BBC News فارسی. دریافتشده در ۲۰۲۱-۰۲-۱۳ 1 بیتی

صنایع زیرساختی شامل شرکتهای سختافزاری است که در آن پردازندهها، تراشهها، کیتها و سختافزارهای مربوط به شارژ کردن تولید میشود. برای تولید این مؤلفهها صنایع زیرساختی نقش به سزایی دارند. در بخش بعدی از مقاله «برنامه نویسی هوش مصنوعی چیست» به شرح و بررسی زبان «پرولاگ» (Prolog) برای برنامه نویسی هوش مصنوعی پرداخته میشود. شرکت «Alarm.com» زنگ تصویری جدیدی را در نمایشگاه CES 2021 معرفی کرد. شرکت آمریکایی Pix، کولهپشتیهای LED داری معرفی کرده که میتواند تصاویر مختلف، انیمیشن، ویجت و بازیها را روی پشت خود نشان دهد. این اطلاعات بصری سازی شده میتواند در آگاهی بخشی از وضعیت تجهیزات و داراییها و همچنین اصلاح فرآیندهای کسبوکار کمککننده باشد. قیصری گفت: در این نشست تخصصی که با عنوان “هوشمندسازی به سبک اینترنت اشیا” برگزار میشود، اساتید حوزه در موضوعاتی نظیر سلامت هوشمند امنیت اینترنت اشیا، کسب و کار تجاری سازی اینترنت اشیا و رایانش ابری و اینترنت اشیا سخنرانی خواهند کرد. از دیگر مزایای اینترنت اشیا نیز میتوان به مواردی همچون خانه هوشمند، امنیت شهری با نظارت تصویری، صنعت هوشمند، تدارکات هوشمند و مدیریت هوشمند انرژی و شبکه توزیع برق اشاره کرد. این کارشناس حوزه فناوری در توضیح شهر هوشمند گفت: در بخش شهر هوشمند نیز با مواردی همچون کنترل ترافیک، روشنایی هوشمند، پارک هوشمند خودرو، سلامت سازه های شهری، سیستم حمل و نقل هوشمند مواجهیم.

در نتیجه علی رغم وجود کامپیوتر های بسیار کارا و قوی در عصر حاضر هنوز قادر به پیاده کردن هوشی نزدیک به هوش انسان در ایجاد هوش های مصنوعی نبوده ایم. وی ضمن اشاره به سیاستهای کلی مرکز تحقیقات اینترنت اشیا در جهت توسعه فناوریهای هوشمند به ویژه موضوع اینترنت اشیا در کشور از طریق همکاری با مراکز آموزشی و حضور در گردهماییهای علمی اظهار کرد: در ارتباط با این کنگره مرکز تحقیقات اینترنت اشیا همکاری بسیار نزدیک و تنگاتنگی با ستاد برگزاری این رویداد داشته و امید است نتایج و خروجیهای این نشست بتواند کمک شایانی به حوزه فناوریهای هوشمند در کشور کند. این کسبوکارها در حال حاضر این توانایی را دارند تا از بلاک چین استفاده کنند و اگر در آیندهای نزدیک بلاک چینها نیز قادر به تعامل با یکدیگر باشند، بهزودی میتوانند همزمان با چند بلاک چین در تعامل باشند. شرکت سونی نیز همراه با فوربای، AIBO را معرفی کرد (ربات هوش مصنوعی) که یک سگ رباتیک ۲۰۰۰ دلاری بود که برای یادگیری تعامل با محیط خود، مالکان و سایر AIBO ها ساخته شد. هدف ایدئال ساختن سیستمی است که بتواند بهطورآزادنه و طبیعی مکالمه کند و متا میگوید تنها راه رسیدن به این هدف، آن است که اجازه دهید رباتها مکالمات آزاد و طبیعی را تجربه کنند.متا علاوهبر انتشار نسخهی تحتوب BlenderBot 3، کدهای اساسی و مجموعه دادههای آموزشی و انواع مدلهای کوچکتر استفادهشده در این ربات را منتشر کرده است و محققان میتوانند با پرکردن فرم مخصوص، درخواستی برای دسترسی به بزرگترین مدل حاوی ۱۷۵ میلیارد پارامتر، برای این شرکت ارسال کنند.

