تکنولوژی، به بازار رقابتی نیاز دارد 1 بیتی

بر اساس گزارش ABC News، این زن مشغول رانندگی در هوایی مه آلود در محیطی ناشناخته بود و قصد داشت برای مسیریابی از جی پی اس گوشی خود استفاده کند. با این وجود، در مناطقی که دید کافی وجود نداشته باشد، احتمالا باید پیشنهاد جی پی اس را پذیرفت. در این صورت، در مناطقی که دید کافی وجود نداشته باشد، میتوان با بهره گیری از اطلاعات ردیاب و جزئیات محیط، تصمیم بهتری را در خصوص مسیریابی گرفت. با این وجود، همین پاسخ برای رسوایی او و تیم سازنده اش کافی به نظر میرسید. ترموستات نست که میتواند توسط الکسا کنترل شود، از الگوریتمهای رفتاری برای پیشبینی نیازهای گرمایشی و سرمایشی استفاده میکند.

یک دستورالعمل از پیش تعیین شده، سخت و کدگذاری شده است، که در صورت برخورد با یک شرط اجرا میشود. سیستم تعیین موقعیت جهانی (GPS) سامانه مکان یابی بسیار پیشرفته ایست که با بهره گیری از چندین ماهواره، محل دقیق یک سوژه را مشخص میکند. در حالی که پیش بینی می شود فروش جهانی تجارت الکترونیکی تا سال 2021 4.8 میلیارد دلار لمس کند ، گارتنر پیش بینی می کند که حدود 80٪ از کل تعامل مشتری با فناوری هوش مصنوعی (بدون هیچ عامل انسانی) تا سال 2020 اداره می شود. ارزهای مجازی از جمله مسائلی هستند که یک دودستگی در ابعاد جهانی را میان مردم به راه انداخته اند. فروشگاههای ارز مجازی تمامی تراکنشهای خود را درون بلاک چین نگهداری میکنند و استخراج رمزارزها هم نیازمند انجام محاسبات بسیار پیچیده ایست که صحت تراکنشهای یادشده را تایید کند. بر اساس تحقیقی که توسط دانشگاه کمبریج انجام شده، مزرعههای بیت کوین در سرتاسر دنیا هر ساله بالغ بر ۱۲۱.۳۶ تراوات ساعت برق مصرف میکنند. با این حال، نتیجه نهایی این است که ماین کردن ارزهای مجازی نظیر بیت کوین نیازمند توان پردازشی بسیار بالا و در نتیجه مصرف برق فوق العاده بالاست.

بر اساس تغییرات علائم حیاتی میتوان حتی قبل از اینکه بیماری تغییری را در وضعیت سلامتی خود احساس کند، تغییر در این وضعیت را از قبل پیشبینی کرد و به این صورت با تشخیص بهموقع شرایط خطرناک یا بیماریها جان انسانهای زیادی را نجات داد. تخنه، معرفت یا رشتهای در ارتباط با صورت پوئزیس است. تعریف آلن تورینگ در دسته “سیستم هایی که مانند انسان عمل می کنند” قرار می گرفت. بهعنوان مثال در ژوئن ۲۰۱۴ چتباتی بهنام یوجین گوستمن بهعنوان اولین ماشین با توانایی پذیرفته شدن در آزمایش تورینگ معرفی شد. تنسورفلو یکی از ابزارهای بسیار محبوب یادگیری ماشین به حساب میآید و با استفاده از آن میتوان این پروژه را در ۱۵ دقیقه پیادهسازی کرد. در اینستاگرام ۶۵ هزار عکس در طول یک دقیقه به اشتراک گذاشته میشود و در اپلیکیشن اسنپچت نیز این عدد به ۲ میلیون عکس در دقیقه میرسد. دیجیاتو رسانه اول برای یافتن آخرین اخبار دنیای علم، تکنولوژی و خودرو است که تعداد دنبالکنندههای آن ۳۰۴ هزار و نرخ مشارکت آن ۱٫۳۸% است. برای درک جزئیات به “فلسفه هوش مصنوعی لوکاس، پنروز و گودل” مراجعه کنید. با اطمینان میتوان گفت که کمتر حوزهای را میتوان یافت که در آن بهره ای از هوش مصنوعی وجود نداشته باشد.

