3 کوچک تنظیمات که دارند تاثیر بزرگ روی شما تکنولوژی جهان

برای خرید بستههای اینترنت فوق به سامانه بامن 24 مراجعه کنید و بسته مورد نظر خود را انتخاب 1biti کنید. قیمت گوشی موبایل بسته به برندی که انتخاب میکنید، متفاوت است؛ همچنین مدل گوشی هم در تعیین قیمت آن موثر بوده و مدلهای جدیدتر به مراتب قیمت بیشتری نسبت به مدلهای قدیمی دارند. چیزی که به دست آمد بسیار متفاوت از مجموعه دادههای انسانی اصلی بود: صدها رقم نه کاملا متفاوت، مانند نیمه بالایی رقم هفت یا چیزی که به نظر میرسید دو رقم با هم ادغام شدهاند. تئوری کمی در مورد این که چه کاری انجام میدهد و چه کاری انجام نمیدهد وجود دارد، و هیچ تضمینی وجود ندارد که بهترین طرحها پیدا شدهاند.

شبکههای عصبی از لایههای چندگانه نورونهای مصنوعی رمزگذاری شده در نرمافزار ساخته شدهاند. از طرفی پیشرفت در فناوریهای انرژیهای تجدیدپذیر، از جمله شبکههای کوچک انرژی خورشیدی و بادی، راهحلهایی در مقیاس کوچک ارائه میدهند. به عنوان نمونه، گوگل فوتوز (Google Photos) از مدتها قبل فضای ذخیرهسازی رایگان به منظور بارگذاری عکسها ارائه کرده و آمازون (Amazon) به شما اجازه میدهد تا به طور نامحدود، هر نوع اطلاعات (عکس و دیگر انواع فایل) را تنها به ازای پرداخت مبلغ 60 دلار در سال در سرویس فضای ابری آن بارگذاری کنید. اهداف دیرینهای که در پژوهشهای هوش مصنوعی همواره قصد پرداختن به آنها وجود داشته شامل استدلال، ارائه دانش، برنامهریزی، یادگیری، پردازش زبان طبیعی، ادراک و توانایی حرکت دادن و دستکاری کردن اشیا میشود. او مینویسد، علیرغم اینکه چنین تحولاتی به عنوان «تکنولوژی AI» شناخته میشوند، سیستمهای اساسی شامل استدلال یا تفکر سطح بالا نیستند. یک مدل آموزشدیده که از نورونهای کمتری استفاده میکند، که به عنوان یک مدل «پراکنده» شناخته میشود، نورونهای استفادهنشده بیشتری برای اختصاص دادن به وظایف جدید در زمان آموزش مجدد باقی خواهد ماند، که به این معنی است که تعداد کمتری از نورونهای «استفادهشده» رونویسی خواهند شد.

به این معنی که هیچ نظارت یا کنترل انسانی روی آن قرار ندارد. فناوری به معنی کاربرد منظم معلومات علمی و دیگر آگاهیهای نظامیافته برای انجام وظایف علمی است. مغز ما در سازگاری با محیطهای جدید و وظایف جدید فوقالعاده است. اگر همه ما اجازه دهیم هوش مصنوعی خودش را بسازد و تدریس کند، آنگاه AIs باید محیطهای آموزشی خودش را نیز ایجاد کند-مدارس و کتب درسی، و همچنین برنامههای درسی. کلون همچنین بر اهمیت تفکر در مورد اصول اخلاقی تکنولوژی جدید از ابتدا تاکید میکند. همین موضوع، منجر به ایجاد بحثهای فلسفی گوناگونی درباره ماهیت ذهن انسان و رعایت اصول اخلاقی در ساخت موجودات هوشمند با هوش انسانگونه شده است. هوش مصنوعی (Artificial intelligence) که به اختصار به آن AI یا MI نیز گفته میشود، به هوشمند شدن ماشینها اشاره دارد. وانگ بر این باور است که وادار کردن هوش مصنوعی به کار بر روی این مشکل به خودی خود از برخی از آزمون و خطای یک رویکرد دستی طراحیشده جلوگیری میکند: «ما نمیتوانیم انتظار داشته باشیم که فورا به جواب درست برسیم.» او امیدوار است که در این روند، ما بیشتر در مورد نحوه کار مغز یاد بگیریم.