این زنجیره ارزش حاکی از آن است که دو بازیگر اصلی در این زنجیره، تأمینکنندگان فناوری و ارائهدهندگان خدمات هستند. اتصال به اینترنت یکی از ویژگی های کاربردی و اصلی تلویزیون های هوشمند است. اجرای پنج پلتفرم کلاد : کلاد شهروندی، کلاد شرکتی، کلاد آموزشی، کلاد سلامتی و کلاد اپن سورس تحت عنوان راهکار شهر هوشمند. در سال ۲۰۱۶ پلتفرم اینترنت اشیاء، دفتر کار هوشمند و ذرات هوشمند هنوز در مکان قبلی خود بودند. پلتفرم اینترنت اشیاء و ذرات هوشمند در مکان قبلی خود هستند. در سال ۲۰۱۳، ظهور ذرات هوشمند نیز در این قسمت ذکر شده و تا سال ۲۰۱۵، تحت عناوین مختلفی مانند پلتفرم اینترنت اشیاء، خانههای هوشمند و دفتر کار هوشمند شناسایی شده است. در سال ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵، اینترنت اشیاء به نقطه اوج خود رسید و مفاهیم خانه هوشمند و دفتر کار هوشمند در قسمت ظهور قرار گرفتند. از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳ پتنتها با شیب تندی افزایش مییابد و در سال ۲۰۱۴ شیب منفی و تعداد پتنتها نسبت به سال قبل کاهش یافته است. در این نمودار پتنتها در سالهای ۲۰۰۳، ۲۰۰۵، ۲۰۰۷ و ۲۰۰۹ نسبت به سال قبل خود کاهش داشته است. لازم به ذکر است که اکثر شرکتهای ثبتکننده این پتنتها از کشور چین میباشند.

اینترنت اشیاء از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳ در هایپ سایکل گارتنر در قسمت ظهور نوآوری آمده است. کارشناسان موسسه تحقیقاتی گارتنر در این خصوص پیشبینی کردهاند که تا دو سال آینده یعنی ۲۰۲۰ میلادی، بالغ بر ۲۵۰ میلیون دستگاه خودروی متصل به اینترنت اشیا در جهان وجود داشته و در خیابان و بزرگراههای شهرها و کشورهای مختلف تردد خواهند کرد. ابزارهای متصل به اینترنت بهسوی قدرت پردازش کم و حافظه اندک میروند و در نتیجه اجرای الگوریتمهای امنیتی در این ابزار مشکل خواهد شد. در نهایت باید بگوییم که این ابزار رایگان سنجش سرعت اینترنت، در زمان انجام این کار بنر تبلیغاتی را نمایش میدهد. اینترنت اشیاء نیاز به نرمافزاری دارد که از اطلاعات خصوصی و خود ابزار محافظت نماید. برجستهترین منابع داده اینترنت اشیاء در این صنعت عبارتند از سیستمهای کامپیوتری و سنسورها. با این حال، طبق این بیانیه، هیچ مدرکی دال بر دسترسی هکر به سیستمهای داخلی حیاتی، مانند سیستمهای مربوط به توسعه محصول وجود ندارد و تنها دادههای استخراج شده که با حساب کاربری کارمند در ارتباط بوده است. ابزارهای سادهای مانند نظرسنجیهای آنلاینِ ناشناس تأثیر زیادی در ایجاد حسّ شنیده شدن صدای کارکنان در طول جلسات دارند.

بخوان  نحوه دریافت تکنولوژی برای کمتر از 100 دلار

اگر گیمر حرفهای هستید و برای اجرای بازیهای آنلاین به اینترنت پرسرعت بدون لگ و پینگ تایم که پایداری زیادی داشته باشد احتیاج دارید، پیشنهاد ما استفاده از سرویس اینترنت گیمینگ ماهان نت است. از این اگر شما هم مانند ما علاقه شدیدی به چنین اخباری دارید، بهتر است در ادامه مقاله با ما همراه باشید. مانند غذا، پوشاک، مواد و قطعات (گرینوب). این استارتاپ که «کوبولد متالز» یا «KoBold Metals» نام دارد، قصد دارد مواد معدنی گرینلند را استخراج کند تا از آنها برای تامین انرژی خودروهای الکتریکی استفاده کند. اینترنت اشیا در صنعت نفت و گاز: صنعت نفت از موثرترین و بزرگترین صنایع در جهان به ویژه در منطقه خاورمیانه است این صنعت علاوه بر منبع عمده تامین انرژی، نقش مهمی در تامین درآمد کشورهای نفتخیز و تعین میزان قدرت ملی و اعتبار بینالمللی ایفا میکند استفاده از فناوریهای نو در این صنعت به منظور افزایش اثرات مطلوب این صنعت همواره مدنظر مدیران ارشد بوده است. حملونقل یعنی حرکت و لجستیک و سیستمهای اینترنت اشیاء نقش مهمی در مدیریت حملونقل ایفا میکنند. شرکتهای نرمافزاری نیز سیستمهایی نظیر سیستمهای عملیاتی اینترنت اشیاء، ابزارهای توسعه، مدیریت داده و سیستمهای مدیریت تجهیزات را ایجاد میکنند.