علمی مطالعه جدید: حشرات نیز ظاهرا دارای سیستم مسیریابی مانند پرندگان هستند دانشمندان برای اطلاع از اسرار مسیریابی، پرواز گونه خاصی از پروانهها با نام «قوش بید کله مرگ» را برای بیش از 88 کیلومتر ثبت کردند. همان گونه که انتظار میرود اکثر سئوالاتی که از او پرسیده میشد پیرامون هوشیاری او و تعاملاتش با انسانها بود. AGI شامل سیستمی با دانش جامع و قابلیت محاسبات شناختی است به گونه ای که حداقل در آن شرایط عملکرد آن قابل تشخیص از عملکرد یک انسان نیست. کمی بعد، با دریافت تماسی مبنی بر افزایش تعداد موشکها به ۲۲۰۰ عدد، شرایط بحرانیتر هم شد. این هواپیما به یکباره شروع به ارسال سیگنالهایی مبنی بر کم بودن و زیاد بودن همزمان سرعت کرد! به گزارش Ars Technica تنها کمی پس از شروع فعالیت، این بات از کاربران میخواست که برخی شعارهای فاشیستی نازیها را تکرار کنند. هوش مصنوعی همچنین قابلیت این را دارد تا نمونههای بزرگی از دادههای کلاهبرداری را جستجو کند و الگویی را پیدا کند تا بتواند از تکرار چنین اتفاقاتی جلوگیری کند. خصوصا در برابر آن جمعیت بزرگی که برای رونمایی از سوفیا گرد هم آمده بودند. اختراع این سامانه پیشرفت بسیار بزرگی در زمینه جهت یابی به شمار میرفت که انسانها را از استفاده از نقشههای کاغذی پیشین بی نیاز میساخت و به صورت ریل تایم آپدیت میشد.

بخوان  هفت چیز مشترکی که با اینترنت دارید

محمد مساعد، روزنامهنگاری که پس از چند روز توانست درباره قطعی اینترنت اطلاعرسانی کند، بازداشت و پس از ماهها مجبور به ترک سایت 1biti کشور شد. به وبلاگهای تخصصی درباره موضوعات تکنولوژی، تجارت و اقتصاد هم علاقهمندم. سؤال این است که آیا بیکاری افزایش پیدا خواهد کرد یا جامعه راههای جدیدی پیدا میکند تا انسانها نقش فعالی در اقتصاد داشته باشند؟ بنابراین صنعت مد میتواند کاملا متحول شود و یکی از بزرگترین آلایندهها و محرکهای بحران آبوهوا به یک اقتصاد حداقلی پایدار حرکت کند. الگوریتمهای ژنتیکی به مرور زمان خود را پیشرفته تر کردند تا به امروزه که کاملا تکامل پیدا کردهاند. یادگیری ماشین (Machine Learning): ابزارهایی هستند به الگوریتمهای کامپیوتری اجازه میدهند تا بتوانند الگوها و مدلهای دادهای را یاد بگیرند. برای ارزیابی مدلهای مختلف ماشین، محققان یک سیستم تولید متن به نام CommonGen ایجاد کردند که میتواند به عنوان معیاری برای آزمایش حس مشترک در ماشینهای تولیدکننده متن به کار رود. در جای دیگر تکنیک روش و فن انجام دادن کار بهعنوان روش و سلیقه خاص در اجرای جزئیات یک امر بخصوص در هنرهای ایجادی نام برده شده است. همچنین در دوره شکوفایی اسلامی در قرن سوم هجری به بعد، از مفهومی مانند تکنولوژی با عنوان حیله نام برده شده است.

در حالی که هوش مصنوعی تنها یکی از فناوری های مورد استفاده در روباتیک است ، استفاده از آن در این حوزه، به ربات ها کمک می کند تا به حوزه های جدیدی مانند اتومبیل های بدون سرنشین و همچنین کمک به روبات ها برای یادگیری مهارت های جدید راه یابند. در اینجا روشهای دور زدن باگها (Workaround) و تقلب در بازی (Cheats) مورد پذیرش است. امروزه شاید هوش مصنوعی هنوز به جزء لاینفک زندگی ما تبدیل نشده باشد ولی انتظار می رود که این اتفاق اجتناب ناپذیر باشد و در آینده ای نه چندان دور به بخش مهمی از زندگی ما تبدیل شود. گاهی اوقات با ورود به محیطهای ناآشنا، میتوان تشخیص داد که مسیر پیشنهاد شده توسط جی پی اس چندان منطقی نیست. با این حال، مثل سایر پیشرفتهای تکنولوژیک، ردیابهای جی پی اس نیز هرگز بدون عیب نیستند. پیشرفتهای تکنولوژیک حاصل شده در علوم پرواز، بار سنگین هدایت هواپیماها را تا حد زیادی از دوش خلبانها برداشته است؛ به طوری که اکنون، وظیفه آنها عموما زیر نظر داشتن فعالیتهای مختلف هواپیما و اطمینان حاصل کردن از عملکرد صحیح آنهاست.

