راه حل هوشمندانه دوبی برای دوچرخه سواران

راه حل هوشمندانه دوبی برای دوچرخه سواران

حلقه علاوه بر مناطقی که برای دویدن، پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری و امکانات مرتبط دارند، مملو از فضای سبز فراوان، با تعداد گیاهان و درختان، پارک‌های کوچک، امکانات ورزشی و امکانات کشاورزی شهری برای بهبود تولید غذا در منطقه خواهد بود.

انتهای پیاممنبع

در بیانیه مطبوعاتی Urb توضیح داده شده است: برنامه‌ریزی شده است تا حلقه بیش از ۳ میلیون نفر از ساکنان را با استفاده از یک روش حمل و نقل سالم به خدمات و مکان‌های کلیدی با پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری در چند دقیقه متصل کند. این مکان یک محیط‌بخش با قابلیت کنترل آب و هوا در تمام طول سال ارائه می‌کند تا پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری را به روش اصلی حمل‌ونقل برای ساکنان دوبی تبدیل کند. هدف این است که تا سال ۲۰۴۰ دوچرخه‌سواری و پیاده‌روی به روش اصلی حمل‌ونقل روزانه بیش از ۸۰ درصد از ساکنان دوبی تبدیل شود.

Loop توسط استودیوی محلی Urb طراحی شده است و این مأموریت استودیو زیرساخت‌های دوبی را برای دوچرخه سواران و پیاده‌روی می‌کند، تا مکانی که دوچرخه سواری و پیاده‌روی به روش اصلی حمل و نقل و نقل و انتقال روزانه برای اکثر ساکنان آن تبدیل شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از گیزمگبه شهرهای دوستدار دوچرخه سواری و پیاده روی فکر کنید. احتمالاً به جايي مانند آمستردام يا اوترخت مي رسد، اما شايد دوبي نيز در نهايت در اجراي طرح بلندپروازانه جديد، در اين مسير باشد. دوبی اخیرا از طرحی خبر داده است که هدف آن ایجاد یک مسیر دوچرخه سواری با قابلیت کنترل آب و هوا به طول 93 کیلومتر برای خنک نگه داشتن دوچرخه سواران است.

بخوان  شرکت سازنده «ChatGPT» پادزهر آن را ساخت!

راه حل هوشمندانه دوبی برای دوچرخه سواران

یک مشکل بزرگ برای ورزش راحت در فضای باز دوبی، آب و هوای دوبی است که بسیار گرم است. برای پرداختن به این موضوع، Urb در نظر دارد که مسیر دوچرخه/عابر پیاده را در یک ساختار شیشه‌ای با ظاهری آینده‌نگر محصور کند که بر روی چند پایه‌ای که از سطح زمین فاصله دارد، قرار می‌گیرد و فضای داخلی آن قابلیت کنترل آب و هوا را دارد. را دارد. واضح است که خنک نگه داشتن چنین فضای وسیعی به انرژی زیادی نیاز دارد که Urb می‌گوید این انرژی از منابع منبع منبع تامین می‌شود. راهکار آنها «کفپوش جنبشی» (Kinetic flooring) است، اما شاید انرژی خورشیدی نیز با توجه به آب و هوای محلی مناسب باشد.

دوبی اخیرا از طرحی خبر داده است که هدف آن ایجاد یک مسیر دوچرخه سواری با قابلیت کنترل آب و هوا به طول 93 کیلومتر برای خنک نگه داشتن دوچرخه سواران است.

یکی از نمایندگان Urb گفت که این پروژه در حال حاضر در مرحله تحقیقاتی است. این یک هدف بزرگ است که هدف آن تحقق است، اما اینجا اینجاست؛ مکان هایی که پروژه های جسورانه مانند برج خلیفه و حتی The Line را می توان امکان پذیر کرد.

این مسیر که حلقه نام دارد، از یک مسیر دوچرخه‌سواری و پیاده‌روی محصور به طول ۹۳ کیلومتر (۵۷ مایل) تشکیل شده است که می‌تواند در شرایط سخت کوی نیز پایدار باشد.

راه حل هوشمندانه دوبی برای دوچرخه سواران