و اما تکنولوژی، محصول بدترین مربی جهان! 1 بیتی

غولهای تکنولوژی و اپراتورهای بزرگ همچون نوکیا، هواوی، ورایزن و سیسکو، مدیریت و راهبری شهرهای هوشمند را هدف اصلی خود قرار داده و رقابت تنگاتنگی را با یکدیگر آغاز کردهاند، بهگونهای که مؤسسه IDC برآورد کرده است این پیشگامان تا سال ۲۰۲۱ میلادی حدود ۱۳۵ میلیارد دلار در زمینه ساخت شهرهای هوشمند در جهان هزینه خواهند کرد. یعنی این مشکل دارنده شبکه است که باید در هر شرایطی این شاخصها را تحویل دهد. پس این بحث که زیرساخت پهنای باند را براساس یک قرارداد قدیمی وارد کشور میکند درست است؟ 6) روی Forgot Network بزنید و سپس مشاهده میکنید که نام شبکه اینترنت از گوشی شما پاک شده است. انتخاب وین به عنوان هوشمندترین شهر جهان اندکی غیرقابل باور به نظر می رسد زیرا نام این شهر معمولا در فهرست هوشمندترین شهرها به چشم نمی خورد. این سگ روبات ها قبلا توسط نیروهای هوایی ایالات متحده نیز برای وظایف دفاعی محیطی و به عنوان بخشی از یک آزمایش بزرگتر که تحت عنوان ABMS شناخته میشوند، آزمایش شدهاند.

در ادامه به بیان چند نمونه از مهم­ترین کاربردهای هوش­ مصنوعی می­پردازیم. محیطهای قابل مشاهده کامل بیدردسر هستند، چون عامل نیازی به نگهداری هیچ حالت داخلی برای نظارت جهان نخواهد داشت. چون ما اولین کابل ۱۵ ساله را از حدود ۷۸ سال پیش خریداری کردیم و در طول این فواصل هم چند تا کابل خریدیم. بله به صورت ۱۵ ساله و به خاطر آیندهنگری. این آیندهنگری است که باید زیرساخت داشته باشد. از شهر تا جایی که سرویس به دست کاربر برسد مسوول کیفیت شرکت اینترنتی است. بهعنوان یک شرکت دولتی و با وجود این همه بحث و انتقاد چرا قراردادهای خرید اینترنت را به صورت شفاف منتشر نمیکنید؟ فرض کنیم زیرساخت اصلا وجود نداشته باشد یا اینکه وجود داشته باشد و اینترنتش را به صورت مجانی در اختیار شرکتها قرار بدهد. طوری که ما ترافیک voiceمان را زمانهایی که به شدت دچار مشکل شدیم، توانستیم از آن کابل استفاده کنیم بدون اینکه مردم کوچکترین اختلالی در سرویس خود احساس کنند. ۶۵ درصد مابقی را هم بیاییم تخفیف بدهیم به نظر شما کسی تغییری در شرایط احساس میکند؟ نظر شما در این خصوص چیست؟ ما در آن موافقتنامه سطح خدمات، پارامترهای کیفیت سرویس را قرار میدهیم و میگوییم هر شرکتی که میآید باید این حداقل را برای ما رعایت کند و به انجام برساند.

منظورتان همان مصوبه ۱۸۱ سازمان تنظیم مقررات است؟ ما قراردادهایمان را با شرکتهایی میبندیم که بتوانند موافقتنامه سطح خدمات یا همان SLA ما را اجابت کنند. به جای اینکه از تهران سرویس بخرند و به مشهد انتقال بدهند از همان مشهد سرویس مورد نیازشان را از زیرساخت بخرند. ما هم گفتیم بسیار خوب و برای اینکه به شما اطمینان بدهیم این اتفاق نمیافتد به شما مانیتورینگ میدهیم. شرکتها میگویند این فضای انتقال که مخابرات در اختیارشان میگذارد خیلی گران است و من هم نمیدانم که آیا گران هست یا نه. تنها قیمتی که شما در این سایتها میبینید قیمتهایی است که به کاربر نهایی میرسد. الان برای سرویس ADSL هر ۱۵۵ مگابیت یا به اصطلاح یک STM۱ به قیمت ۲۴ میلیون تومان و برای سرویس غیر ADSL هر STM۱ به قیمت۳۷ میلیون تومان به فروش میرسد. شرکتهای اینترنتی خصوصی میگویند که به خاطر وجود انحصار توزیع پهنای باند از طرف شرکت زیرساخت هزینه تمام شده اینترنت در کشور بسیار بالا است، چرا این انحصار شکسته نمیشود و به شرکتهای دیگر هم اجازه وارد شدن به این بخش و واردات پهنای باند و فروش آن داده نمیشود؟ ساموئل جی پالمیسانو: شرکت بزرگ کامپیوتری IBM حالا نه سال است که با مدیرعامل پالمیسانو اداره میشود.

