«ChatGPT» یک مولد بیهوده است!

وی افزود: این ربات تلاش می‌کند تا متقاعدکننده باشد و هیچ راهی برای اطمینان یافتن از صحت یا عدم اطمینان اظهار می‌کند که بیان می‌کند وجود ندارد.

به گزارش ایسنا و به نقل از بیزینس اینسایدر، یک استاد «دانشگاه پرینستون»(دانشگاه پرینستون) که در مورد تأثیر هوش مصنوعی تحقیقی می‌کند، معتقد است که «ChatGPT» محبوب است شرکت «اوپن‌ای‌آی»(OpenAI) نمی‌تواند یک ناقوس را برای صنایع داشته باشد.

«آرویند نارایانان» (آرویند نارایانان) گفت: چنین فناوری‌هایی بیش از همیشه هستند و می‌توانند اطلاعات حجیم را ارائه دهند و حتی آثار خلاقانه را تولید کنند اما برای دستیابی به اطلاعات دقیق نمی‌توان به آنها اعتماد کرد.

نارایانان ادامه داد: حتی با وجود چیزی به ژرفای اینترنت و موتورهای جستجو یا تلفن های همراه هوشمند، مشخص شده است که این یک انطباق است که در آن ما مزایا را به مقدار زیاد می‌رسانیم و تلاش می‌کنیم تا خطرات را به حداقل برسانیم، نه اینکه یک انقلاب را راضی کنیم. پدید آوریم. من فکر نمیکنم که مدلهای زبانی بزرگ حتی در آن وجود داشته باشد. ممکن است تغییرات، مزایا و خطرات صنایع تولیدی در بسیاری از موارد وجود داشته باشد، اما من نمی‌توانم آن را تصور کنم که در این شرایط، موضوعی که صنایع مطرح می‌شود، باشد.

تحقیقاتی که هوش مصنوعی را مطالعه می‌کنند، می‌گویند محصولاتی مانند ChatGPT که بخشی از فناوری‌های «مدل زبانی بزرگ»(LLM) هستند و می‌توانند به دستورات انسان پاسخ دهند و تولیدکننده خلاق خلاق باشند. در مورد آنچه باید گفت کار می‌کنند. نارایانان گفت: این باعث می شود ChatGPT بیشتر به یک مولد بیهوده تبدیل شود که پاسخ خود را بدون دقت ارائه دهد.

بخوان  چه چیزی کاربران را به فعالیت در شبکه‌های اجتماعی سوق می‌دهد؟

نارایانان، مورد سی‌نت را به عنوان نمونه‌ای از مشکلات این نوع فناوری ذکر کرد و گفت: وقتی مشکلات پیش‌آمده را با این واقعیت ترکیب کنید، به یک فاجعه پی می‌برید.

یکی از اساتید دانشگاه «پرینستون» گفت که صنایع نباید نگران پیشرفت «ChatGPT» باشند زیرا این ربات فقط یک مولد بیهوده است و نمی‌تواند جایگزین آنها شود.

وی افزود: نتیجه محتمل‌تر فناوری‌های مدل زبانی بزرگ، تغییر صنایع در پاسخ به استفاده از آن خواهد بود. نه این که به طور کامل جایگزین شوند.

انتهای پیاممنبع

نشانه های اولیه وجود دارند که نشان می دهند چگونه از این نوع فناوری استفاده می کنند. به عنوان مثال، گزارش وال استریت ژورنال نشان می‌دهد شرکت «بازفید» (Buzzfeed) که در ماه دسامبر ۱۲ درصد از نیروی کار خود را اخراج کرد، قصد دارد از فناوری اوپن‌ای‌آی برای کمک به ساخت آزمون‌ها استفاده کند. واشنگتن پست گزارش داد که سایت بررسی فناوری «سی‌نت» (CNET)، داستان‌های تولید شده توسط هوش مصنوعی را منتشر کرد، اما بعدا مجبور شدند آنها را اصلاح کنند.