موشک «الکترون» پس از پشت سر گذاشتن یک طوفان ژئومغناطیسی پرتاب شد

ماموریت The Beat Goes On در اصل قرار بود روز ۲۲ مارس پرتاب شود اما وضعیت آب و هوا، پرتاب آن را دو روز به تعویق انداخت.

انتهای پیاممنبع

به گفته اطلاعات هواشناسی، طوفان ژئومغناطیسی که باعث ایجاد فضا در پرتاب شد، قوی‌ترین طوفان در شش سال گذشته بود و به سطح G4 در نتیجه طوفان ژئومغناطیسی درجه پنج رسید. شدت این طوفان، کاملا غیرمنتظره بود. «اداره ملی اقیانوسی و جوی آمریکا»(NOAA) که پیشروترین مرجع پیش بینی هوای فضایی جهان است، تنها یک رویداد کوچک G2 را یک روز پیش از پرتاب پیش بینی کرده بود.

موشک «الکترون»(Electron) شرکت راکت لب سرانجام روز ۲۴ مارس در ساعت ۵:۱۵ صبح به وقت منطقه زمانی شرقی، از محل پرتاب این شرکت در نیوزلند بلند شد. این مأموریت موسوم به «The Beat Goes On»، دو ماهواره رصد زمین متعلق به شرکت «بلک‌اسکای» (BlackSky) مستقر در سیاتل را به مدار پایین زمین فرستاد.

به گزارش ایسنا و به نقل از اسپیس، پرتاب موشک شرکت «راکت لب» (Rocket Lab) به دلیل وجود طوفان ژئومغناطیسی قوی و غیرمنتظره‌ای که آزمایش آب و هوای فضایی پیش‌بینی نبود، با 90 دقیقه انجام شد.

حدود ۱۹ دقیقه پس از بلند شدن الکترون، راکت لب تایید کرد که اولین مرحله موشک در اقیانوس آرام فرود آمده است. مهندسان این شرکت، آن را با یک کشتی به تاسیسات راکت لب در ساحل خواهند کرد تا برای استفاده مجدد احتمالی در آینده بررسی شود.

موشک «الکترون» شرکت «راکت لب» پس از پایان پیش‌آمده به خاطر یک طوفان ژئومغناطیسی، سرانجام پرتاب شد و دو ماهواره را با خود به مدار زمین برد.

بخوان  آزمایش موفق موشک مافوق صوت آمریکا

دو ماهواره بلک‌اسکای به سمت یک مدار دیره‌ای در ارتفاع ۴۵۰ کیلومتری حرکت می‌کنند. آنها به ۱۴ ماهواره دیگر در شبکه ماهواره‌های این شرکت ملحق خواهند شد که ۹ مورد دیگر از آنها نیز توسط راکت لب پرتاب شده‌اند.