این فناوری زمان احراز هویت افراد را کاهش داده و فرایند را آسانتر میکند. جدول ۱ ارتباط این فناوری را با سایر حوزههای فناوری تحول دیجیتال نشان میدهد. این تغییر به ما امکان ایجاد اقتصادی مبتنی بر دانش میدهد تا بتوانیم برای مردم زندگی را بهتر و آسانتر سازیم. فقط تنها تفاوتی که ایجاد میشود اینست که اگر پیش از این فقط اطلاعات مردمی که در ایران از اینترنت استفاده میکردند دست جمهوری اسلامی میافتاد، حالا این اطلاعات دست چین هم میافتد! شرکتهای نرمافزاری که نرمافزارهای مربوط به رایانش ابری و سیستمعاملهای موبایل و سیستمهای امنیتی را میسازند، شرکتهایی که امکانات اتصال و شبکهها را فراهم مینمایند و پروتکلهای مختلفی ایجاد و روابط میان ماشینها و اشیاء را تسهیل میکنند و همچنین شرکتهای مخابراتی و فراهمکننده اینترنت در این بخش قرار میگیرند. دادهها به سیستمهای هوش مصنوعی اجازه میدهند تا الگوهایی بسازند و سپس از آنها برای تولید پیشبینیها و شبیهسازیها یا استنباط اطلاعات استفاده کنند. کارخانهها و تاسیسات لجستیک به روند هوشمندسازی ادامه میدهند و سهولت دسترسی روباتیک و زیرساخت اینترنت اشیا «به عنوان یک خدمت» به این معناست که شرکتهای بیشتری در ۲۰۲۲ از این فرصتها استفاده میکنند. شرکتهای برتر در تولید فناوری مثل سیسکو، پاناسونیک و شارپ با یکدیگر همکاری کردهاند تا اینترنت اشیاء را در خانهها، ماشینها و زندگی بیاورند و امکان ارتباط وسایل با یکدیگر را فراهم نمایند.

برای بانکها، اینترنت اشیاء میتواند سطح بیسابقهای از بینش مشتریان را ارایه بدهد. آنها در ادامه افزودند که بازار جهانی اینترنت اشیا در صنعت خودروسازی تا سال ۲۰۲۰ میلادی تا ۷.۱ تریلیون دلار رشد خواهد کرد چرا که کارشناسان بر این باورند که فناوریهای نوینی نظیر اینترنت اشیا، هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی میتواند تحولات عظیم و مثبتی را در نسل آینده خودروهای جهان ایجاد کند. در بخش ارائهدهندگان خدمات اینترنت اشیاء حوزههای ایجاد ارتباطات انسان با انسان، انسان با ماشین، ماشین با ماشین، ذخیرهسازی داده و تحلیل اطلاعات قرار میگیرند. هرگاه در مورد چگونگی تأثیرگذاری اینترنت اشیاء در جهان سخن میگوییم، افراد به لیستی از کاربردها نظیر اتومبیلهای خودکار و متصل، ابزارهای متصل اشاره دارند اما انشعابات اینترنت اشیاء ورای این کاربردهاست و در صنایع مختلف، فرصتها و تهدیدهای مختلفی را ایجاد مینمایند. در نمودار زیر سیر تکامل و رشد تجهیزات متصل به اینترنت اشیاء نمایش داده شده است. در سال ۲۰۱۸ دفتر کار هوشمند به نقطه اوج خود رسیده و خانه هوشمند و رانندگی خودکار سطح ۴ در سیر نزولی قرار دارند. خانه هوشمند به نقطه اوج خود رسید و اتومبیلهای خودکار نیز در این قسمت قرار گرفتند.