دو رویکرد اصلی برای تولید خودکار الگوریتم های یادگیری وجود دارد، اما هر دو با یک شبکه عصبی موجود شروع میشوند و از هوش مصنوعی برای آموزش آن استفاده میکنند. این اصطلاح اغلب به آموزش های فنی، در موسسه تکنولوژی ماساچوست متصل است. ما میتوانیم به کمک آنالیز دادهها – تجزیه و تحلیل دادههای بسیار پیشرفته، که اغلب با استفاده از تکنیکهای هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ تقویت میشود – دادههای بدون ساختار و پیچیده و بسیاری از مسائل غیر ممکن را درک کرده و حل کنیم. برای مثال، هنگام مشاهده نقشه و جستوجو برای یافتن کوتاهترین مسیر از مشهد به بیرجند در ناحیه شرقی ایران، در اغلب موارد میتوان از مسیرهای موجود در سنندج و دیگر نواحی غربی چشمپوشی کرد. یادگیری ماشینی همچنین میتواند با کنار هم آوردن اطلاعات یافتشده در مجموعه دادههای چندگانه، یافتن الگوها و پیشنهاد دورههای جدید عمل، خدمات جدیدی را برای انسان در حوزههایی مانند مراقبت بهداشتی، تجارت و حمل و نقل فراهم آورد.

وزن 1.85 گیلوگرم این لپ تاپ حمل اون رو براتون تا حدی راحت میکنه. 16گیگابایت رم و سی پی یو نسل دهم Core i7 لپ تاپ ایسوس VivoBook S533JQ براحتی نیازهای شما رو برآورده میکنه. پردازنده Ryzen 5 4600H نسبت به Core i5-10300H کمی عملکرد بهتری (6 هسته در مقابل 4 هسته، 12 ترید در مقابل 8 ترید و بیس فرکانس بالاتر) دارد. از سوی دیگر، تولیدکنندگان، به ایمنی هم به اندازه عملکرد وکارایی بها میدهند. چشمانداز بزرگ او این است که چیزها را طوری تنظیم کند که ماشینها روزی بتوانند هوش خود را ببینند-یا هوش خود را-که از طریق نسلهای بیشمار آزمون و خطا پدیدار میشود و بهبود مییابد، و توسط الگوریتمهایی هدایت میشود که هیچ طرح نهایی در ذهن ندارند. به همین دلیل می توانید برنامه های رایانش شناختی خودتان را ایجاد کرده و از طریق استقرار ابری گردآوری کنید.

علاوه بر این، تکنولوژی درصدد ایجاد حیات مصنوعی (حیوانات، انسانها یا حداقل مخلوقات مصنوعی) است، به همین دلیل فلاسفه توجه شایانی به هوش مصنوعی نشان میدهند. علاوه بر این، آنها در قابلیتهای تشخیص الگوی سطح پایین برتری دارند که میتواند در اصل توسط انسانها اما با هزینه زیاد اجرا شود. انفجار ترکیبی پدیدهای است که به علت رشد نمایی زمان مورد نیاز برای حل مساله – با افزایش حالات در نظر گرفته شده – به وقوع میپیوندد. به لحاظ تئوری میتوان گفت برخی از «یادگیرندگان» (الگوریتمهای هوش مصنوعی) شامل شبکههای بیزی، درختهای تصمیم و نزدیکترین همسایگی میتوانند در صورت در اختیار داشتن داده، زمان و حافظه نامحدود بیاموزند که هر تابعی، از جمله هرگونه ترکیبی از توابع ریاضی، را تخمین بزنند تا جهان (منظور محیط پیرامون عامل هوشمند است) را به بهترین شکل توصیف کنند. دیگر قابلیتهای هوش مصنوعی شامل درک زبان انسانی، رقابت کردن در بازیهای استراتژیک سطح بالا (مانند شطرنج و Go)، خودروهای خودران، مسیریابی هوشمند در شبکههای انتقال محتوا و شبیهسازیهای نظامی میشود.

ربوتیک شامل طراحی، ساخت، راه اندازی و استفاده از ربوتها میشود، همچنین مانند سیستمهای رایانهای، کنترل، بازخورد حسگرها و پردازش اطلاعات نیز در این گروه قرار میگیرند. وانگ میگوید: « آنها هرگز یاد نمیگیرند که بلند شوند زیرا هرگز نیازی به بلند شدن ندارند.» اما بعد از اینکه مجبور به یادگیری استراتژیهای جایگزین در زمینهای پر از مانع شدند، میتوانستند با یک راه بهتر راه رفتن به مرحله اولیه برگردند – مثلاً از هر دو پا استفاده کنند به جای اینکه یکی را عقب بکشند – و سپس نسخه پیشرفته خود را به جلو ببرند به چالش های سخت تر. یک ماشین را به تصویر میکشد که به یک ربات یاد میدهد راه برود، سپس با هوپاسکاچ بازی کند، و بعد شاید بتواند با گو بازی کند. نماینده سعی میکند آنجا راه برود. ماروین مینسکی با این نظر موافق است ولی با طعنه این پرسش را مطرح میکند که «آیا با گذشت یک نسل …

