ناسا ۵ گروه جدید را برای اکتشافات آینده ماه انتخاب کرد

گروه‌های جدید SSERVI که از طریق بررسی همتایان آن‌ها و از میان ۱۴ پیشنهاد انتخاب شده‌اند، به شرح زیر هستند.

  1. «ساختار ماه، ترکیب و فرآیندهای اکتشاف»(LunaSCOPE)، به سرپرستی «الکساندر ایوانز»(Alexander Evans) از «دانشگاه براون»(Brown University) در پروایدنس، رودآیلند. این گروه پژوهشی، تحول، سرنوشت و پیامدهای دریای ماگمای قمری و همچنین منشاء، فراوانی، توزیع و ترکیب ایزوتوپی مواد فرار را بررسی کرد.
  2. «مرکز منشاء و توسعه قمری»(CLOE)، به سرپرستی «بیل بوتکه»(Bill Bottke) از علوم بخش و اکتشافاتظومه من شمسی «مؤسسه تحقیقاتی جنوب غربی»(Southwest Research Institute) در بولدر، کلرادو. این گروه پژوهشی، پرسش‌های مهم درباره درک منشاء منظومه و شرایط شکل‌گیری زمین و ماه بررسی خواهد کرد.
  3. «فعالیت‌های پژوهشی حامی علم و اکتشاف ماه»(RASSLE)، سرپرستی «دانا هرلی» (Dana Hurley) از آزمایشگاه فیزیک کاربردی «دانشگاه جان هاپکینز»(JHU) در لورل، مریلند. این گروه پژوهشی، شالوده علمی اکتشافات آینده ماه را در زمینه‌های برآمده از مطالعات فرار در مناطق قطبی قمری، گاه‌شماره منظومه شمسی و پردازش نمونه‌های ایجاد شده خواهد کرد.
  4. «مرکز پژوهش اکتشافات محیطی و فرار ماه»(CLEVER)، سرپرستی «توماس اورلاندو»(Thomas Orlando) از «موسسه فناوری جورجیا»(Georgia Tech) در آتلانتا. این گروه پژوهشی، محیط ماه و مواد فرار مورد نیاز برای اکتشاف پایدار در ماه را مشخص خواهد کرد.
  5. «مرکز تجزیه و تحلیل و تجزیه و تحلیل نمونه پیشرفته مواد به دست آمده از ماه و فراتر از آن»(CASA Moon)، به سرپرستی «چارلز شیرر» (Charles Shearer) از «دانشگاه نیومکزیکو»(UNM) در البوکرکی. این گروه پژوهشی، منشاء، توسعه و گاه‌شماری پوسته ماه باستانی را از طریق تحلیل و تحلیل نمونه‌های ماه رمزگشایی خواهد کرد.
«لوری گلیز» (Lori Glaze)، مدیر بخش علوم سیاره‌ای در «اداره ماموریت علمی» (SMD) ناسا گفت: این گروه‌های جدید در این دوره جدید اکتشاف ماه با گروه‌های فعلی پروژه SSERVI همکاری خواهند کرد تا رهبری ناسا را ​​در علم ماه حفظ کنند. کنند.

بخوان  Google Photos مرتب کردن کتابخانه‌تان را بسیار آسان‌تر کرده است – در اینجا نحوه انجام آن آورده شده است

انتهای پیاممنبع

پروژه SSERVI، هر یک از گروه‌های جدید را به مدت پنج سال با پرداخت بودجه حدود 1.5 میلیون دلار در سال پشتیبانی می‌کند که به طور مشترک توسط اداره مسئول علمی و «اداره مسئول توسعه سیستم‌های اکتشافی»(ESDMD) ناسا تامین می‌شود. بررسی این فراخوان، روی علم ماه و تجزیه و تحلیل و تحلیل نمونه است تا اکتشافات انسانی و رباتیک آینده ماه را با برنامه های «آرتمیس»(Artemis) و «خدمات باربری تجاری ماه»(CLPS) فعال کند. این کار با همکاری آمریکا و شرکای بین‌المللی انجام خواهد شد. این پنج گروه به هشت گروه پروژه SSERVI که در سال ۲۰۱۹ انتخاب شدند، پیوستند.

«جیکوب بلیچر» (Jacob Bleacher)، دانشمند ارشد اکتشاف در اداره مسئول توسعه سیستم‌های اکتشافی ناسا گفت: اکتشاف و علم در هم تنیده شده و SSERVI به تقویت این همکاری ادامه می‌دهد. این گروه‌های جدید، تخصص‌های زیادی را ارائه می‌دهند که به ما کمک می‌کند تا محیط ماه را بهتر بشناسیم و برای اکتشاف انسانی و ماهانه آماده باشیم تا بتوانیم بازدهی علمی آرتمیس را به من برسانیم.

علاقه‌مندان برای ارائه اطلاعات بیشتر در مورد پروژه SSERVI می‌توانند به وب‌سایت بپردازند مراجعه کنند.

«گرگ اشمیت» (Greg Schmidt)، مدیر پروژه SSERVI در «مرکز تحقیقات ایمز» (Ames Research Center) ناسا گفت: من برای استقبال از گروه‌های جدید SSERVI بسیار هیجان‌زده هستم. تجربیات تجربی آنها در قمری، به علوم علم بزرگی که در حال حاضر در حال جمع آوری آن هستند می‌افزاید و به آرتمیس و دوره از ماموریت‌های فرود روی ماه کمک زیادی می‌کند. در عین حال، ما به سوی آینده‌ای پایدار در ماه و نهایتاً مریخ پیش می‌رویم.

بخوان  آیا تلسکوپ آژانس فضایی اروپا راز ماده تاریک را فاش می کند؟

به گزارش ایسنا و به نقل از ناسا، ناسا پنج گروه پژوهشی جدید را برای همکاری در پژوهش‌های علمی قمری و تحلیل و تحلیل نمونه‌های ماه انتخاب شده تا به عنوان بخشی از پروژه «موسسه مجازی پژوهشی اکتشاف منظومه شمسی»(SSERVI) خود، از اکتشافات ماه آینده حمایت کند.

ناسا ۵ گروه جدید را برای اکتشافات آینده ماه انتخاب کرد

ناسا از انتخاب پنج گروه پژوهشی جدید خبر داده که قرار است به اکتشافات آینده ماه و تحلیل نمونه‌های به دست آمده کمک کنند.