پاسخ: بهنظر من تا سال ۲۰۲۶ ترجمه ماشینی مشابه با کیفیت ترجمه انسانی برای تمامی زبانهای اروپایی در دسترس خواهد بود تا هیچ سد زبانی در این قاره وجود نداشته باشد. هم اکنون شاهد فعالیتهای این کمپانی در حوزه تکنولوژی و ساخت سیستم عامل مک، آیپاد، آیفون و مک بوک هستیم؛ این کمپانی همیشه علاقهمند بود تا با ایجاد اکوسیستم جداگانه موفقیت خود را به رخ سایر برندها بکشد با این حال جالب است بدانید اپل در سال ۱۹۸۶ خط تولید لباس انحصاری خود را داشت! در یکی از سفرهای اکتشافی زیر آب در سال 1839 لوله تنفسی غواص آسیب دید و این امر باعث رخ دادن اتفاقی شد که با نام “فشار غواص” شناخته میشود. این، اتفاقی است که در سال ۲۰۱۶ برای زنی در انتاریوی کانادا رخ داد. دادهها به سیستمهای هوش مصنوعی اجازه میدهند تا الگوهایی بسازند و سپس از آنها برای تولید پیشبینیها و شبیهسازیها یا استنباط اطلاعات استفاده کنند. دادهها از برنامه در یک قالب خاص برنامه عبور میکنند سپس در یک پروتکل لایه انتقال جاگیری میکنند.

تحقیقات انجام شده در این زمینه، رابطه ای را بین نرخ اتوماسیون و افزایش مرگ و میر ناشی از ناراحتی به فرم خودکشی یا مصرف بیش از حد دارو به دست آورده اند. مایکروسافت سرانجام این بات را از بین برد و تمامی توییتهای مرتبط با آن را پاک کرد. این هواپیما، صدها فوت به سمت پایین سقوط کرد تا سرانجام خلبان موفق به کنترل کامل آن و فرود اضطراری شد. در نتیجه، مسافرانی که کمربند خود را نبسته بودند، به سمت سقف هواپیما پرت شدند. در روز نهم نوامبر سال ۱۹۷۹، زیگینیو برزینسکی، مشاور امنیت ملی ایالات متحده تماسی را در ساعت ۳ صبح مبنی بر شناسایی ۲۵۰ موشک که از سوی اتحاد جماهیر شوروی شلیک شده بودند، دریافت کرد. بر اساس گزارش مجله Nature، الگوریتمی در ایالات متحده با ضایع کردن حق بیماران سیاه پوست، سفید پوستان را در اولویت درمان برخی بیماریها قرار میداد. ماسک برای الکترودها از لفظ «بند عصبی» (neural lace) استفاده میکند که قرار است بهعنوان رابطی بین کامپیوترها و انسانها عمل کند و درنهایت علاوه بر درمان بیماریها، تواناییهای شناختی انسان را هم افزایش دهد.

بخوان  اصول تکنولوژی که می توانید از امروز از آن بهره مند شوید

در شرایط وخیمتر، تغییر فشار میتوانست باعث از بین رفتن لایه پوستی غواص و کشیده شدن اعضای بدن او به درون کلاه غواصی شود. با این حال اگر اشتباه بودن این هشدارها کمی دیرتر فاش میشد، اکنون احتمالا شاهد آغاز جنگی بین امریکا و روسیه بودیم که میتوانست جغرافیای کنونی زمین را دستخوش تغییر کند. فرآیند یادگیری با مشاهدات یا دادهها آغاز میشود، بهطوری که مجموعه دادههایی در اختیار مدل قرار داده میشود تا به یک الگو در دادهها برسد و بر آن تصمیماتی را اتخاذ کند. این شاخصها عبارتند از: جامعه تخصصی، جامعه گستردهتر، گستره اشیای طبیعی و مصنوعی و اجتماعی، چشمانداز کلی یا فلسفی، چارچوب صوری منطقی و ریاضی، پیشزمینه مشخصی از دادهها و فرضیهها، مسائل، دانش، اهداف، روشها، ارزشها. در حال حاضر هوش مصنوعی با بینایی رایانه یا تشخیص صدا می تواند چیزها را حس کند اما نمی تواند در مورد آنچه می بیند و می شنود با الگوریتم های زبان طبیعی صحبت کند. این مورد نیز یکی از موارد جدی آسیب رسانی تکنولوژی شیطانی به انسانهاست.

