Google Assistant به تازگی برای کودکان مناسب تر و کمی ایمن تر شده است

به‌روزرسانی دستیار Google بخشی از یک تلاش طولانی مدت (در برگه جدید باز می شود) توسط غول فناوری برای توانمندسازی والدین برای محافظت بهتر از خانواده خود. در واقع، Family Link که قبلاً ذکر شد اخیراً تغییر بزرگی پیدا کرده است که رابط کاربری خود را تغییر داد و یک ویژگی جدید ردیابی موقعیت مکانی اضافه کرد. به‌علاوه، Google TV فهرست‌های تماشای جدید تحت کنترل والدین را به عنوان راهی برای نظارت آسان‌تر محتوا دریافت کرد.

برای شفاف‌سازی بیشتر با Google تماس گرفتیم و پرسیدیم که چگونه والدین می‌توانند صداها را به صدایی که برای کودکان مناسب‌تر است تغییر دهند. در صورت شنیدن این خبر به روز می شود.

حفاظت بهتر

آخرین افزوده ورود است چهار صدای جدید بچه پسند (در برگه جدید باز می شود). گوگل بیان می کند که این صداها با نظرات کودکان و والدین طراحی شده اند تا لهجه های مختلفی را منعکس کنند. آنها همچنین در مقایسه با سبک آهسته تر و رساتر صحبت می کنند صدای یکنواخت استاندارد (در برگه جدید باز می شود) برای بزرگسالان.

Assistant Parental Controls به کاربران امکان می دهد نوع محتوا، ویژگی ها و دستگاه هایی را که کودکان در خانه به آنها دسترسی دارند کنترل کنند. برای محتوا، می‌توانید موارد را به تعداد انگشت شماری از سرویس‌های تأییدشده مانند YouTube Kids یا YouTube Music محدود کنید. والدین همچنین می توانند دسترسی به اخبار و پادکست ها را محدود کنند. ویژگی‌های انتخابی مانند برقراری تماس‌های تلفنی را می‌توان غیرفعال کرد و پاسخ‌های داده شده را می‌توان برای مناسب‌تر بودن سن تنظیم کرد. حتی یک ابزار Downtime جدید برای تنظیم برنامه زمانی برای استفاده کودکان از دستیار Google وجود خواهد داشت.

بخوان  ویدئو / نظریه تازه درباره نابودی حیات در مریخِ باستانی

سایر ویژگی های جدید

همه چیز در این به روز رسانی در هفته های آینده برای همه کاربران ایالات متحده در دسترس خواهد بود. در حال حاضر مشخص نیست که آیا برنامه هایی برای عرضه جهانی وجود دارد یا خیر. گوگل بیان می‌کند که کنترل‌های والدین به برنامه‌های Assistant، Home و Family Link در اندروید و iOS راه پیدا می‌کنند. احتمالاً Kids Dictionary و چهار صدا نیز به این برنامه‌ها خواهند رفت، اما اعلامیه به طور قطعی نمی‌گوید.

برای استفاده از Kids Dictionary، ابتدا باید صدای فرزندتان را به دستگاه پشتیبانی اضافه کنید. دستورالعمل نحوه انجام این کار در صفحه راهنمای Google Assistant (در برگه جدید باز می شود).

پیش از این، دستیار Google هرگز هیچ کنترل والدینی نداشت، اما همانطور که این شرکت در اطلاعیه ادعا می کند (در برگه جدید باز می شود)، کودکان معمولاً با دستگاه‌های مشترک ارتباط برقرار می‌کنند، بنابراین مناسب می‌دانستند که ابزارهای لازم برای نظارت بر آنها به والدین ارائه شود.منبع

گوگل در حال به روز رسانی آن است پلت فرم دستیار با مجموعه‌ای از کنترل‌های والدین، صداها و موارد دیگر، بیشتر کودک پسند باشید.

پاسخ‌های متناسب با سن از طریق معرفی Kids Dictionary ارائه می‌شود، که به دستیار اجازه می‌دهد «پاسخ‌های… ساده‌شده» را به کودکان ارائه دهد. بر اساس این اعلامیه، این ویژگی به این صورت کار می‌کند که دستیار تشخیص دهد که کودک در حال صحبت کردن است و “درک” سوالی از او پرسیده می‌شود. گوگل مثال می‌زند که کودکی می‌پرسد تلسکوپ چیست و کودک تعریف اولیه‌ای را از نمایشگر Nest Hub دریافت می‌کند.

بخوان  بنیان‌گذار ویکی‌پدیا در حال بررسی از ChatGPT استفاده می‌کند