برنامه جدید مایکروسافت 365 سعی خواهد کرد کاری را انجام دهد که برنامه آفیس هرگز نتوانسته باشد

مایکروسافت فاش کرده است که نسخه مبتنی بر ابر خود را مایکروسافت آفیس سوئیت، مایکروسافت 365، به یک برنامه دسکتاپ و موبایل منتقل می شود.

به عنوان مثال، مایکروسافت 365 اکنون مرکز محتوای من – یک مکان مرکزی برای تمام محتوای ایجاد شده توسط یک فرد یا به اشتراک گذاشته شده با یک فرد – را به همه کاربران ارائه می دهد. این ویژگی قبلا فقط برای مشتریان تجاری در دسترس بود.

با برنامه جدید مایکروسافت 365، این شرکت از مشکل ترغیب کاربران به اتخاذ روش جدید دسترسی به این سرویس، با حذف همه موارد قدیمی، کنار گذاشته است.

کاربران موجود حتی مجبور نیستند انگشت خود را بلند کنند، زیرا برنامه های Office موجود به طور خودکار به برنامه جدید به روز می شوند و کاربران تنظیمات حساب خود را حفظ می کنند.

این حرکت بر همه کاربران مایکروسافت 365 در سراسر بسته‌های اشتراک سازمانی، آموزشی و شخصی تأثیر خواهد گذاشت.

ویژگی های جدید مایکروسافت 365

حرکت، اعلام کرد (در برگه جدید باز می شود) در رویداد سالانه Ignite این شرکت، از نوامبر 2022 به پورتال وب Office.com پایان خواهد داد و برنامه های موجود مایکروسافت آفیس روی دسکتاپ و موبایل در ژانویه 2023 حذف خواهند شد.منبع

یک سیستم برچسب‌گذاری سفارشی نیز برای کاربران تجاری در دسترس قرار گرفته است که به آنها امکان می‌دهد محتوا را به دلخواه خود سازماندهی کنند، در حالی که یک فید جدید محتوا را بر اساس عواملی مانند افرادی که با آنها کار می‌کنند و معمولاً روی چه چیزی با هم کار می‌کنند توصیه می‌کند.

در حالی که به نظر می رسد حرکت به سمت یک برنامه تنها برای حفظ فضای ابری مایکروسافت باشد نرم افزار آفیس ارائه‌هایی که به خوبی برای کاربران سازماندهی شده بود، همچنین از این اعلامیه برای آزار دادن مجموعه‌ای از ویژگی‌های جدید استفاده کرد که قبل از انتقال به برنامه‌های موجود مایکروسافت 365 ارائه می‌شوند.

بسیاری از این ویژگی ها بعید به نظر می رسد که پایه و اساس آنها شکسته شود. برای مثال، فید برای توصیه‌های محتوا، و مرکز محتوای من، انواعی از عملکرد هستند که قبلاً به عنوان بخشی از Google Workspace.