ویندوز 11 می تواند یک ویژگی هوشمند برای کمک به شما در صرفه جویی در هزینه قبض انرژی دریافت کند

افرادی که از رایانه های رومیزی استفاده می کنند می توانند میزان مصرف انرژی را ببینند، اما کسانی که لپ تاپ دارند می توانند بین میزان مصرف انرژی و سطح باتری جابجا شوند (پس نگران نباشید، دومی حذف نمی شود).

به هر حال، ما تعجب نخواهیم کرد که ببینیم این قابلیت در به‌روزرسانی 23H2 ویندوز 11 وارد می‌شود (زمانی که Copilot از نظر تئوری نیز ارائه خواهد شد، اما ما در مورد این شایعه متقاعد نشده‌ایم).

منبع

همانطور که ممکن است تصور کنید، این ویژگی ها به دلایل خوبی پنهان هستند – آنها هنوز هم ناقص و ناقص هستند، و این در مورد آنچه در اینجا می بینیم بسیار صدق می کند.

همانطور که PhantomOfEarth توضیح می‌دهد، این پنل داده‌های مصرف انرژی را برای رایانه شخصی ویندوز 11 نشان می‌دهد و آن‌ها را به برنامه‌های جداگانه نیز تقسیم می‌کند – بنابراین اگر یک نرم‌افزار انرژی بر روی سیستم شما وجود داشته باشد، به وضوح قابل مشاهده خواهد بود.

مایکروسافت همچنین داده‌های کلی مصرف انرژی و انتشار گازهای گلخانه‌ای را ارائه می‌کند، اما همانطور که افشاکننده مشاهده می‌کند، این هنوز تمام نشده است و به نظر می‌رسد فعلاً خوانش‌های نگهدارنده مکان را نشان می‌دهد.


تجزیه و تحلیل: ورودی برای به روز رسانی 23H2؟ شاید…

اینکه بتوانید ردپای انرژی خود را مشاهده کنید و تنظیمات رایانه شخصی خود را تنظیم کنید تا ببینید چگونه می توانید بهتر عمل کنید – و در هزینه های انرژی صرفه جویی کنید، امیدوارم، حتی اگر اندکی باشد – یک توانایی خوشایند خواهد بود. در واقع، ما می‌توانیم ببینیم که این ویژگی در نهایت به پروژه هوش مصنوعی مایکروسافت گره خورده است، بنابراین می‌توانید درخواست کنید: «کپیلوت، به من کمک کن در مصرف انرژی در این رایانه شخصی صرفه‌جویی کنم». به دنبال مجموعه ای مفید از تغییرات بر اساس داده های مربوطه جمع آوری شده در اینجا (خوب، امیدوارم).

بخوان  گوگل، مشکوک به سوءاستفاده از موقعیت خود در قابلیت حمل داده شد

کارآگاه تست ویندوز همیشه حاضر در توییتر، PhantomOfEarth، این ویژگی را با استفاده از ViVeTool کشف کرد. (این یک ابزار پیکربندی ویندوز است که می‌تواند برای جابجایی در زیر کاپوت و فعال کردن ویژگی‌های پنهان در پس‌زمینه استفاده شود که هنوز توسط مایکروسافت فعال نشده است).

ویندوز 11 می‌تواند تغییرات جدیدی را دریافت کند تا به شما در مورد میزان انرژی مصرفی رایانه رومیزی شما به صورت روزانه و همچنین داده‌های مصرف انرژی به ازای هر برنامه، ایده بدهد.

تعجب آور نیست که ببینید این ویژگی به طور کامل کار نمی کند، زیرا همانطور که در بالا اشاره کردیم، به همین دلیل است که پنل استفاده از انرژی (و باتری) هنوز به صورت زنده در ویندوز 11 ارسال نشده است – آماده نیست.

مصرف باتری در تنظیمات Power در حال تبدیل شدن به مصرف انرژی (و باتری) است، داده‌های مصرف انرژی (هر برنامه نیز) و دستگاه‌های بدون باتری را نشان می‌دهد. دستگاه های دارای باتری می توانند بین میزان مصرف انرژی و سطح باتری جابجا شوند. کل داده های مصرف انرژی/انتشار نیز نشان داده شده است. (23506) pic.twitter.com/PVpep5uiEX19 جولای 2023

با این حال، این چیزی است که ما انتظار داریم به مرور زمان اضافه شود، با توجه به اینکه مشاهده یک تفکیک کامل از میزان مصرف برق و ردپای محیطی رایانه شخصی شما بسیار مفید خواهد بود. (البته در زمانی که این نگرانی ها به طور فزاینده ای حساس می شوند).

بخوان  ماه بیشتر از آنچه تصور می‌شد به زمین شبیه است

اما خلاصه اصلی آن این است که در ساخت 23506، مایکروسافت پنل مصرف باتری را به استفاده از انرژی (و باتری) تبدیل می‌کند، به این معنی که نه تنها برای بهترین لپ‌تاپ‌های موجود و سطح باتری، بلکه برای نشان دادن میزان مصرف انرژی برای رایانه‌های رومیزی مناسب است.