یک استارتاپ هلندی از چرم سیب کفش می‌سازد

الان در چه مرحله‌ای هستید و می‌خواهید پنج سال دیگر کجا باشید؟

همه چیز از سال ۲۰۰۵ شروع شد که سگم جین را گرفتم. من فورا همان پیوند پیوند با او پیدا کردم که خیلی زود شروع به کاهش مصرف گوشت کردم. در نهایت من شروع به زندگی آگاهانه‌تر کردم و در نهایت وگان شدم. در حوالی سال ۲۰۱۹ من متوجه شدم که از شغلم راضی نیستم. آخرین هفته‌ها در یک فروشگاه لباس کار می‌کردم، فقط به این دلیل که آن را خیلی دوست داشتم. سپس از خودم پرسیدم که واقعاً چه چیزی را خوشحال می کنم؟ فهمیدم به حیوانات و مد علاقه دارم. از طریق یک فرآیند توسعه شخصی با یک طراح کفش تماس گرفتم. این بود که این ایده به ذهنم رسید.

اما در موارد بیشتر وگان به معنای ساده چرم مصنوعی است و چرم مصنوعی صد در صد پلاستیکی است اما چکمه های گیاهی استارتاپ «A Perfect Jane» از پلاستیک ساخته نشده است. این برند کفش هلندی کفش‌های باکیفیت خود را از چرم سیب می‌سازد. در این خبر سایت آی او با «سوزان هارپر» بنیانگذار این استارتاپ که هدفش تولید چرم سیب است، صحبت کرده است.

به گزارش ایسنا و به نقل از آی او، ریباک، سوپردرای و نایک از جمله برندهای بزرگ در حوزه مد هستند که به تولید کفش‌های وگان روی آورده‌اند. در سال 2021، کالاهای چرمی به ارزش 250 میلیون یورو در صنعت به فروش رسیده است و این در حالی است که با رنج و عذاب حیوانات، جنگل‌زدایی و مصرف زیاد آب همراه برای مثال برای پردازش یک پوست گاو به 100 هزار تن می‌شود. آب نیاز دارد.

بخوان  گفتگوهای ربات صوفیا درباره ایلان ماسک

استارتاپ «A Perfect Jane» واقع در هلند از چرم سیب، کفش‌های گیاهی می‌سازد.

سیب به صورت تفاله آسیاب می‌شود. سپس آن خمیر را می‌گذاریم تا خشک شود و به فیبر خام تبدیل شود. این محصول به دست می آید و سپس با پلیاتیلن ترفتال بازیافتی به شکل مایع مخلوط می شود. این کار اولین بار حدود 15 سال پیش آزمایش شد و اکنون به نقطه‌ای رسیده است که می‌توانم از آن برای استفاده از کفش استفاده کنم.

من همه چیز را امتحان کردم: ذرت، قارچ و حتی آناناس. اینها به اندازه کافی برای چکمه قوی نبودند. چکمه روی یک ماشین کشیده می شود و برای تولید آن به کشش نیاز زیادی دارد. سرانجام به فکر کارخانه‌های در بولزانو ایتالیا رسید. باغ‌های سیب زیادی در آن منطقه وجود دارد. سیب‌هایی که زودتر از موعد از درخت می‌افتند پوسیده می‌شوند. این برای طبیعت مضر است، زیرا یک فرآیند بسیار شیمیایی است. هانس پارت، بنیانگذار فرومات، این را و فکر کرد: باید برای این موضوع کاری انجام دهم. سپس به جمع آوری آن سیب‌ها پرداخت تا ببیند آیا می‌توان آن‌ها را جایگزینی برای چرم سنتی تبدیل کند یا خیر.

یک استارتاپ هلندی از چرم سیب کفش می‌سازد

فرآیند ساختن چرم از سیب چگونه است؟

انتهای پیاممنبع

آیا این کار همیشه خوب پیش میرود؟

چگونه می توان از چرم سیب رسید؟

چگونه به این ایده رسیدید؟

اکنون وضعیت خوب پیش می‌رود، اما باید گفت که همیشه پیشرفتی وجود ندارد. من شرکتم را در طول همه‌گیری راه‌اندازی کردم. کفش فروشی‌ها، کفش‌های زیادی در انبار هستند چون همیشه تعطیل هستند. بانک‌ها فکر می‌کنند که من دیوانه هستم که در دوران یک کسب و کار خرده‌فروشی راه‌اندازی می‌کنم. بارها و بارها به من گفتند این کار را انجام می دهم. سپس کمپین سرمایه گذاری جمعی خودم را شروع کردم. اولین کفش هایم را در ژوئیه ۲۰۲۱ فروختم. در همان سال جایزه استارتاپ بردا را بردیم و اکنون دارای گواهینامه گیاهخواری بنیاد مردمی رعایت اصول اخلاقی در برابر جانوران هستیم. این دو نقطه عطف کلیدی در کار من بودند. بررسیم را از فروش آفلاین به فروش آنلاین تغییر دادم. جاه طلبی من این است که ظرف پنج سال آینده به عنوان برند مد روز کفش‌های وگان در سراسر جهان شناخته شده است. شعار ما «راه رفتن روی گیاهان» است و همه کفش‌های ما دارای زیره سبز روشن و نشانه‌هایی از رگه‌های برگ هستند.

بخوان  دانشجویان ایالت لوئیزیانا اولین تماس را با «ایستگاه فضای بین‌المللی» می‌کنند

در هلند، من یکی از اولین کسانی هستم که جرأت می کنم چکمه‌هایی از چرم سیب بسازم و باید به آنچه می‌توانم و نمی‌توانم دقت کنم. در ابتدا، دفترچه راهنمای استفاده از تجهیزات را متوجه نمی‌شدم اما اکنون می‌دانم که استحکام، گرمایش و کشش باید چه شرایطی داشته باشد. همچنین یافتن گزینه مناسب برای ماشین ها نیز مهم بود.