بیتحرکی (که به طرزی به یاد ماندنی در فیلم وال-ای به تصویر کشیده شده است) نیز چندان اجتنابناپذیر نیست. چون برایش بسیار هزینه بر است. در سال ۲۰۱۹ دیگر مجبور نیستیم برنامهٔ آشفته و درهمی داشته باشیم، چون استفاده از تکنولوژی مناسب به ما کمک میکند که به برنامهٔ خود نظم و ترتیبی بدهیم. كامپیوتر براساس برنامهای كه به آن داده شده نمادها را جابجا و دستكاری میكند و برنامهٔ مورد نظر، گام به گام جز? اولین برنامهای که به شکل مستقل یاد گرفت چطور بازی کند. چه چیزی فناوری هوش مصنوعی را بسیار مفید می کند؟ همچنین از این فناوری برای حرکت روی ستارهها و سیارههای دیگر نیز استفاده شده است. « دقت در خلقت اشیاء نشان میدهد که هریک دارای اجزائی موافق و مناسب با یکدیگر است و اینکه مجموع آن أجزاء مجهز به وسائل رسیدن آن موجود به کمال و سعادت خویش است و اینکه این مجهز بودنش به نحوی است که بهتر و کاملتر از آن تصور ندارد» (علامه طباطبائی، تفسیر المیزان، جلد16، ص372).استاد شهید مطهری نیز برآنند که حکیم بودن خداوند به این معناست که موجودات را به کمال لایقشان میرساند(عدل الهی، ص63).چنانکه آیتالله مصباح یزدی در این باره نوشتهاند: منشاء ذاتی صفت حکمت الهی، حب به خیر و کمال و علم به آنهاست.

بخوان  متخصص تکنولوژی پرتوشناسی- رادیولوژی در تهران ، بهترین دکتر تکنولوژی پرتوشناسی- رادیولوژی تهران پذیرش24 | 1biti
در این مطالعه مشخص شد استفاده از اینترنت برای ۴ درصد از شرکتکنندگان مشکلاتی را ایجاد کرده است. «پلتفرم گوگل» (Google’s Platform): این پلتفرم شامل «AI Hub» یعنی «منابعی برای توسعه سیستمهای هوش مصنوعی»، ابزارهایی با نام «بلوکهای ساختن هوش مصنوعی» (AI Building Block)، پلتفرم هوش مصنوعی و یک محیط علم داده مبتنی بر کدها برای ایجاد پروژهها از ایده تا پیادهسازی آنها ارائه میدهد. ۱۳۹۵: هوش مصنوعی DeepMind به نام AlphaGo، قهرمان کرهای بازی Go را شکست میدهد. تقریبا حدود ۴ سال پیش، ما یک مسیر بینالملل داشتیم به نام جاسک فجیره که دائما کابل این مسیرقطع میشد تا جایی که مردم تا مشکلی پیش میآمد به شوخی میگفتند باز لنگر کشتی به این کابل برخورد کرده و این ادعا عین واقعیت بود. ایستمن با معرفی مفهوم «عکاس آماتور»، گروه اجتماعی جدیدی را شکل داد؛ چراکه در آن زمان عکاسی، کاری تخصصی به شمار میآمد.