بنابراین، برای شکلها و جدولهای استخراجی از سایر مقالات لازم و ضروری است، مجوز ناشر بهطور اختصاصی به نام مجله علوم و تکنولوژی پلیمر دریافت شود. او همچنین فهمید که به مرور، پژوهشگران دانشگاهی درک میکنند که در حالی که توسعهدهندگان دارو یاد میگیرند چگونه رابطه ایجاد کنند و درباره کشف مسیرهای جدید انعطافپذیر باشند، یک فرصت عالی برای انتشار مقالات و به دست آوردن منابع مالی و سرمایه بیشتر ایجاد میشود. با افزایش اتوماسیون و استفاده مداوم از رباتها در محیطهای کاری، آسیب فیزیکی یا مرگ مستقیم کارگران به دست رباتها تنها مساله نگران کننده نیست. چراکه نتایج تحقیقات اخیر حاکی از تاثیر غیرمستقیم اتوماسیون بر نرخ مرگ و میر افراد در محیطهای مرتبط است. وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات یک روز پس از بروز این اختلالها در خبری که در وبسایت این وزارتخانه منتشر شد نسبت به اختلال اخیر در اینترنت واکنش نشان داد.

محققان در این رابطه به دولتها توصیه میکنند که امنیت اجتماعی را در میان افراد جامعه افزایش دهند و با تدوین برنامههای مقابله با مصرف بی رویه داروها، اثر غیرمستقیم اتوماسیون بر زندگی انسانها را کنترل کنند. این ربات مدت زمان زیادی را صرف تعامل با انسانها و پاسخ دادن به سوالات آنها کرد. Tay چت باتی بود که از طریق توییتر با کاربران در ارتباط بود و با رد و بدل کردن توییتهای متوالی با آنها تعامل میکرد. از نظر جزری درواقع حیله تبدیل اصول نظری به کاربردهای عملی بود. فیل، روباتی که بر اساس چهره فیلیپ دیک، نویسنده مشهور، ساخته شده بود، محصول رعب انگیز دیگری بود که اظهار نظری باورنکردنی در خصوص تعامل با انسانها ارائه کرد. هر حیله ارائهدهنده شکلی از درک خاص از فیزیک بود که براساس آنچه فارابی گفته، ادامهدهنده راه مسائل مکانیکی ارسطوست. ابنخلدون در قرن چهاردهم میلادی از هر دو فعالیت اندیشه و عمل در صنایع دستی بهعنوان حیله نام برده است. به همین دلیل احتمالا در آینده صنایع بیشتری از بلاکچین استفاده میکنند. برای واژه صنعت. پیشه و هنر را بیان میکنند و از آن بهعنوان عمل مجموع با هریک از کارگاهها و کارخانجات در یک منطقه جغرافیایی و فنون، روشها و آداب و اصول یاد شده است.

بخوان  هوش مصنوعی چیست؟ | 1biti

از جمله بازیهایی که دارای سطوح بالاتر (و احتمالا غیر معمولتری) از هوش مصنوعی هستند میتوان به کارگردانی هوشمند «لِفت فور دِد» (Left 4 Dead) و آموزش نورولوژیک جوخهها در «فرمانده عالی ۲» (Supreme Commander 2) اشاره کرد. هوش مصنوعی ضعیف به یک سیستم هوش مصنوعی اشاره دارد که برای انجامدادن یک کار خاص طراحی و آموزشدادهشده است. هوش مصنوعی را می توان به عنوان ضعیف یا قوی طبقه بندی کرد. بسیاری از سیستم های فعلی را می توان به عنوان Narrow AI طبقه بندی کرد. هوش مصنوعی به طور موثر یک ابزار طبقه بندی است. به طور کلی هوش مصنوعی شامل سه دوره بوده است. هوش مصنوعی این قابلیت را دارد تا به کمک فناوری یادگیری عمیق، فقرههای مفقود شده یک متن باستانی را تکمیل کند و یا یک نقاشی یا مجسمه یا شهری که در گذر زمان، تخریب شده است را بازطراحی نماید. کمک به پزشکان برای تشخیص بیماریها: سیستمهای هوش مصنوعی میتوانند با بهرهمندی از فناوری بینایی کامپیوتری و شبکههای عصبی پیچیده جواب MRI را بخوانند تا وجود یا عدم وجود تومور و دیگر غدد بدخیم در بدن بیمار را بررسی کنند.

