فردا آخرین مهلت ارسال ایده‌ها به فراخوان حمایت از طرح‌های فناورانه حوزه سالمندیزمان ارسال ایده‌ها به فراخوان حمایت از طرح‌های فناورانه توسعه محصولات و خدمات سالمندی فردا جمعه ۱۵ دی ماه پایان می‌یابد.

به گزارش ایسنا، مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان جمهوری اسلامی با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی در آذر ۱۴۰۲، اقدام به جذب طرح‌های فناورانه در حوزه توسعه محصولات و خدمات سالمندی کرد.

این فراخوان با حمایت دانشجویان از خدمات پژوهشگران، اساتید و متخصصان فعال در حوزه حمایت از طرح‌های فناورانه توسعه محصولات و بهداشتی برگزار می‌شود.

از آنجایی که جمعیت پیری و افزایش تعداد سالمندان در کشور طی سالیان آتی به یکی از چالش ها و معضلات کلان کشور تبدیل می شود، برنامه نوآفرین به دنبال آن است تا با طرح های تجاری، محصولات و فناورانه و نوآورانه در این حوزه گامی مهم در مسیر حل شود. این چالش بردارد.

مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی و صندوق نوآوری و شکوفایی هر کدام تا سقف ۵ میلیارد ریال حمایت مالی به تیم‌های فناور پذیرفته شده در فراخوان اعطا می‌شوند.

در کنار این امر حمایت‌های معنوی به شرح زیر به شرکت‌کنندگان و پذیرفته‌شدگان اعطا خواهند شد:

* ارزیابی رایگان طرح ها

* شبکه‌سازی میان پذیرفته‌شدگان و شتاب‌دهنده‌ها/شرکت‌های فعال کشور در حوزه مرتبط با طرح

* دوره آموزشی اعتبارسنجی محصول برای پذیرفته‌شدگان

* ارائه خدمات راهبری و مشاوره به پذیرفته شدگان در مسیر تجاری سازی طرح های خود.

تاریخ برگزاری فراخوان توسعه خدمات و محصولات سالمندان تا ۱۵ دی ماه ۱۴۰۲ اعلام شده است. زمان ارسال طرح ها در این فراخوان تا ۱۵ دی تمدید شد.

توانبخشی، بیمه و امور مالی، حفظ روابط عاطفی، اجتماعی، بهبود و مناسب‌سازی محیط زندگی، افزایش شاخص استقلال (ADL & IADL)، دستگاه‌های تشخیص، پایش از راه‌دور و هشدار دهنده، سلامت. علوم پزشکی، درمان و فناوری‌های نوین دارویی، مراقبت‌های سلامتی و مراقبت‌های شناختی و زیست‌شناسی پیری و پیری درمانی از محورهای این فراخوان به شماره می‌رود.

بخوان  Google Contacts در اندروید شما اکنون می‌تواند موقعیت مکانی دوستان شما را در زمان واقعی نشان دهد

سطح آماده فناوری (TRL) طرح‌های پذیرفته شده در طرح‌های کاربردی (TRL2) تا نمونه اولیه کارآمد (TRL6) تعیین شده است.

امکان حمایت از طرحهای بالغ‌تر در قالب اعطای کم بهره وجود دارد.

به نقل از ستاد نانو، همچنین افزایش سقف حمایت مادی بلاعوض مرکز راهبردی برای طرح‌های با اولویت بالا در کشور(در محدوده TRL 2 – 6) به تشخیص مسؤولان مرکز امکان‌پذیر است.

انتهای پیاممنبع