هوش مصنوعی در ۲۰ درصد از کارها جایگزین انسان خواهد شد

یکی از شرکت‌هایی که از ChatGPT برای خودکارسازی برخی از عملکردهای خود استفاده می‌کند، شرکت فین‌تک «Twig» است که هوش مصنوعی را در حوزه بازاریابی، مالی و سایر بخش‌های تجارت به کار می‌برد. این شرکتی که کاربران را قادر می‌سازد تا اقلامی مانند لباس را به پول تبدیل کنند، ChatGPT را به عنوان بخشی از خدمات خود به کار می‌برد.

«ریچارد دِوِر»(Richard DeVere)، کارشناس هوش مصنوعی و رئیس مهندسی اجتماعی شرکت «اولتیما»(Ultima)، در مصاحبه با دیلیمیل گفت: من باور دارم که ChatGPT می‌تواند ۲۰ درصد از نیروی کار را جایگزین کند. فناوری ChatGPT یک مد نیست، بلکه یک انقلاب جدید در فناوری است. ربات‌ها لزوماً برای تصاحب کار شما نمی‌آیند اما یک انسان همراه با یک ربات این کار را می‌کند.

متخصصان حوزه می‌گویند که هوش مصنوعی در آینده جای انسان را در درصدی از کارها می‌گیرند اما برای انسان‌ها جای نگرانی ۲۰ نیست.

کوپی ادامه داد: هوش مصنوعی، نیروی کار را از کارهای پیش پاافتاده، تکراری و زمانی که ممکن است به توسعه آن کمک نکنند، رها می‌سازد. از این نظر، من هوش مصنوعی را یک عنصر مکمل قوی برای کار انسانی می‌دانم؛ نه جایگزین شغل. مهمتر از همه رسیدن به نتایج کلی و کمک کردن به اصالت، تفکر و خلاقیت انسان است.

انتهای پیاممنبع

دِوِر گفت که چند نفر را می‌شناسند که در حال حاضر از این فناوری در کارهای خود استفاده می‌کنند و می‌کنند که ما هنوز در آغاز انقلاب مصنوعی هستیم.

دِوِر ادامه داد: این کار یک شبه نمی‌شود که در آن انسان‌ها به‌طور خودکار با ربات‌ها جایگزین شوند، بلکه اولین بار از این افراد کم‌جربه خواهند بود که از ماشین‌های هوش مصنوعی برای انجام کارهای روزمره خود استفاده می‌کنند.

بخوان  سامانه‌ای دقیق‌تر از GPS ابداع شد

برنامه‌های ChatGPT در نوشتن شعر، فیلمنامه، شرکت در امتحانات و شبیه‌سازی کل اتاق‌های گفتگو باعث می‌شود که برخی بگویند این چت‌ها می‌توانند مانند خدمات خدمات، کپی‌رایت و حتی حقوق حرفه‌ای را به سرعت تصاحب کنند. شرکت «مایکروسافت» (Microsoft)، ۱۰ میلیارد دلار در ChatGPT سرمایه‌گذاری کرد و گفت که این فناوری، چگونه مردم را با رایانه‌ها تغییر خواهد داد.

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل، راه‌اندازی یک چت‌بات ساخته شده بر روی هوش مصنوعی به «ChatGPT»، عصر امروز در حوزه‌ی هوش مصنوعی دیجیتال زد و نگرانی‌های تحقیقاتی را در مورد تأثیر هوش مصنوعی بر بازار کار ایجاد کرد.

وی افزود: ما هنوز در مراحل اولیه ChatGPT هستیم. من می‌ترسم فکر کنم که انتظار داریم یک متخصص هوش مصنوعی و نیروی کار، چه کاری انجام دهند. احتمالات مبنی بر موارد استفاده از ChatGPT بی‌پایان هستند. ما نمونه‌هایی از افراد را می‌بینند که از این پلتفرم برای کارهای مختلف، از نحوه تعمیر خودرو تا نوشتن صریح برای هک استفاده می‌کنند.

شرکت در حال حاضر راه‌های ایجاد شده بر روی هوش مصنوعی را برای کارآفرینی خودکار ارائه می‌کند. از جمله شرکت «Junce AI» که کپی‌رایتینگ هوش مصنوعی رایگان و نامحدود را وعده می‌دهد. سازمان «DoNotPay» از ChatGPT برای دفاع از مردم در دادگاه در برابر جریمه‌های سرعت غیرمجاز استفاده می‌کند. در بریتانیا، ChatGPT با تکمیل یک کار نوشتن، جایگاهی را در فهرست نهایی برای مصاحبه شغلی کسب می کند.

دِوِر گفت که افراد حرفه‌ای در این فناوری هشدارها را دارند. به دِوِر، متخصصان خلاق باید از این فناوری استقبال کنند و آن را برای تقویت مهارت‌های خود به کار ببرند. این پیشرفت‌ها افراد خلاق را از این روند حذف نمی‌کنند، بلکه فقط به تقویت‌های آنها می‌پردازند.

بخوان  تصفیه آب با استفاده از سفیده تخم‌مرغ!

کوپی باور دارد که هوش مصنوعی کار را نمی‌پذیرد، بلکه افراد را قادر می‌سازد تا سریع‌تر و متمرکز کار کنند. بدون اینکه حواس آنها به کارهای خسته‌کننده منحرف شود. وی افزود: من باور دارم که پیشرفت‌های بعدی هوش مصنوعی، پیام‌های مثبت را از نظر تأثیرگذاری بر آینده شغلی خواهند داشت. هوش مصنوعی، یک می‌تواند عمل کند و عملکردهایی را انجام دهد که زندگی انسان را به طور کلی ارتقا می‌دهد.

«گری کوپی»( Geri Cupi)، صاحب Twig گفت: به عنوان یک سازمان، Twig در اوایل این فرآیند، پتانسیل هوش مصنوعی را تشخیص داده است.