این مساله میتواند در شناسایی افراد در موارد قضایی بسیار تاثیرگذار باشد. این ایراد، از آن جا شناسایی شد که هیچ یک از سامانههای هشدار دیگر، نشانه ای از حمله موشکی نداشتند. بر اساس تحقیقی از دانشگاه هاروارد، برخی از الگوریتمهای تشخیص چهره در حین شناسایی خانمهای با رنگ پوست تیره، ضریب خطایی حدود ۳۴ درصد بیشتر از شناسایی آقایان با رنگ پوست روشنتر دارند. با این حال، افراد بسیاری در حین استفاده از این دستگاههای غواصی به طرز دردناکی کشته شدند. البته در این مورد خاص، غواص مورد بحث به طرز معجزه آسایی زنده ماند. این مورد نیز یکی دیگر از تکنولوژی های جدید برنامه نویسی به شمار می آید. اسکالا یک زبان برنامه نویسی همه منظوره است که از «برنامه نویسی تابعی» (Functional Programming) و شی گرا پشتیبانی میکند. توی این پک فوق العاده، صفرتاصد مبانی برنامه نویسی رو جوری یاد میگیری که تو هیچ کلاس آموزشی یا پک دیگه ای نه دیدی نه شنیدی! چشم انداز این پروژه، امکان پذیر ساختن اتصال به برنامه های وب با استفاده از یک دکمه است. آنها گزارش دادند که برکس تنها باید یک دکمه را فشار میداد تا ماشین زنده شود و وظیفهای را در زمان بسیار کوتاه انجام دهد؛ کاری که قبلا چند روز زمان از انسانها میگرفت.آنچه که خبرنگاران در مراسم رونمایی از انیاک ندیدند یا به بیان بهتر از آنها مخفی شد، فعالیت برنامهنویسی گروهی ۶ نفره از زنان بود؛ فعالیتی که در پشت هوشمندی ظاهری کامپیوتر قرار داشت و بهنوعی انقلابی در صنعت رایانش بود.

با این شیوه جهل و نادانی از اظهارات احتمالی متمایز گردیده که نتیجه ی آن ایجاد عاملی با اعتماد به نفس بالاست. هر کالایی حاوی نانوماده که کارکرد یا خاصیت آن با فناوری نانو بهبودیافته (نانوبهبود) یا مبتنی بر فناوری نانو (نانوپدید) باشد، کالای فناوری نانو شناخته میشود. گاهی بدون اینکه متوجه باشیم در حال استفاده از هوش مصنوعی از سیستمهای مبتنی بر آن هستیم. در این مقاله، ما به دنبال پاسخ دادن به برخی از رایجترین سوالات در مورد هوش مصنوعی هستیم. دوره ای که خلبانها میبایست با ترس و اضطراب مراحل طاقت فرسای کنترل هواپیما را مو به مو دنبال میکردند، مدتهاست که سپری شده است. نرمافزار و وبسایت Airbnb به افرادی که به دنبال جایی برای اقامت غیر از هتل هستند کمک میکند.

در طول تاریخ، انسان همیشه بهدنبال راهی برای آسانتر کردن زندگی و کارهای پرزحمت مانند حمل و نقل، آشپزی، درمان و… تکنولوژی. بهرهگیری از یافتههای علمی برای بهبود عملکرد در زمینههای صنعتی، کشاورزی، آموزشی، اقتصادی و مانند آنها و روشها و فنونی که به این منظور به کار برده میشود و همچنین مطالعه فنون و ابزار و ماشینآلات و مواد اولیه و تجهیزات و روشهای علمی که در حیطه خاصی به کار برده شود. از مهندسی. به عنوان کاربرد دانش علمی در طراحی، ساخت و کنترل ماشین و علم طرحریزی و ساختن و به کار انداختن ماشینها یاد شده است.