نسخه بتای جدید اندروید 13 ردیابی میزان مصرف باتری را در تلفن‌های پیکسل آسان‌تر می‌کند

اگر علاقه مند به آزمایش نسخه بتا هستید، ابتدا باید برای آن ثبت نام کنید برنامه بتا در وب سایت گوگل (در برگه جدید باز می شود) (احتمالاً شما یک تلفن واجد شرایط دارید). دریافت به‌روزرسانی ممکن است تا 24 ساعت طول بکشد. می توانید با رفتن به سیستم به روز رسانی در برنامه تنظیمات بررسی کنید که آیا آن را دارید یا خیر. Google همچنین درخواست بازخورد می‌کند، که می‌توانید با ارسال مستقیم آن از طریق تنظیمات یا پرش روی Subreddit برنامه رسمی بتا اندروید (در برگه جدید باز می شود).

آخرین گروه از تغییرات قابل توجه حول طراحی مجدد منوها می چرخد. به عنوان مثال، Clear Calling، قابلیتی که نویز پس‌زمینه را در حین تماس کاهش می‌دهد، دارای یک تصویر و توضیحات جدید است، اگرچه به گفته رحمان برای استفاده در دسترس نیست. و Safety Center کمی بازطراحی شده است و ابزارهایی مانند Google Security Checkup را در خود جای داده است.

پیوستن به برنامه

با توجه به اینکه این یک نسخه بتا است، احتمالاً مشکلات عملکردی را تجربه خواهید کرد. توجه داشته باشید که طبق گفته گوگل، بازگشت به نسخه پایدارتر اندروید پس از آزمایش نسخه بتا، مستلزم این است که دستگاه خود را از “همه داده های ذخیره شده محلی” پاک کنید. به همین دلیل، احتمالاً بهتر است از دستگاه روزانه خود استفاده نکنید.

اگر به یادداشت های انتشار رسمی (در برگه جدید باز می شود)، اطلاعات بسیار کمی در دسترس است. ما می دانیم که فقط تلفن های پیکسل این بتا را دریافت خواهند کرد. به طور دقیق تر، دستگاه ها پیکسل 4a، 4a (5G)، 5، 5a، 6، 6a و پیکسل 6 پرو هستند. با این حال، میشال رحمان، کارشناس برجسته اندروید، هر آنچه را که در نسخه بتا پیدا کرده بود را در a شکست تاپیک توییتر (در برگه جدید باز می شود). او به تغییرات خاصی در اپلیکیشن تنظیمات، افزودن انیمیشن‌های جدید و اطلاعات بیشتر درباره مصرف باتری اشاره می‌کند.

تغییر و طراحی مجدد