چرا اینترنت در این کشور هم ارزانتر است و هم باکیفیتتر؟ ولی چرا واقعا اینترنت در این کشور ارزانتر است؟ همه شبکه که در اختیار ما نیست.بخشی که مربوط به ما است، از مرز است تا آن شهری که ما پهنای باند را در اختیار شرکتهای اینترنتی میگذاریم. پهنای باندی که براساس این قراردادهای قدیمی تهیه میشود، چند درصد کل پهنای باند کشور را تامین میکند؟ ما به این شرکتها TIER۱ میگوییم که در اولین لایه دسترسی قرار میگیرند یعنی بدون واسطه به سایتهای اصلی دنیا مانند گوگل، یاهو، آمازون و.. زمینهٔ تحقیقاتی او در هوش مصنوعی در طراحی الگوریتم با قابلیت پردازش سریع دادهها مشتمل بر بازشناسی الگو، شبکههای عصبی مصنوعی با چند لایه پنهان، مبتنی بر هندسه همتافته است. از سوی دیگر، منابع آب شیرین در جهان بسیار محدود است. DSPیك تكنولوژی پایه بسیار با قدرت است كه تحول وسیعی را در تجارت الكترونیك و كارت|های مودم فراهم كرده است .مودم|های DSP برطرف كننده وقفه ها و اكوی تلفنهای راه دور است .علاوه بر آن، سیگنال ها را طوری فیلتر میكند كه امكان شنود تلفنی وجود نداشته باشد DSP .به عنوان یك پردازنده، در كارت مودم قرار می گیرد .

رشته مدیریت تکنولوژی دارای سابقه بیش از 50 سال است و در مسائل خاص از تحقیقات موسسه مهندسین برق و الکترونیک17 (IEEE) در مجله مدیریت مهندسی18 در سال 2004 و مجله تحقیقات مدیریت تکنولوژی19 در سال 2007 نشان داده شده است (ربرتس20، 2004; لارسون21، 2007). مدیریت تکنولوژی به یک رشته تائید شده در 20 سال گذشته با ظهور سازمانهای تخصصی و حرفهای (مانند انجمن بین المللی مدیریت تکنولوژی22 (IAMOT)، پورتلند مرکز بین المللی برای مدیریت تکنولوژی و مهندسی23 (PICMET) و موسسه اروپایی برای تکنولوژی و نوآوری در مدیریت24 (EITIM)) و افزایش سریع در تعداد نشریات و برنامههای تحصیلی در این زمینه در اواخر دهه 80 میلادی، تبدیل شده است (آلن25، 2004; ربرتس، 2004; بال و ریگبی26، 2005). اگر تغییرات مشاهده شده در رشته مدیریت تکنولوژی در بازه زمانی 1996 تا 2008 گسترش یافته است، بی درنگ معلوم است که نوآوری حرف نخست را در موضوعات اصلی در مدیریت تکنولوژی میزند (ستیندامار و سایت 1biti همکاران، a2009). شرکتهای اینترنتی برای توزیع مدیریت ترافیک این پیشنهاد را قبول نمیکنند درحالیکه هزینه آنها کاهش مییابد.

بخوان  تکنولوژی های جدید حسابداری طلوع پدیده | 1biti

گفتنی است در بزرگترین نمایشگاه تکنولوژی امسال شرکت های برتر نظیر الجی، شارپ، سامسونگ و سونی حضور یافته و نوآوری های جدید خود را به نمایش می گذارند. تقریر دیگر از فرضیهٔ فوق این است كه: “كامپیوتر میتواند بیندیشد”. چنین ترفندی میتواند فروش آنها را به میزان قابلتوجهی افزایش دهد. اگر در حال حاضر شما به سایتهای شرکتهای بزرگ مراجعه کنید، در سایت هیچ کدام از این شرکتها قیمت فروش پهنای باند را نمیبینید. به این روشها «Fine Tune» کردن مدل، گفته میشود. کما اینکه برخی ها از شب گذشته که سفارت روسیه در تهران رسما از روسی بودن ماهواره «خیام» خبر داده بود، مدعی شدند که در بخش اکثر اخبار رسمی صرفا گفته شده این ماهواره ایرانی و بومی است و منظور از آن «ساخت ایران» نبوده.

