رقص گروهی سگهای رباتیک با موزیک گروه بیتیاس!


ویدئوی قدیمی که توسط شرکت “بوستون داینامیکس” منتشر شده است، رقص گروهی هفت سگ رباتیک این شرکت را با موزیک گروه بی‌تی‌اس نشان می‌دهد.

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل، شرکت «بوستون داینامیکس» (Boston Dynamics)، ویدئویی باورنکردنی را از گروهی از سگ‌های رباتیک موسوم به «اسپات» (نقطه) منتشر کرده است که حرکات رقص بسیار چشمگیری را انجام می‌دهند.

در این ویدئو، هفت ربات اسپات را می‌توانم در حال اجرای یک برنامه رقص با موزیک موفق “اجازه رقص” (اجازه رقص) گروه کی‌پاپ “بی‌تی‌اس”(BTS) مشاهده کرد.

در ابتدا می‌شود که یک سگ رباتیک با حرکت بازوی خود همراه با کلمات، بخش‌های انفرادی موزیک را می‌خواند و بقیه ربات‌ها را در پس‌زمینه گام برمی‌دارند. زمانی که خواندن گروه آغاز می‌شود، مجموعه‌ای از حرکات هماهنگ را در شکل‌های مختلف آغاز می‌کنند. گویی که خود گروه بیتیاس هستند. در پایان این ویدئوی جدید، هفت ربات اسپات از هم جدا شدند و گام‌های خود را هماهنگ کردند.

رقص گروهی سگهای رباتیک با موزیک گروه بیتیاس!

رقص گروهی سگهای رباتیک با موزیک گروه بیتیاس!

حتی تصویری از ربات “اطلس”(اطلس) وجود دارد که می‌پرد و با موزیک دست می‌زند. اطلس، یک ربات انسان‌نمای دوپا با قد شش فوت است که توسط این شرکت مستقر در بوستون ساخته شده است.

رقص گروهی سگهای رباتیک با موزیک گروه بیتیاس!

ربات اطلس

یکی از کاربران یوتیوب اظهار داشت که ربات‌ها صادقانه می‌توانند در مسابقه “استعدادهای درخشان بریتانیا”(Britain’s Got Talent’) برنده شوند. کاربر دیگری به شوخی گفت: بوستون داینامیکس کم‌کم به یک شرکت سرگرمی تبدیل می‌شود این اولین باری نیست که سگ‌های رباتیک، حرکاتی را با موسیقی این گروه کره‌ای نشان می‌دهند.

بوستون داینامیکس سال گذشته نیز ویدئویی را از رقص هفت ربات اسپات با آهنگ “IONIQ: I’m On It” گروه بی‌تی‌اس منتشر کرد.

«اریک وایتمن» (Eric Whitman)، متخصص رباتیک شرکت بوستون داینامیکس، در یک پست وبلاگی نوشت: چالش‌های زیادی پیرامون جذب طراحان رقص ما که با رقص انسان عادت دارند، در نرم‌افزار ما وجود دارد. باید از پیش روی همه چیز کار می‌شد. ربات‌ها از این جهت که بسیار تکرار پذیر هستند، نسبت به انسان‌ها برتری دارند اما این عیب را دارند که باید تمام جزئیات را به آنها بپردازند و اصلاً بداهه کار نمی‌کنند.

رقص گروهی سگهای رباتیک با موزیک گروه بیتیاس!

به گفته بوستون داینامیکس، استفاده از ربات اسپات برای رقص در واقع یک هدف را دنبال می‌کند و آن هدف، به کار گرفتن مکانیکی و الگوریتم‌های ربات در نرم‌افزار است.

این سگ رباتیک در حال حاضر به صورت تجاری تجاری است و ۷۵۰۰۰ دلار قیمت دارد.

اسپات را می‌توان برای استفاده از کاربردهای سنگین، از جمله بازرسی محل آزمایش پرتاب موشک استفاده کرد که پیشتر در تأسیسات اسپیس ایکس نشان داد.

همچنین، این ربات‌ها در ارتش فرانسه به کار گرفته شده‌اند و به پرسنل نظامی مدرسه کمک می‌کنند تا سناریوهای آموزشی را کامل کنند. همچنین، این ربات‌ها در “سازمان آتش‌نشانی نیویورک” (FDNY) نیز برای کمک به ماموریت‌های جستجو و نجات به کار گرفته شده‌اند.

رقص گروهی سگهای رباتیک با موزیک گروه بیتیاس!

ربات‌ها در ارتش فرانسه

در ماه مارس، اسپات توسط پارک باستان‌شناسی “پمپئی”(Pompeii) استفاده به جای انسان‌ها در خیابان‌ها و تونل‌های شهر باستانی ایتالیا را بازرسی کند. شبها یا هر زمان که محل بازدید به روی گردشگران بسته می‌شود، ربات در پمپی می‌زند و برای انسان‌هایی که در بیرون از آنجا قرار دارند، یک پخش زنده را می‌کند.

بخشی از کار اسپات، بررسی تونل‌هایی است که توسط شکارچیان غیرقانونی آثار باستانی حفر شده و باعث ایجاد مشکلات ساختاری می‌شوند اما برای حضور انسان، خطرناک یا بسیار تنگ هستند. بدین ترتیب، انسانها با خیال راحت می‌توانند به آنها دسترسی پیدا کنند.

این ربات‌ها نمی‌توانند حتی کوچک‌ترین فضاها را مورد بررسی قرار دهند و داده‌های مفید را به منظور رفع مشکلات و ساختارهای ایمنی جمع‌آوری و ثبت کنند.

اسپات برای استفاده داخلی یا خارجی مناسب است، می‌توان به ترسیم محیط خود بپردازد، که از پله‌ها بالا برود و درها را باز کند، احساس کند و از آنها فاصله بگیرد.

این ربات می‌تواند عوارض خطرناکی را در محیط‌های مختلف مانند نیروگاه‌های هسته‌ای، میادین نفتی فراساحلی و محل ساخت ساختمان انجام دهد.

بوستون داینامیکس، این سگ رباتیک چابک و چهار پا را در سال ۲۰۱۶ معرفی کرد اما سال‌ها پیش از عرضه تجاری آن در ۱۷ ژوئن ۲۰۲۰، در حال توسعه آن بود.

اسپات به طور ویژه برای استفاده تجاری طراحی شده است. در واقع، واحدی که یک کسب و کار یک اسپات را می‌کند، باید این شرط را بپذیرد که برای استفاده در خانه ایمان نیست یا برای استفاده در کودکان نزدیک در نظر گرفته نشده است.

با وجود این، “مارک رایبرت”(Marc Raibert)، بنیان‌گذار بوستون داینامیکس پیشتر گفته بود که اسپات به زودی برای استفاده خانگی در دسترس خواهد داشت.

رایبرت در سال 2020 گفت: ما پروژه‌های می‌توانیم از آن‌ها مطمئن باشیم که از آن‌ها می‌خواهیم و آن پروژه را انجام دهیم، خانه شما را تمیز می‌کنیم. اسپات در حال حاضر هنوز برای استفاده خانگی در دسترس نیست اما روزی در دسترس قرار خواهد گرفت. من فکر می کنم که این ایده را دوست دارم که ربات در یک اتاق قرار داده شود تا از سیستم بینایی آن برای شناسایی لباس های فرزندان خود استفاده کنید.

در این ویدئو، رقص گروهی سگهای رباتیک دیده می شود.

انتهای پیاممنبع

بخوان  ربات جدید «سامسونگ» هم دستیار صوتی و هم سگ نگهبان است!