مبارزه با آتش‌سوزی جنگل‌ها با سپر حرارتی ناسا!

این سپر حرارتی اساساً به عنوان یک سیستم ترمز بادی عظیم برای فضاپیماها عمل می‌کند و پرواز فضایی را بسیار ایمن‌تر می‌کند. این وسیله می‌تواند به انسانها کمک کند تا با خیال راحت روی مریخ فرود بیایند و همچنین بیشتر از منظومه شمسی را کشف کنند.

فناوری LOFTID می‌توان به آتش نشانان روی زمین کمک کند

ناسا در وب‌سایت فناوری خود توضیح می‌دهد که این مقاومت در برابر دمای بالاتر از بیش از ۱۶۰۰ درجه سانتی‌گراد ساخته شده است.

سپر حرارتی ناسا اکتشاف فضای پیشرفته و همچنین کمک به مبارزه با آتش سوزی جنگل‌ها را می‌دهد.

انتهای پیاممنبع

ناسا با مرکز فناوری و توسعه خدمات جنگلی میسولا (MTDC) در ایالات متحده آمریکا با استفاده از تجهیزات آتشسوزی پزشکی برای نجات جان انسانها ایجاد می کند، به این معنی که مواد مقاوم در برابر قدرت ناسا می توانند انسان ها را در فضا و هم در زمین ایجاد کنند. نجات دهد.

سپر حرارتی LOFTID در تاریخ ۱۰ نوامبر روی موشک اطلس V به فضا پرتاب شد. این موشک در ارتفاع تقریبی ۱۲۵ کیلومتری در مدار زمین مستقر شد و تقریباً دو ساعت پس از پرتاب در آب‌های نزدیک هاوایی سقوط کرد.

این پرواز آزمایشی برای تجزیه و تحلیل و تحلیل پتانسیل این فناوری انجام می‌شود تا نشان دهد که می‌توان روزی به مأموریت‌های فضایی اجازه داد تا یک محافظ گرمایی را در محفظه باری خود حمل کنند و قبل از ورود ماموریت به جو سیاره مقصد باز شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از آی‌ای، در حالی که فضای صنعتی برای اکتشاف فضایی انسان در مریخ و فراتر از آن آماده می‌شود، به فناوری‌هایی نیاز دارد که ورود به جوها را ایمن‌تر کند. اینجاست که آزمایش پرواز در مدار پایین زمین ناسا برای فناوری محافظ حرارتی(LOFTID) وارد می‌شود.

بخوان  استفاده از خاک مریخ برای چاپ سه بعدی

سپر حرارتی LOFTID یکی از نمونه‌های بسیاری از فناوری‌های ساخته شده برای فضا است که می‌تواند کاربردهای عملی فوق‌العاده مهمی بر روی زمین داشته باشد. مواد محافظ حرارتی توسعه یافته برای LOFTID، در واقع قبلاً برای ساخت یک پناهگاه گرمایی اولیه برای کمک به مقابله با آتش‌سوزی جنگل‌ها استفاده شده است.

این فناوری به دلیل خطرات ورود به جو سیاره‌ای که شرایط متفاوتی نسبت به زمین دارد، می‌تواند حیاتی باشد. برای مثال جو مریخ بسیار نازک‌تر از زمین است و فرود مریخ‌نورد «استقامت» (Perseverance) ناسا به جو آن به ‌عنوان «هفت دقیقه وحشت» توصیف شد.

ناسا می‌افزاید که این سپر حرارتی دارای سه لایه است که شامل یک لایه فیبر سرامیکی خارجی برای حفظ سطح یکپارچگی، یک لایه میانی عایق برای جلوگیری از انتقال گرما و یک لایه داخلی است که از گاز داغ به سازه می‌تواند باد جلوگیری کند. همچنین این سیستم حفاظتی، پایداری، تاشو، قابل استقرار و قابل تنظیم و سفارشی‌سازی است.

آژانس خبری ایالات متحده آمریکا(ناسا) برای اولین بار با موفقیت فناوری جدید محافظ حرارتی خود را در مدار زمین آزمایش کرد.

نه تنها این، بلکه این فناوری در اینجا روی زمین نیز کاربرد بسیار دارد، زیرا می‌توان از آن برای مبارزه با آتش‌سوزی جنگل‌ها استفاده کرد.

اسپر حرارتی LOFTID ناسا با قطر شش متر(۲۰ فوت) به عنوان یک سیستم ترمز عظیم عمل می‌کند و نسبت به اسپرهای حرارتی معمولی و بسیار کوچکتر، نیروی اصطکاک بیشتر ایجاد می‌کند.

آزمایش موفقیت آمیز سپر حرارتی مداری ناسا