اولین پرتاب موشک «الکترون» از خاک آمریکا انجام شد

راکت لب امیدوار بود در سال ۲۰۲۰ پرتاب‌های خود را از والوپس‌ها آغاز کرد اما تأخیر در ارائه سیستم خاتمه پرواز خودکار ناسا که برای پرتاب‌های الکترون از این محدوده مورد نیاز بود، سال‌ها تأخیر را همراه داشت. این یک نرم‌افزار سیستم ایمنی خودکار است که برای کمک به موشک‌ها در صورت انحراف از مسیر خود در حین پرواز طراحی شده است.

«موریل بیکر»(Murielle Baker)، مدیر ارتباطات راکت لب، در جریان پخش اینترنتی پرتاب گفت: الکترون با پرتاب از «مجتمع پرتاب ۲»(Launch Complex ۲)، خاک آمریکا را برای اولین بار ترک می‌کند و در راه خود به فضا می‌رود. و بالای اقیانوس اطلس پیش‌ می‌رود.

این اولین موشک در آمریکا از میان سه مامور برنامه ریزی شده برای شرکت HawkEye ۳۶۰ بود که در حال حاضر مجموعه ای از ماهواره های کوچک برای نظارت بر فرکانس رادیویی ساخته شده است. طبق این قرارداد، راکت لب در مجموع ۱۵ ماهواره HawkEye ۳۶۰ را تا سال ۲۰۲۴ پرتاب خواهد کرد که پرتاب روز سه شنبه، پنجمین گروه از ماهواره‌ها را به مدار برد.

راکت لب در حال حاضر قصد دارد ماهانه یک ماموریت الکترونیک را از والوپس پرتاب کند. این شرکت در حال ساختن یک موشک قابل استفاده مجدد بزرگتر به نام «نوترون» (نوترون) است که از ویرجینیا پرواز خواهد کرد. انتظار می‌رود اولین پرتاب موشک نوترون زودتر از سال ۲۰۲۴ انجام شود.

یک موشک «الکترون»(Electron) راکت لب، از «مرکز پرواز والوپس»(WFF) ناسا به همراه سه ماهواره فرکانس رادیویی تجاری شرکت «HawkEye ۳۶۰» پرتاب شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از اسپیس، شرکت «راکت لب»(Rocket Lab) اولین پرتاب از خاک آمریکا را در روز سه شنبه ۲۴ ژانویه آغاز کرد و راه را برای پرتاب‌های احتمالی ماهانه از ساحل شرقی آمریکا هموار کرد.

بخوان  ۴ پیشوند جدید برای یکای اندازه گیری معرفی شد

«جان سرافینی» (John Serafini)، سرور HawkEye ۳۶۰ در بیانیه‌های متفاوت از پرتاب گفت: برای پنجمین گروه از ماهواره‌های نسل بعدی، ما به قطع‌پذیری مدارک مورد نیاز نیاز داریم و سکوی پرتاب جدید راکت لب در والوپس، قابلیت کامل داخلی راکت لب در والوپس. . این پرتاب، اولین خوشه ماهواره‌های ما را سهولت می‌بخشد و تنوعی را برای کسب و کار دولتی و تجاری ما در سراسر جهان فراهم می‌کند.

موشک «الکترون» شرکت «راکت لب» برای اولین بار از خاک آمریکا پرتاب شد.

«دیوید پیرس» (دیوید پیرس)، مدیر مرکز پرواز والوپس گفت که این آژانس فضایی، خطاهای بسیاری را در نرم‌افزار پیدا کرده است که به اصلاح و آزمایش بیشتر توسط ناسا، نیروی فضایی آمریکا و اداره هوانوردی فدرال آمریکا نیاز دارد. این مشکلات در اواسط دسامبر ۲۰۲۲ حل شدند و فقط آب و هوای بد مانع تلاش برای پرتاب در ۱۸ دسامبر شد.

بلند شدن موشک در ساعت شش بعد از ظهر به وقت منطقه زمانی شرقی انجام شد. موشک پس از پرتاب، آسمان گرگ و میش را بر فراز ساحل شرقی ویرجینیا با غرشی خروشان روشن کرد و به سوی مدار اوج گرفت.

سه ماهواره HawkEye ۳۶۰ درست کمتر از یک ساعت پس از پرتاب، بر اساس برنامه ریزی در ارتفاع حدود ۵۵۰ کیلومتری مستقر شدند. با وجود این، خبر این موفقیت حدود 35 دقیقه به تعویق افتاد زیرا ایستگاه زمینی دریافت‌کننده ارتباطات به کار درستی نیست.

انتهای پیاممنبع

الکترون همیشه یک وسیله نقلیه مصرفی بوده است اما راکت لب سعی دارد تا اولین مرحله آن را قابل استفاده مجدد کند. این شرکت تا به امروز موشک‌های الکترون را در مراجعین مدارک بازیابی و بررسی کرده است. با وجود این، هیچ تلاشی برای بازیابی در مأموریت «ویرجینیا برای عاشقان پرتاب است» وجود ندارد.

بخوان  برنامه جدید امنیت زنانی را که به تنهایی راه می روند متحول می کند

پرتاب روز سه‌شنبه که به نام «ویرجینیا برای عاشقان پرتاب است» می‌شود، سال‌ها در حال حاضر برنامه‌ریزی شد. «پیتر بک» (پیتر بک)، بنیانگذار و سرور راکت لب در بیانیه‌ای که پیش از این راه‌اندازی ارائه کرد، گفت: ما در مورد قابلیت‌هایی که با این پرتاب از خاک آمریکا برای خود به ویرجینیا می‌آوریم، فوق‌العاده هیجان‌انگیز هستیم و همچنین فرصت‌هایی داریم. که این کار می‌تواند با ایجاد کار و ارائه خدمات برای جامعه ایجاد کند، افتخار می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