راه‌اندازی مرکز ارزیابی فناوری و تحقیق و توسعه در سازمان‌های پژوهشی علمی و صنعتیرئیس سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران با بیان این که گسترش همکاری با وزارت صمت، وزارت دفاع و تحقیقات نیروهای مسلح در دستور کار سازمان های علمی و صنعتی ایران است، از راه اندازی مرکز ارزیابی فناوری و تحقیق و توسعه نیز در این زمینه وجود دارد. سازمان خبر داد.

به گزارش ایسنادکتر حسن زمانیان در مراسم تجلیل از پژوهشگران، فناوران و نوآوران برگزیده سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران که به مناسبت هفته پژوهش و فناوری و با حضور دکتر سید محمد حسینی، معاون امور مجلس رئیسجمهوری برگزار شد، به راهاندازی دو پژوهشکده شیمی دارویی و اکتشاف برگزار شد. و فرآوری عناصر پژوهشک اشاره کرد و گفت: گرفتن مجوز راه‌اندازی دوکده جدید با شرایط انقباضی کشور کار بسیار سختی است که در سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران انجام شده است.

زمانیان با بیان اینکه سازمان های علمی و صنعتی ایران به تار و پود صنعت کشور رسوخ کرده است، گفت: در این مسیر. مرکز ملی ارزیابی فناوری و تحقیق و توسعه نیز در سازمان راه‌اندازی شده است.

معاون وزیر علوم خاطر نشان کرد: گسترش همکاری با وزارت صمت، وزارت دفاع و نیروهای مسلح در دستور کار سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران قرار دارد.

وی در راه‌اندازی سامانه «نان» گفت: بین صنعت و دانشگاه فاصله وجود دارد و برای اتصال به این سیستم ایده‌ها و نیازها (نان) راه‌اندازی می‌شود.

سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی در مورد راه‌اندازی سامانه «جان»، توضیح داد: موضوع مهم دیگری پس از برقراری ارتباط بین دانشگاه‌ها و صنعت، ارتباط این دو بخش با بازار است. در این راستا سامانه «جان» که مسئولیت آن بر عهده سازمان‌های علمی و صنعتی ایران قرار گرفته است، در حال حاضر راه‌اندازی است. این سامانه ارتباطی بین دانشگاه و صنعت و بازار را تکمیل می‌کند و می‌توان سفارش تولید را نیز در آن ثبت کرد.

بخوان  مایکروسافت سرویس اشتراک جدید Copilot Pro را معرفی کرد که دستیار هوش مصنوعی ویندوز 11 را با 20 دلار در ماه شارژ می کند.

وی افزود: همچنین درگاهی برای دریافت تسهیلات خرید در سامانه «جان» قرار گرفته و ۲ هزار محصول در سامانه جان بارگذاری شده است.

زمانی در مورد ارسال‌های ارسالی به جشنواره خوارزمی، گفت: امسال از 47 کشور دنیا به طرح جشنواره خوارزمی ارسال شده است و این نشان می‌دهد که علی‌رغم تلاش دشمن برای این کشور علمی، این توطئه خنثی شده است.

وی خاطر نشان کرد: در سال 2021، دو درصد از دانشمندان دو درصد برتر متعلق به جمهوری اسلامی ایران بوده و همچنین 2.7 درصد از مقالات پر استناد دنیا متعلق به دانشمندان ایرانی است. این نشان می دهد پژوهش ما کیفی سازی شده و اکنون وارد مرحله فناوری شده است.

دکتر زمانی به رتبه این سازمان اشاره کرد و گفت: بر اساس آخرین رتبه‌بندی ISC، سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران بین ۵۲ مؤسسه پژوهشی با توجه به شاخص‌های مختلف رتبه اول را کسب کرده است.

به نقل از روابط عمومی سازمان‌های علمی و صنعتی ایران، در ادامه اعضای هیئت رئیسه این سازمان‌ها و برنامه‌های خود را ارائه کردند.

در پایان این مراسم از پژوهشگران و فناوران برگزیده سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران با اهدای لوح، تقدیر شد.

انتهای پیاممنبع