دستگاهی برای کنترل گوشی با زبان


ماوس‌پد(MouthPad) نام دستگاهی است که زبان شما را به یک ماوس برای کنترل گوشی شما تبدیل می‌کند.

به گزارش ایسنا، به محصول تولیدی که برای اولین بار در نمایشگاه CES 2024 لاس وگاس در نمایش درآمد، می‌توان از زبان خود به عنوان ماوس برای کنترل وسایل الکترونیکی مانند لپ‌تاپ، تبلت یا تلفن همراه استفاده کرد. نمایشگاه CES 2024 یکی از مهم‌ترین گردهمایی‌های فناوری جهان است که از ۹ تا ۱۲ ژانویه در لاس وگاس برگزار می‌شود.

به نقل از آی‌ای، ماوس‌پد چیزی است که سازندگان آن را یک صفحه لمسی قابل کنترل با زبان می‌نامند که در سقف دهان شما قرار می‌گیرد و می‌تواند مانند یک ماوستوث به دستگاه‌های مختلف شما متصل شود.

توماس وگا، بنیان‌گذار شرکت سازنده این دستگاه، آن را در تالار نمایشگاه برای کار کردن با گوشی‌های آیفون خود در دهان گذاشت و نشان داد که چگونه با این دستگاه می‌توان دوربین گوشی را نصب کرد و سلفی گرفت.

دستگاهی برای کنترل گوشی با زبان

ماوس‌پداً مانند یک صفحه لمسی با باتری و بلوتوث داخلی است و از رزینی ساخته می‌شود که سازنده می‌گوید مانند مواد دندان‌سازی است.

باتری این دستگاه توسط شرکتی به نام وارتا (Varta) ساخته شده است که سازندگان ماوس‌پد می‌گویند که در تولید باتری‌های ایمن و در ایمپلنت‌های پزشکی هستند.

همه اینها به این معنی است که در حالی که قرار دادن یک وسیله الکتریکی با باتری در دهان می‌تواند عجیب باشد، حداقل باید مطمئن شوید که از فناوری‌هایی استفاده می‌کنید که برای مدتی طولانی در صنعت سلامت دهان و دندان وجود داشته باشد و مورد استفاده قرار گیرد. است.

بخوان  کشف خاموشی تصادفی یک آنزیم کلیدی در مغز

توماس وگا این دستگاه ۷.۵ گرمی را درست روی سقف دهان خود قرار داد، جایی که دندان‌های بالا آن را احاطه کرده بود. سپس دهانش را بست و گوشی آیفون خود را بالا گرفت و نشان داد که از زبان خود برای باز کردن برنامه‌ها و منوها استفاده می‌کند.

بدون تجربه شخصی نمی‌توان گفت که از این دستگاه‌های عجیب و غریب راحت یا خیر استفاده کنید، اما در مورد این محصول که قسمت‌هایی از آن روی دندان‌ها قرار می‌گیرند، تنها حدود 0.7 میلی‌متر ضخامت دارد و احساس می‌کند که به سقف آن می‌چسبد. ، ۵ میلی‌متر ضخامت دارد.

گفتنی است که هنگام خوردن غذا باید آن را بیرون آورد، هر چند می‌توانم وقتی در دهان است، صحبت کنم. ضمن اینکه صحبت کردن را مختل نمیکند.

شرکت سازنده میگوید این دستگاه در حال حاضر با هر بار شارژ حدود 5 ساعت دوام میآورد، در حال کار روی بهبود آن تا 8 ساعت تا ماه مارس هستند.

شارژ مجدد این دستگاه نیز حدود یک و نیم ساعت طول می‌کشد.

این شرکت توضیح داد که ماوس‌پد از ویژگی «لمسی کمکی» شرکت اپل برای کار با سیستم عامل iOS استفاده می‌کند، اما دستگاه‌های دیگر می‌توانند آن را به عنوان یک ماوس بلوتوث تشخیص دهند.

این دستگاه در حال حاضر به صورت پیش‌سفارش فروخته می‌شود و در آینده خواهد بود.

گفتنی است که هر ماوس‌پد به صورت جداگانه و بر اساس قالب‌های دندانی ارسال شده توسط مشتریان به عنوان بخشی از فرآیند سفارش، چاپ سه‌عدی می‌شود. در حالی که کاربران در تمام مدت استفاده از دستگاه، از جانب شرکت سازنده پشتیبانی خواهند کرد.

بخوان  تاکسی‌های پرنده تا ۳ سال دیگر در آسمان دوبی

کنترل‌کننده‌های ترکیبی جدید، اما ماوس‌پد یک گزینه ظریف و پیچیده‌تر نسبت به محصولات امروزی است که با استفاده از زبان‌های مختلف از دستگاه‌ها کار می‌کنند. با این حال، آیا زبان انسان اندامی مناسب برای رایانه‌های رایانه‌ای است یا خیر، چیزی است که تنها پس از استفاده طولانی مدت در دنیای واقعی می‌توانم در مورد آن اظهار نظر کرد.

انتهای پیاممنبع