پتانسیل پارک کردستان برای تبدیل شدن به قطب نوآوری و منطقه فناوریوزیر علوم، تحقیقات و فناوری و معاونین وی با حضور در غرفه پارک علم و کردستان در نمایشگاه هفته پژوهش، فناوری و فن بازار، از مجموعه ها، محصولات و تولیدات واحدهای فناور این پارک بازدید کرد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و معاونین وی با حضور در غرفه پارک علم و کردستان در نمایشگاه هفته پژوهش، فناوری و فن بازار، از مجموعه ها، محصولات و تولیدات واحدهای فناور این پارک بازدید کرد.

به گزارش ایسنا، محمدعلی زلفی گل در حاشیه بیست و چهارمین دوره نمایشگاه های پژوهش، فناوری و فن‌بازار که در محل امام خمینی(ره) برگزار شد، گفت: استان کردستان با توجه به حضور پتانسیل علمی و استادان نامدار، پتانسیل در قطب است. نوآوری و فناوری منطقه تبدیل شود.

وی همچنین ضمن یادی از استادان نامدار دانشگاه کردستان اظهار کرد: بهره‌گیری از دانش و توان پژوهشی اساتید و همراهی آن با خلاقیت و پشتکار نوآوران و فناوران جوان می‌تواند موفقیت پارک‌ها را داشته باشد.

در این بازدید، فناوران یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در این پارک به معرفی و ارائه سامانه جدید مدیریت امور پژوهشی ژیرو پرداختند. نکته حائز در این بازدید، ارائه کارنامه پژوهشی وزیر علوم و گرنت‌های اخذ شده وی در این سامانه بود.

زلفی گل همچنین به صالحی، معاون پژوهشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری پیشنهاد کرد که برای معرفی سامانه پژوهشی ژیرو در مجموعه وزارت همکاری لازم را با پارک علم و فناوری کردستان به عمل آورد.

این سامانه تمامی اطلاعات پژوهشی دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها از اعضای هیئت علمی، کارکنان و دانشجویان را مدیریت می‌کند. این سامانه هماکنون در ۲۵ دانشگاه کشور خدمات می‌کند.

بخوان  مریخ‌نورد «کنجکاوی» یک کتاب سنگی را در مریخ کشف کرد!

به گزارش ایسنا، بیست و چهارمین نمایشگاه نمایشگاه‌های پژوهش، فناوری و فن‌بازار همزمان با هفته پژوهش ملی و فناوری ۲۰ آذرماه در محل مصلای تهران آغاز به کار کرده و تا امروز، ۲۲ آذر ماه به کار خود پایان می‌دهد.

انتهای پیاممنبع