«دارپا» آرزوی نیکولا تسلا را برآورده می‌کند

دارپا مانند تمام پروژه‌های خود، زمانی که می‌تواند پروژه POWER را به صورت نظری به اثبات برساند، آن را برای اجرای واقعی به سایر سازمان‌های دولتی ارائه خواهد کرد. علاوه بر این، کاربردهای روشنی برای POWER در حوزه تجاری مانند تامین انرژی برای جوامع دوردست، امکانات تحقیقاتی و سایر حوزه‌های چالش برانگیز وجود دارد.

انتهای پیاممنبع

در حالی که این انرژی به این سیستم نیاز دارد می‌تواند از منابعی که می‌تواند با محیط زیست می‌کند سازگار شود و هم به طور مستقیم در موقعیت می‌دهد.

به گزارش ایسنا و به نقل از آی‌ای، سازمان پروژه های پژوهشی پیشرفته دفاعی ایالات متحده آمریکا (دارپا) یا به اختصار «دارپا» قصد دارد زیرساخت انتقال انرژی بی سیم را برای تامین برق تقریباً بدون وقفه برای پایگاه های نظامی ایالات متحده در سراسر جهان ایجاد کند.

سازمان پروژه‌های پژوهشی پیشرفته دفاعی ایالات متحده آمریکا(دارپا) در حال توسعه یک شبکه جهانی انتقال انرژی با پرتو لیزر است تا منابع تغذیه‌ای تقریباً بدون وقفه برای نیروهای ایالات متحده در سراسر جهان ارائه شود.

کالهون اضافه کرد: POWER در حال توسعه سکوهای استراتوسفری با دیافراگم‌های کوچک در حدود یکصد کیلومتری بین رله‌ها است. با دیافراگم‌های بزرگ‌تر و محیطی مساعدتر مانند فضا، فاصله بین رله‌ها تا 100 کیلومتر نیز می‌تواند افزایش یابد و نتیجه آن، یک شبکه توزیع انرژی انرژی پذیر جهانی خواهد بود.

کالهون می‌گوید: این فناوری‌ها به این فناوری‌های موجود اجازه می‌دهند تا به طور کلی گردهم آیند و یک شبکه انرژی بی‌سیم چند مسیره و رای‌پذیر را ایجاد کنند.

بخوان  ویندوز 11 یک تغییر کوچک اما بسیار کاربردی ایجاد می کند تا زندگی شما را آسان تر کند

وی افزود: در بخش فناوری، پیشرفت‌های قابل‌توجهی در لیزرهای پرانرژی، سنجش جبهه موج، اپتیک تطبیقی، سکوهای هوایی الکتریکی در ارتفاع، قفل‌های ایمنی و فتوولتاییک‌های با راندمان بالا باند باریک به دست آمده و POWER یک برنامه پرتورسان نوری قدرت است. روشهای بالقوه دیگری مانند مایکروویو وجود دارد که قصد داریم در برنامه های آینده بررسی کنیم.

یکی دیگر از قطعات مهم پازل، رله‌های قابل اعتماد هستند. دارپا با تکیه بر این پیشرفت‌ها، فرصتی قابل توجه برای ایجاد انقلابی در مصرف انرژی با توسعه رله‌های می‌بیند.

وی ادامه داد: در POWER، موج منتشر شده یک لیزر است که قابلیت دوربرد دوربرد را هنگام ارسال در ارتفاعات بالا می‌کند. رله‌ها انرژی را بدون هدایت می‌کنند و سپس کاربر نهایی آن انرژی را با استفاده از فتوولتائیک‌ها به برق می‌کند.

سرنگ پل پرومو کالهون در مصاحبه‌ای اختصاصی با Popular Mechanics توضیح داد: اول از همه، محیط تغییر کرده است و به روش‌های انتقال انرژی تبدیل‌شده برای عملیات‌های بسیار مهم است. نیروهای آمریکایی در سطح جهانی مانند واحدهای عملیات ویژه از پایگاه‌های آمریکا در دریای چین جنوبی گرفته تا صحرای عراق عملیات می‌کنند. از آنجایی که هیچ راه ساده‌ای برای تأمین انرژی وجود ندارد، بسیاری از نیروها از رادارها، سلاح‌های مایکروویو ضد هواپیماهای بدون سرنشین، لیزرها یا تجهیزات انرژی برای خود استفاده می‌کنند و هر سالی که می‌گذرد بر شدت این موضوع می‌شود.

این طرح توسعه که در پایگاه Popular Mechanics گزارش شده است، استفاده از فناوری لیزر برای پرتودهی برق در سراسر سیاره است. این فناوری موسوم به «رله انرژی بی‌سیم نوری پایدار» (POWER) که بیش از صد سال پیش روی مخترع مشهور، نیکولا تسلا بوده است، در موفقیت، وابستگی دولت ایالات متحده آمریکا را به سوخت‌های انرژی‌های انرژی بیسیم نوری پایدار می‌رساند. دشمن رهگیری یا در آنها خراب شود، کمتر می‌کند.

بخوان  واتساپ حساب کاربری ۱.۹ میلیون هندی را مسدود کرد

رله ها در قالب پهپادها و ماهواره های بادوام در آینده نقش مهمی خواهند داشت. این پهپادها که در ارتفاعات بالا معلق هستند، انرژی لیزر را در فواصل طولانی قبل از تحویل آن به یک پایگاه ایالات متحده آمریکا به همراه منتقل می‌کنند. به طور مشابه، ماهواره‌ها نیز همین مأموریت را در فضا انجام خواهند داد.