اما برخلاف رابرت برمر که کمتر نام او بهعنوان پدر اینترنت دیده میشود وینتون سرف در این زمینه بسیار صاحب نام است. وی اظهار کرد: از اینرو در شرایط کنونی برگزاری نشست تخصصی در این زمینه در حاشیه کنگره جهانی فناوری های هوشمند 2018 ضروری به نظر میرسد و بر همین اساس این نشست تخصصی توسط این مرکز که همکاری نزدیکی با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مراکز معتبر آموزشی و دانشگاه های سراسر کشور دارد، برگزار میشود. مردم در نهایت محصول مورد نظر خودشان را انتخاب میکنند مهم این است که سیاست باید از این (فضا) خارج شود.موضوعی که محال به نظر میرسد. بهعبارتدیگر با شناسایی و پیشبینی شکستها و بهینهسازی تجهیزات، نرخ بازگشت سرمایه و مزایای کسب شده سازمانها به حداکثر خود میرسد. زمانی که دستگاههای متصل، الگوی رفتاری، حرکتی و نقاط تماس مؤثر بر مصرفکنندگان را شناسایی میکنند، به تبلیغکنندگان کمک میکنند تا به حداکثر اثربخشی در تبلیغات دست یافته و زمان مناسب ارسال تبلیغات مشخص مینمایند. صنعت تبلیغات نیز تحت تأثیر اینترنت اشیاء قرار خواهد گرفت. تعریف ایزو از اینترنت اشیاء آن را به عنوان زیرساختی از ارتباطات اشیاء، افراد، سیستمها و منابع اطلاعاتی با خدمات هوشمند معرفی میکند که به آنها اجازه پردازش اطلاعات جهان فیزیکی و مجازی و واکنش به آن را میدهد.

بخوان  قیمت پیراهن مردانه لی LEE امروز ۳۰ آبان ترب

خردهفروشانی که از توسعه و اجرای استراتژی اینترنت اشیا دوری میکنند در واقع میدان را برای رقبا خالی خواهند گذاشت و سهم بازار چشمگیری را از دست خواهند داد. اغلب پروژههای تحقیقاتی دنیا نشاندهنده آن هستند که ارزش بازار هوش مصنوعی با توجه به رشدی که در سالهای اخیر داشته است، میتواند تا سال 2025 به رقم 391 میلیارد دلار و فراتر از آن برسد. رباتهای قاتلی که در فیلمها دیدهاید را تصور کنید، هوش مصنوعی قوی میتواند به قاتل انسانها تبدیل شود. سازمانهای زیادی برای مراقبت از جان انسانها به هوش مصنوعی تکیه کردهاند. برخلاف نول و سیمون، جان مک کارتی دریافت که ماشین ها به تقلید افکار انسانی نیاز ندارند و علی رغم آنکه مردم چگونه از الگوهای یکسان بهره می برند، به جای آن بایستی، به ذات استدلال انتزاعی و حل مسائل پی برده شود. برآوردها نشان می دهد که تا سال 2020، 50 درصد از همه جستجوها، جستجوهای صوتی خواهد بود و در حدود 30 درصد از نتایج جستجوی های صورت گرفته به ­صورت صوتی و بدون تصویر خواهد بود.