توسعه سریع هوش مصنوعی که میتواند خود را آموزش دهد، سوالاتی را در مورد چگونگی کنترل رشد آن به وجود میآورد. آنها در مدلسازی و کنترل زنجیرههای تامین در تولید و مراقبتهای بهداشتی ضروری هستند. چشمانداز بلند مدت این است که همه این تکنیکها را در نظر بگیریم-و برخی دیگر هنوز اختراع نشده اند-و آنها را به یک مربی هوش مصنوعی بدهیم که کنترل کند چگونه مغز مصنوعی سیمکشی شدهاست، چگونه آموزش میبیند، و بر روی چه چیزی آموزش میبینند. در همان دوران، با معرفی پروژه رایانههای نسل پنجم در ژاپن، دولتهای ایالات متحده آمریکا و انگلستان بار دیگر به سرمایهگذاری در پژوهشهای دانشگاهی حوزه هوش مصنوعی روی آوردند.

در نتیجه مقالهای که گفتیم آخرین مدل گوشی های پوکو را پوشش نمیدهد و در ادامه به معرفی گوشی های جدید پوکو میپردازیم. اونجا ما بروزترین لپ تاپ ها رو معرفی میکنیم و مشاوره رایگان داریم. شما هم میتوانید در این دوره به صورت رایگان شرکت کنید و هم میتوانید با پرداخت هزینه مدرک این دوره را نیز دریافت نمایید که اعتبار زیادی دارد. این گوشی یک نمایشگر سوپرامولد ۹۰ هرتزی با وضوح بالا و روشنایی خوب دارد و تراشهی پردازندهی آن MediaTek Dimensity 920 5G بوده که قدرت کافی برای اجرای سنگینترین برنامهها و بازیها را دارد. به عنوان مثال، گاهی اوقات نمایندهها یاد میگیرند که روی زمین مسطح با یک لخ لخ عجیب و نیمه زانو زده راه بروند، چون این به اندازه کافی خوب بود. در حال حاضر هر روز بیش از ۲ میلیارد نفر از این شبکه اجتماعی بازدید می کنند و در سالهای اخیر ، فیس بوک بر روی راه دیگری برای رشد ، مانند اینستاگرام ، مسنجر ، واتساپ و Oculus VR روی آورده و بسیار موفق بوده است.

امید است که چنین بررسیهایی گرچه بسیار محدود و ناقص، بتوانند پرتوی فرا راه دانشپژوهان و علاقهمندان این رشته باشد. هوش مصنوعی محدود به نوعی از هوش مصنوعی اطلاق می شود که قادر است تنها یک کار خاص را انجام دهد. تنها نقطه ضعف صفحه نمایش کم نور آن است که به روشنی و رنگارنگی همتایان گران قیمت خود در بالا نیست. مطابق مطلب منتشر شده از جک کلارک در بلومبرگ نیوز، تعداد پروژههای نرمافزاری که در سال ۲۰۱۵ از هوش مصنوعی بهره میبردند از رقم کم و پراکنده پیشین به بیش از ۲۷۰۰ پروژه رسید و موجب شد این سال نقطه عطفی برای این علم باشد. تورینگ سالهای آخر عمر خود را صرف این مطلب کرد که آیا کامپیوترها هم میتوانند فکر کنند یا نه؟

آیا تضمین این که آنها به روشهای نامطلوب رفتار نخواهند کرد سختتر است؟ آیا تولید AIS توسط الگوریتمها برای بررسی جهت گیری سختتر است؟ ترانزیستور میکروفون جهت تقویت نیاز به ولتاژ DC دارد. ». ولیکن، بنیانگذاران این علم در شناسایی فعالیتهای لازم جهت رشد و توسعه و دستیابی به اهداف تبیین شده برای آن شکست خوردند. هوش مصنوعی برای بهبود امنیت تراکنش های بانکی در واحدهای مختلف به کار گرفته شده است و با ردیابی استفاده از کارت ها و دسترسی به نقاط انتهایی آن ها می توانند کلاه برداران را شناسایی کنند. او میگوید: «من فکر میکنم که ما به اصطلاح مهندسی اجازه دادهایم که در حوزه فکری کاهش یابد.» واژه علم به جای مهندسی به کار میرود زمانی که مردم میخواهند به تحقیقات رویایی اشاره کنند. از جمله این موارد میتوان به نرمافزار دارای قابلیت یادگیری استراتژیهای بازی چکرز (Draughts/checkers) که در سال ۱۹۵۴ تولید شد (و در سال ۱۹۵۹ گزارش شد که این برنامه از میانگین عملکرد یک انسان بهتر عمل میکنند)، برنامههای حل مسائل جبری، اثبات نظریههای منطقی (برنامه رایانهای Logic Theorist که اولینبار در سال ۱۹۵۶ مورد بهرهبرداری قرار گرفت) و سخن گفتن ماشین به زبان انگلیسی اشاره کرد.

