«فالکون هوی» پس از ۳ سال روشن شد

ماموریت USSF-44 چهارمین پرتاب فالکون هوی و در ژوئن ۲۰۱۹ برای اولین بار آغاز شد. این موشک بزرگ در این مأموریت، دو ماهواره را برای نیروی فضایی آمریکا به فضا حمل خواهد کرد که اطلاعات زیادی در مورد آنها یا اهدافشان فاش نشده است.

به گزارش ایسنا و به نقل از اسپیس، موشک بزرگ “فالکون هوی” متعلق به شرکت اسپیس‌ایکس برای اولین بار در سه سال آخر روشن شد.

پرتاب ماهواره‌های استارلینک که شامل فرود اولین مرحله موشک «فالکون ۹» در یک قایق بدون سرنشین در دریا بود، از پایگاه نیروی فضایی وندنبرگ در کالیفرنیا به پرواز درآمد. این چهل و نهمین مأموریت مداری اسپیس‌ایکس در سال ۲۰۲۲ بود.

گفتنی است که پنجشنبه روز شلوغی برای اسپیس‌ایکس بود، چرا که این شرکت علاوه بر آزمایش آتش ثابت فالکون هوی، ۵۳ ماهواره اینترنتی استارلینک خود را نیز با استفاده از یکی از موشک‌های «فالکون ۹» به مدار زمین پرتاب کرد.

انجام آزمایش‌های آتش ثابت که در آن موتورهای مرحله اول یک موشک برای مدت کوتاهی مشتعل می‌شوند، در حالی که وسیله نقلیه روی زمین باقی می‌ماند و به هوا بلند نمی‌شود، یک آزمایش معمول قبل از پرتاب است.

اسپیس‌ایکس در توییت خود اعلام کرده است که این نقطه عطف را تکمیل می‌کند، فالکون هوی را در مسیر پرتاب ماموریت USSF-44 برای نیروی فضایی ایالات متحده در روز سه شنبه ۱ نوامبر (۱۰ آبان) می‌دارد.

شرکت اسپیس‌ایکس قدرتمندترین موشک عملیاتی جهان موسوم به فالکون هوی(Falcon Heavy) را پیش از پرتاب مجدد آن در تاریخ اول نوامبر پس از ۳ سال آزمایش و روز گذشته (۲۷ اکتبر) آزمایش آتش ثابت خود را انجام داد.

بخوان  رویای صحبت کردن انسان با حیوان می‌یابد!

ژنرال استفان پردی، افسر اجرای برنامه نیروی فضایی آمریکا برای دسترسی مطمئن به فضا گفت: این پرتاب سال‌ها به دنبال یک تیم اختصاصی متشکل از افراد برای ماموریت از سراسر نیروی فضایی ایالات متحده و اسپیس‌ایکس است. فالکون هوی یک عنصر مهم از قابلیت کلی پرتابی ما است و ما بسیار هیجان انگیز هستیم که برای این پرتاب آماده هستیم.

اسپیس‌ایکس عصر پنجشنبه ۲۷ اکتبر از طریق توییتر اعلام کرد که فالکون هوی آزمایش “آتش ثابت” خود را روی سکوی ۳۹A در مرکز فضای کِنِدی ناسا در فلوریدا به انجام رسانده است.

انتهای پیاممنبع