با توسعه کاربرد اینترنت اشیاء، دادههای زیادی تولید میگردند که نیاز به کاوش و تحلیل را افزایش سایت 1biti میدهند. دادههای حاصلشده و تحلیلهای انجامگرفته، کارایی و کیفیت را به طور قابلتوجهی افزایش میدهند. همچنین تشخیص زودهنگام یک بیماری می تواند به طور قابل توجهی شانس درمان را افزایش دهد و ژنومیک می تواند بیماری را مدت ها قبل از ظهور علائم تشخیص دهد. امروزه اینترنت اشیاء در صنایع نفت و گاز به ردیابی و نظارت بر منابع، جمعآوری گسترده داده، کاهش هزینهها، کاهش زمان نظارتی، ایمنی بیشتر و به طور کلی افزایش بهرهوری کمک میکند. این حجم گسترده از قابلیت ها نشان میدهد که خودکارسازی بازاریابی چقدر مهم است و استفاده از آن میتواند کارهای بازاریابی شما را به میزان زیادی بهبود ببخشد، و سرعت کار را افزایش دهد. در صنایع نفت و گاز، چالشهایی همچون بلایای طبیعی، نشت لوله نفت و گاز و محدودیتهای ارتباطی و نظارتی مختلفی وجود دارد که بدون استفاده از فناوری میتواند منجر به پیامدهای مالی و حتی جانی قابلتوجهی شود. وی افزود: در همین ارتباط در ایران نیز با عنایت به اسناد بالادستی در زمینه توسعه مراکز پژوهشی و دانشبنیان و نیز تصمیمات مدیران کشوری در زمینه رشد همزمان فناوری ایران با کشورهای توسعه یافته، نیاز است تا تحقیقات و پژوهش در بخشها و رشتههای مختلف علمی در سطح ملی و بینالمللی ارتقاء یافته و با کشورهای برتر علمی در دنیا همسان شود.

IPv6 یک شبکه کم مصرف مخصوص شبکههای وایرلس شخصی است که به عنوان نوعی استندارد باز توسط گروه کاری مهندسی اینترنت (IETF) تعریف شده است. شما میتوانید هنرهای خیابانی سه بعدی را روی دیوارهایی ببینید که فقط به عنوان NFT وجود دارند؛ میتوانید واقعیت خود را از طریق این دنیای مجازی بیحدوحصر گشترش دهید. در حالی که اینترنت اشیا به نظر داستانی علمی-تخیلی است اما با سرعت هر چه تمامتر در حال تبدیلشدن به یک واقعیت است. Lovot حتی تفاوت بین شبیهسازی و واقعیت را متوجه میشود، قلقلکش میگیرد و میخندد و اگر نوازشش کنید، خوشحال میشود. بسیاری از کاربران تفاوت میان سرعت اینترنت و سرعت وایفای را نمیدانند و آنها را با هم اشتباه میگیرند. در محدودههای خصوصی و ارتباطات محلی، مثل خانهها و دفاتر کار، استاندارد زیگبی (که در واقع زیرشاخهیی کمتوان از استاندارد وایفای است) دست بالا را دارد.

بخوان  ارزشمندترین برندهای تکنولوژی جهان 1 بیتی

اندازهگیری اشعه ماوراءبنفش و مطلع ساختن افراد از اینکه به مناطقی خاص وارد نگردند و یا در ساعاتی خاص از قرارگیری در جلوی اشعه خودداری کنند، نیز از دیگر قابلیتهای اینترنت اشیاء است. شاید برای مناسبتی خاص همچون عروسی به ماشینی لوکس نیاز داشته باشیم، در چنین مواردی به اجاره ماشین روی می آوریم. او به امکان کشف اطلاعات در مورد یک شیء برچسب خورده بهوسیله جستوجو در یک آدرس اینترنتی خاص و یا محتوای یک بانک اطلاعاتی اشاره نمود. پس از چند ماه کشوقوس و مخالفت، سرانجام دیوان عدالت اداری شکایت فعالان فینتکی را رد و مقرر کرد تا کسب و کارهای اینترنتی پیش از آغاز فعالیت، نماد مذکور را دریافت کنند.

با گسترش اینترنت اشیاء و استفاده از ابزارهای متصل به اینترنت در تراکنشهای بانکی، موضوع امنیت بسیار حائز اهمیت خواهد بود. سازمانهای خدمات مالی نیاز به امنیت بالایی دارند و بیشازپیش به دوربینهای به هم متصل و دیگر سنسورهای تصویری وابستهاند تا از موفقیت تأسیسات خود اطمینان حاصل کنند. علی کیاییفر، کارشناس حوزه فناوری اطلاعات گفت: طبق آمارها در سال ۲۰۰۸ تعداد اشیای متصل به اینترنت از تعداد انسانهایی که روی زمین زندگی میکنند بیشتر شد و تا سال ۲۰۲۰تعداد اشیا متصل به اینترنت به حدود ۵۰ میلیارد خواهد رسید. فناوری بازاریابی همچنین شامل استفاده از راهبردها و ابزارهای دیجیتال برای پیشبرد اهداف بازاریابی آفلاین و سنتی است. گروه هوش مصنوعی فناپ با توجه به اهمیت روزافزون فناوریهای مرتبط با هوش مصنوعی در تلاش است تا با اولویتدهی به نیازهای موجود کسب و کارهایی که از فناپ سرویس میگیرند، و همچنین با بهرهگیری از توانمندیهای علم هوش مصنوعی نیازهای سرزمین هوشمند پاد را برطرف کند. اینترنت اشیا و هوش مصنوعی در خودروهای خودران و هوشمند به کار برده میشود که بدون نیاز به راننده قادر است موانع، افراد پیاده و وسایل نقلیه دیگر را در فواصل مکانی و زمانی مختلف بهصورت کاملاً خودکار تشخیص بدهد.

