ارائه طرح مفهومی یکی از سریعترین قایقهای تفریحی جهان

چنین سیستم‌پذیرپذیری، امکان سفر دریایی بسیار سریع‌تر را نسبت به قایق‌هایی با اندازه‌های مشابه فراهم می‌کند. انتظار می‌رود این قایق تفریحی در سال ۲۰۲۵ عرضه شود.

یکی از سریعترین قایقهای تفریحی در جهان

یک ابرقایق بادبانی که مجهز به سه موتور هیدروژنی است می‌تواند با سرعت ۷۰ گره یا حدود ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت حرکت کند در حالی که یک خودرو و یک بالگرد را در خود جای داده است.

این قایق با نام پلکتروم (Plectrum) نشانه‌هایی از طراحی جدیدترین قایق‌های بادبانی آمریکا را در خود دارد و دارای یک سیستم فویلینگ نوآورانه است.

پلکتروم یک آشیانه هلی کوپتر، یک گاراژ مرکزی و یک گاراژ در عقب برای وسایل تفریحی آبی و یک خودرو خواهد داشت.

انتهای پیاممنبع

ارائه طرح مفهومی یکی از سریعترین قایقهای تفریحی جهان

پلکتروم هنوز در مرحله طراحی مفهومی قرار دارد، اما شرکت لازارینی گفته است که قایق تفریحی می‌تواند بنا به درخواست با قیمت ۸۰ میلیون یورو ساخته شود.

این قایق تفریحی کاملاً از کامپوزیت فیبر کربن خشک ساخته خواهد شد و دارای چهار عرشه مجهز به شش اتاق مهمان و یک سوئیت مالک کشتی خواهد بود.

ادعا می‌شود این قایق تفریحی که هنوز در مرحله طرح مفهومی قرار دارد، قرار است به یکی از سریع‌ترین قایق‌ها در نوع خود تبدیل شود. سیستم فویلینگ به قایق کمک می‌کند تا خود را بالا بکشد و به سرعت ۷۵ گره (۱۳۰ کیلومتر در ساعت) برسد.

شرکت «پرواز» پلکتروم را می‌توان به سه موتور هیدروژنی آن که هر کدام ۵۰۰۰ اسب بخار و در مجموع ۱۵۰۰۰ اسب بخار قدرت دارند نسبت داد.

سیستم فویلینگ قایق پلکتروم بسته به نیاز قابل تنظیم است و عرض آن را می توانم از یک تیر ۵۰ فوتی(۱۵ متر) در هنگام پهلوگیری یا لنگر انداختن به ۶۵ فوت(۲۰ متر) در زمانی که قایق با سرعت بالا در حال حرکت است تغییر داد. .

بخوان  نسل جدید هواپیمای الکتریکی در راه است

به گفته بوت اینترنشنال این بزرگترین نمونه از فناوری فویلینگی است که روی یک قایق تفریحی نصب شده است.

در زیر بدنه قایق‌های دارای سیستم فویلینگ اجسامی به شکل بال نصب می‌شود که همزمان با افزایش سرعت قایق، فویل‌ها بدنه را به سمت بالا و خارج از آب بلند می‌کنند و سطح خیس را کاهش داده و باعث افزایش سرعت می‌شوند.

چه چیزی پلکتروم را متمایز می کند؟

به گزارش ایسنا و به نقل از آی‌ای، شرکت ایتالیایی لازارینی از طرح خود برای یک قایق تفریحی ۷۴ متری رونمایی کرده است که از فیبر کربن ساخته شده و با سلول‌های انرژی سوختی هیدروژنی کار می‌کند.

ارائه طرح مفهومی یکی از سریعترین قایقهای تفریحی جهان