وقتی قیمت خرید پهنای باند شما مشخص نیست چطور میتوان این محاسبه را انجام داد؟ این است: در دوران مدرن کنونی بستگی به مهارت پژوهشگری که روی محاسبات این برنامه کار میکند دارد. چه تضمینی وجود دارد که زیرساخت شاخصهای کیفیت سرویس را به خوبی ارائه کند؟ چند هويت تکنولوژيک ديگر غير از سخت افزار وجود دارد که از جمله به نرم افزار و مهارت هاي انساني مي توان اشاره کرد. اگر ما هزینههای خود را با کشوری مانند آمریکا مقایسه کنیم که تمام سرورهای اینترنتی در این کشور قرار دارد و نه هزینه پهنای باندی میدهند و نه انتقالی، مشخص است که هزینه کشور ما در برابر کشور آمریکا بسیار گران است.

پایه های مهارتی ، افزایش کمی و کیفی اطلاعات تخصصی و دستیابی به فرآیندهای نوین تصمیم گیری است . یک عامل هوشمند، محیط خود را درک میکند و بر اساس ادراک حاصل شده، اقدامی را انجام میدهد که شانس دستیابی موفقیتآمیز به هدف را بیشینه کند. این بازی جدا از اینکه در محیط زندگی شما انجام میشد، حین بازی موجوداتی به محیط اطرافتان اضافه میشد که جذابیت آن را دوچندان میکرد. در این تعریف آمده: «هوش مصنوعی یعنی انجام دادن کاری که پیش از این انجام نشده است». هزینه انتقال هم فقط سه میلیون و ۱۵۰ هزارتومان است، این دو با هم ۲۵ درصد هزینه فعلی اینترنت میشود. با هیچ فرمولی بیست و پنج برابر سه هزار دلار به دست نمیآید. در این گزارش مشخص نشده این ۲۵ برابر سه هزار دلار مربوط به کجا است مربوط به قیمت نهایی کاربر یا بخش دیگر؟ هوش مصنوعی عمومی(artificial general intelligence) و یا قوی عبارت است از ساختن عامل هوشمندی که مانند انسان از هوشی عمومیبرخوردار باشد که توانایی آموختن در مواجهه با هر مسئلهٔجدیدی را داشته باشد و محدود به یک زمینه یا مسئلهٔ خاص نباشد. این عقیده در تخیّل علمی مدرن نیز پدیدار شده است، مثل فیلم A.I.:Artificial Intelligence که ماشین های شبه انسان، توانایی درک احساسات دارند.

توسعهٔ پایدار فرآیندی است که آیندهای مطلوب را برای جوامع بشری متصور میشود که در آن شرایط زندگی و استفاده از منابع، بدون آسیب رساندن به یکپارچگی، زیبایی و ثبات نظامهای حیاتی، نیازهای انسان را برطرف میسازد. داده های دریافتی از تلسکوپ های فضایی توسط سیستم های هوش مصنوعی بررسی شده و از آن ها برای کشف سیارات و ستاره های جدید استفاده می شود. کاستاریکا یکی از این کشورها است که در سالهای اخیر با تلاش بیشتر برای تبدیل شدن به اقتصادی مبتنی بر نوآوری، استراتژیهای جدید را دنبال میکند. امروزه همه جا سخن از هوش مصنوعی و کاربردهای شگفت و باورنکردنی آن است. یکی از کاربردهای جذاب این دو تکنولوژی در متاورس یا دنیایی است که در آینده توسعه زیادی پیدا میکند.

بر اساس رتبهبندی جهانی کیو اس سال 2018، دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشگاه علم و صنعت ایران، دانشگاه تهران و دانشگاه شهید بهشتی در جمع برترین دانشگاههای دنیا قرار دارند. اینترنت پرسرعت، دسترسی به موبایل و پرداخت های غیرنقدی به طور روزافزونی در حال به پیش بردن اقتصاد جهانی بوده و برخی کشورها به مقدار قابل توجهی به سمت این آینده دیجیتال از طریق بهبود خدمات و دسترس پذیری متمایل شده اند. در داستان، نویسنده، جهانی را در قالب یک کتابخانه گسترده شامل همه کتابهای ممکن 410 صفحهای با یک قالب و مجموعه شخصیت خاص تصور میکند. همانطور که تصویر بالا نشان می دهد، سه بیضی متحدالمرکز DL را به عنوان زیرمجموعه ای از ML توصیف می کنند، که همچنین زیر مجموعه دیگری از AI است.