جوردن در حال توسعه «یک دستور کار تحقیقاتی» است که در آن نمایندگان در مورد اولویتهای خود از آزمایشها دنیای واقعی یاد میگیرند، که در آن آنها اکتشاف و بهرهبرداری را با جمعآوری دادهها برای یادگیری ترکیب میکنند، و در آن مکانیسمهای بازار میتوانند فرآیند یادگیری را ساختاردهی کنند – که مشوقهایی را برای یادگیرندگان فراهم میکند تا انواع خاصی از دادهها را جمعآوری کنند و انواع خاصی از تصمیمات هماهنگ را اتخاذ کنند. جوردن در سال ۲۰۱۹ «هوش مصنوعی – هنوز انقلاب رخ نداده است» را نوشت، که در مجله علوم داده هاروارد منتشر شد. جوردن استاد گروه مهندسی برق و علوم کامپیوتر، و گروه آمار در دانشگاه کالیفرنیا، برکلی است. دانش یاد شده، در زمره علوم کامپیوتر، ریاضیات، روانشناسی، زبانشناسی، فلسفه و بسیاری از دیگر علوم میگنجد.

این لپ تاپ برای کاربردهای عمومی و روزانه، مثل وب گردی، تماشای فیلم، گوش دادن موسیقی، آفیس، تایپ و مواردی از این دست گزینه بسیاری مناسبی است. این لپ تاپ وزن تقریبا سبکی دارید و برای جابه جایی گزینه مناسبی است. لپ تاپ لنوو مدل IdeaPad L340 با توجه به سخت افزاری که دارد یک گزینه اقتصادی عالی برای کاربردهای مهندسی و برنامه نویسی است. برای برنامه نویسی هوش مصنوعی این شبکهها میتوان از کتابخانههایی مانند تنسورفلو یا PyTorch استفاده کرد. به عنوان مثالی دیگر برای این امر میتوان به شیوه کشف غذا توسط حیوانات اشاره کرد. روش بیان شده مشابه با راهکاری است که از آن با عنوان «پرورش گزینشی» یاد میشود؛ در این شیوه هدف توسعه صفاتی خاص در برخی از حیوانات، مانند سگها است به شکلی که این صفات در نسلهای بعدی آنها به صورت غریزی وجود داشته باشد. در حالی که برنامه قصد داشت وجوه تطبیقی برای دوره پنج تا هفتساله راهاندازی اولیه را دریافت کند، تولیدکنندهها تقریباً تا %50 فراتر از هدف رفتهاند.

تابع هدف هوش مصنوعی میتواند ساده (مثلا، اگر عامل هوشمند برنده بازی Go شود «یک» و در غیر این صورت «صفر») یا پیچیده (برمبنای ریاضیات عملیاتی را انجام بده که پیش از این برای انجام آن جایزه دریافت کردهای) باشد. مبحث هوش مصنوعی براساس این ادعا ایجاد شده که انسانها موجوداتی هوشمند و به دنبال ساخت ماشینهایی با چنین ویژگی (هوشمندی) هستند. این سیستمها انواع بازنماییهای معنایی و استنتاجهایی که انسانها قادر به آنها هستند را تشکیل نمیدهند. آنها در حال حاضر در حال بررسی این موضوع هستند که این امر چه معنایی برای توسعه ماشینهای فوق هوشمند دارد. گوشی هوشمند یا موبایل محبوبترین و پرمصرفترین کالای دیجیتال است که درواقع باید آن را پیشنیاز اساسی ورود به زندگی هوشمند دانست. در رویداد سال ۲۰۱۷ « Future of Go Summit»، سیستم آلفاگو، مسابقات سه مرحلهای را در مقابل «کِ جی» برد که برای دو سال متوالی در رتبه اول جهان قرار داشت.

ذینفع چنین تحقیقاتی، سیستمهای جهان واقعی خواهند بود که تولیدکنندگان و مصرفکنندگان را در بازارهای یادگیری محور گرد هم میآورند که به رفاه اجتماعی توجه دارند. در این تعریف آمده: «هوش مصنوعی یعنی انجام دادن کاری که پیش از این انجام نشده است». ماشین لرنینگ یکی از کاربردهای هوش مصنوعی است و به عنوان پیچیده ترین تکنولوژی جهان یا حداقل یکی از پیچیدهترین فناوریهای جهان امروز شناخته میشود. این معمولا با عنوان تکامل عصبی یا جستجوی معماری عصبی (NAS) شناخته میشود. نرمافزارهای ضد ویروس معمولا به طور خودکار و دورهای اطلاعات خود را با استفاده از اینترنت بهروز رسانی میکنند.