پتنتها از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۵ با رشد زیادی افزایش مییابد. رشد مقالات در سال ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ زیاد شده؛ در سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ میزان رشد به حداکثر خود رسیده و در سال ۲۰۱۸ با شیب منفی کاهش یافته است. ذرات هوشمند که در سال ۲۰۱۴ نشان داده نشده بود، دوباره در سال ۲۰۱۵ نمایش داده شد؛ اما از دفتر کار هوشمند در سال ۲۰۱۵ اثری نبود. در سال ۲۰۱۵، مفهوم جدید پلتفرم اینترنت اشیاء به ظهور رسید و در کنار خانه هوشمند قرار گرفت. برد Parallella یک پلتفرم محاسباتی متن باز با عملکرد بسیار بالا می باشد این پلتفرم در برنامه نویسی موازی کاربرد دارد و توان پردازشی آن به ۴۸ گیگاهرتز می رسد. در سال ۲۰۱۷ پلتفرم اینترنت اشیاء به نقطه اوج رسیده و مابقی بر سر جای خود باقی ماندهاند. در گوگل پتنت نمودار زیر برای نمایش تعداد پتنتهای موجود اینترنت اشیاء نمایش داده شده است و با استفاده از این نمودار میتوان گفت که طی سالهای اخیر میزان پتنت ثبتشده ثابت بوده و تغییر چندانی نداشته است. توسعهٔ پایدار یک حالت ثابت از هماهنگی را ندارد، بلکه دارای یک فرایند تغییر در چیزی است که استخراج از معادن جهت سرمایهگذاری و راهبردی توسعهٔ تکنولوژی و تغییر نهادی را سازگار با نیازهای آتی همانند نیازهای امروز میسازد.

اصطلاح «اینترنت اشیاء» اولین بار توسط کوین اشتون در سال ۱۹۹۹، بکار برده شد و برای نخستین بار توسط انتشارات مؤسسهام آی تی به دنیا معرفی گردید و جهانی را توصیف کرد که در آن هر چیزی، از جمله اشیای بیجان، برای خود هویت دیجیتال داشته باشند و به کامپیوترها اجازه دهند آنها را سازماندهی و مدیریت کنند. آیتییو، اینترنت اشیاء را زیرساخت جهانی برای اجتماع اطلاعات و ارائه خدمات پیشرفته بهوسیله اتصال اشیاء (فیزیکی و مجازی) بر اساس فناوریهای اطلاعاتی و ارتباطی موجود و در حال تکامل میداند. با ترکیب خرید فیزیکی و خرید آنلاین، صنعت خردهفروشی نیز تحت تأثیر اینترنت اشیاء قرار گرفته است. همانطور که اینترنت اشیاء در صنعت کشاورزی کاربرد دارد و در بررسی و ارزیابی ویژگیهای محیطی و وضعیت گیاهان استفاده میشود؛ در خردهفروشی و سوپرمارکتها نیز برای شناسایی الگوی خرید و رویکرد فروششان کمککننده خواهد بود. اگر دوستان واقعاً قصد مشخص دارند بهترین نام برای این شبکه داخلی، شبکه ملی انتقال اطلاعات بود که دقیقاً مصداق همین هدفی است که اشاره میکنند. جشنواره اینترنت صبانت در تابستان 1401 با هدف ارائه سرویسهای اینترنت پرسرعت ADSL با ارزان ترین قیمت و بهترین و پرسرعت ترین اینترنت قصد دارد تا در راستای کمپین در خانه بمانیم، اینترنت ارزان را برای برگزاری کلاس آنلاین و دورکاری جهت سلامت هموطنان گرامی فراهم نماید.