یعنی پنج ماه پس از ارائه Spirit ۴۰ از شرکت گوست روبوتیکس درخواستی است تا حق اختراع‌های مربوط به «اسپات» (Spot) را بررسی کند. پس از آن نیز دو نامه توقف و خودداری به این شرکت ارسال شده است و از آن خواسته می شود تا بررسی سگ های رباتیک خود را متوقف کند.

گفتنی است که «گوست روبوتیکس» هنوز اظهار نظری در این مورد ندارد.