بخوان  نحوه تغییر Google چگونه رویکرد اینترنت

علاوه بر این بسیاری از این طریق به کسب درآمد نیز مشغول شده اند که شما می توانید مقاله کسب درآمد از یوتیوب کالی بویز را مطالعه کنید. دامنه مسائل هوش مصنوعی، به نوعی، قابلیتهای یک الگوریتم هوش مصنوعی را نیز نمایش میدهد. بخش خصوصی به هیچ وجه حاضر نیست در ایجاد شبکه و شبکهسازی وارد شود. در ادامه، یک تیم آلمانی در کلاس های درس واقعیت مجازی آواتار ایجاد کردند که در آن به نظر می رسد که روبروی کودکی واقعی نشسته اید. اکنون گیم های زیادی برای سیستم عامل های مختلف از جمله اندروید و iOS وجود دارد که می توانید به راحتی آنها را دانلود کرده و هدست واقعیت مجازی خود را در فضای گیم قرار دهید و بازی کنید. با وجود اینکه استفاده از رباتها برای کار با پارچه چالش برانگیز است، تعداد زیادی استارتاپ در این فضا کار می کنند. بابت توزیع این ترافیک دوباره از ما سرویس خریداری میکنند. امروزه میتوانیم از طریق فیسبوک، توییتر، اینستاگرام، همکلاسیهای گمشده خود را پیدا کنیم و میتوانیم ارتباط خود را دوباره برقرار کنیم. همه شرکتهای اینترنتی از طریق مخابرات استانی یک ظرفیت انتقالی را اجاره کرده و به ما وصل میشوند.

نقاشیهای دیجیتال بر اساس مجموعه دادههای پنهانی که از حسگرها جمع میشوند، شکل نظمهای مصوری به خود میگیرند. شرکتها پول این مسیرها را از کشوری مانند ما میگیرند. یعنی وقتی ما میخواهیم پهنای باندی خریداری کنیم، پول هزینهای که بابت خود فیبر و آن ظرفیت میپردازیم اصلا قابل قیاس با هزینهای که بابت آن ترافیک میپردازیم، نیست. سرویس VPLS ما که معمولا آنها روی این سرویس ترافیک خود را میگذارند و به استانها انتقال میدهند با ۲۵ درصد تخفیف براساس مصوبه۱۸۱رگولاتوری، قیمتی حدود سه میلیون و ۱۵۰ هزار تومان دارد. ما میگوییم که اگر خیلی گران میفروشیم، اولا که ۲۵ برابر آن پایهای که اشاره شده یعنی سه هزار دلار، نیست. مرکز پژوهشها سه هزار دلار را بهعنوان قیمت پایه در نظر گرفته بود و نتیجه گرفته بودند که سرویسی که به دست کاربر نهایی میرسد ۲۵ برابر گرانتر است. ولی زیرساخت بهعنوان یک شرکت حاکمیتی و یک شرکت زیرساختی موظف است آیندهنگری کند.

وقتی به ما وصل شدند دیگر فرقی نمیکند که در کجا قرار داشته باشند تا مجبور به پرداخت هزینه اضافه بشوند. سوال من این است وقتی ۱۹ درصد از سهم هزینه کاربر نهایی مربوط به دولت است هزینه ۸۱ درصد باقیمانده مربوط به چیست؟ ترکیبی است. ببینید اینکه یک نرخ به شما بدهیم، قابل قبول نیست. بنابراین اینکه شبکه قدیمی باشد یا جدید، باید این شاخصها را تحویل بدهد. این بررسی آنها از آمریکا تا مرز بازرگان و مقایسه آن با هزینه انتقال از مرز بازرگان تا تهران بود. شرکتهای اینترنتی میگویند هزینه انتقال در داخل ایران ۸۸ برابر گرانتر از هزینه انتقال از کشورهای دیگر است. در مقایسه با کشورهای همسایه مانند ترکیه چطور. بیایند و دقیق بگویند این ۸۸ برابر چگونه، در مقایسه با چه کشوری و با چه شرایطی به دست آمده است؟ بیو پرینترهای سه بعدی تقریبا ساختار و کارایی مشابهی را در مقایسه با نمونههای پرینترهای سه بعدی معمولی دارند. نورون در شبکه عصبی، یک تابع ریاضی (مانند توابع فعال سازی) است که کار آن جمع آوری و طبقه بندی اطلاعات بر اساس یک ساختار خاص است.