صفر تا صد برقراری ارتباط با همسفری‌ها در سفر اربعین

سیم کارت آسیاسل

برای ثبت آخرین وضعیت خودتان، وارد صفحۀ ویترین اپلیکیشن بله شوید و در سامانه اعلام وضعیت، گزینۀ اعلام وضعیت را انتخاب و آخرین وضعیت خودتان را بنویسید. بعد از ثبت وضعیت، همسفران و عزیزانتان می‌توانند از وضعیت فعلی شما باخبر شوند.

برقراری ارتباط با خانواده و دوستان، یکی از دغدغه‌های اصلی زائران اربعین است. با توجه به پیشرفت ارتباطات در سال‌های اخیر، راه‌های ارتباطی متنوعی برای زائران کربلا وجود دارد مثلاً سامانه اعلام وضعیت اربعین که در ادامه بیشتر دربارۀ آن توضیح خواهیم داد، یکی از راه‌های به‌صرفه و آسان برای برقراری ارتباط زائران است؛ اما معمولاً خرید سیم کارت عراقی یا استفاده از خدمات رومینگ، از اولین گزینه‌هایی هستند که زائران کربلا برای برقراری ارتباط به آن فکر می‌کنند. به همین خاطر در ادامۀ این دربارۀ سیم کارت عراقی، نحوه خرید سیم کارت عراقی، انواع سیم کارت عراقی و مزایا و معایب آن نیز توضیحاتی خواهیم داد.

سیم کارت عراقی

زائرانی که از سیم کارت زین استفاده می‌کنند، می‌توانند هزینۀ مکالمه درون شبکۀ خود را نیم‌بها کنید. برای این کار باید عدد ۲ را به شمارۀ ۲۰۳۴ پیامک کرده و ۵۰۰۰ دینار از شارژ را پرداخت کنند.

خرید سیم کارت عراقی برای سفر اربعین

اگر شما و همسفران‌تان در سفر اربعین از سیم کارت آسیاسل استفاده می‌کنید، می‌توانید هزینۀ مکالمه درون شبکۀ خود را نیم بها کنید. برای نیم‌بها کردن هزینۀ مکالمه با سیم کارت آسیاسل، باید عدد ۲ را به شماره ۲۹۳ پیامک کنید و ۵۰۰۰ دینار از شارژ را پرداخت کنید. هزینۀ تماس درون شبکۀ آسیاسل برای هر ثانیه ۳ دینار و هزینۀ تماس از آسیاسل به سایر اپراتور‌های عراق، برای هر ثانیه ۵ دینار است. برای دریافت تنظیمات اینترنت سیم کارت آسیاسل باید یک پیامک خالی به شمارۀ ۱۹۶۰ ارسال کنید. (قیمت هر هزار دینار عراقی در تاریخ ۵ شهریور ۱۴۰۱ حدوداً ۲۰ هزارتومان است.)

بخوان  آیا چین در رقابت فضایی آمریکا را شکست می دهد؟

ارتباطی بدون اینترنت و سیم کارت عراقی با سامانه اعلام وضعیت اربعین!

سه اپراتور آسیاسل، زین و کورک تلکام، سیم کارت‌های عراقی را ارائه می‌دهند. اعتبار این سیم کارت‌ها یک ماهه است و میزان شارژ اولیه آن‌ها با یکدیگر تفاوت دارد. در ادامه به معرفی انواع سیم کارت‌های عراقی و کد‌های دستوری آن‌ها می‌پردازیم.

اپلیکیشن بله و ستاره پونصد امسال هم مانند سال‌های گذشته با سامانه ارتباطی اربعین در این پیاده روی  سفر همراه و هم‌قدم زائران است. فرقی ندارد زائر اربعین باشید یا یکی از دوستان یا اعضای خانواده تان مسافر عتبات باشد، در هر دو حالت سامانه اعلام وضعیت اربعین به شما کمک می‌کند تا بدون نیاز به اینترنت و سیم کارت عراقی، از حال یکدیگر باخبر شوید.
برای استفاده از سامانه اعلام وضعیت اربعین اپلیکیشن بله را نصب یا به‌روزرسانی کنید.

سیم کارت زین

اگر قصد خرید سیم کارت کورک تلکام را دارید، می‌توانید هزینۀ مکالمۀ درون شبکه را نیم‌بها کنید. برای نیم‌بها کردن هزینۀ مکالمۀ درون شبکه با سیم کارت کورک تلکام، باید کد دستوری #۲۵۴* را شماره گیری کرده و ۱۵۰۰ دینار از شارژ را پرداخت کنید تا بتوانید با ۶ نفر مکالمۀ نیم‌بها داشته باشید.

اگر قصد دارید از حال مسافر یا همسفرتان باخبر شوید، وارد صفحۀ ویترین در اپلیکیشن بله شوید و در «سامانه اعلام وضعیت» گزینۀ مشاهده وضعیت را انتخاب کنید. در قسمت مشاهده وضعیت، شمارۀ فردی که می‌خواهید از او خبر بگیرید را وارد و آخرین وضعیت او را مشاهده کنید.منبع

 یکی از نیاز‌های اصلی زائران در اجتماع بزرگ اربعین، ارتباط با زائران دیگر و اعضای خانواده‌شان در ایران است. همان‌طور که گفتیم با توجه به پیشرفت ارتباطات در چندسال اخیر، برقراری تماس تلفنی و استفاده از سیم کارت عراقی یا خدمات رومینگ، تنها راه‌حل ارتباطی زائران نیست. ثبت موقعیت با استفاده از سامانه اعلام وضعیت اربعین یک راه ارتباطی رایگان و بدون اختلال برای زائران اربعین است. زائران عتبات می‌توانند بدون هیچ گونه نگرانی، از طریق سامانه اعلام وضعیت اربعین در ایام سفر با عزیزانشان در ارتباط باشند.

بخوان  استفاده از مایکروسافت از ربات محبوب ChatGPT

سامانه اعلام وضعیت اربعین، از مهرماه ۱۳۹۸ برای نخستین بار در کشور و با هدف ایجاد ارتباط رایگان و بدون نیاز به اینترنت برای زائران اربعین، به‌همت «پیام رسان بله» و با همکاری «ستاره پونصد» ارائه شد. اگر در ایام پیاده روی اربعین، قصد سفر به کربلا را دارید سامانه اعلام وضعیت اربعین به شما کمک می‌کند تا در تمام لحظات سفر با دوستان و عزیزانتان، کاملاً رایگان، در ارتباط باشید.

اغلب خدمات اپراتور‌های ایرانی به دلایلی مانند ترافیک شبکه و ضعیف بودن بستر‌های ارتباطی کشور عراق در ایام اربعین با اختلال روبرو می‌شوند. از طرفی دیگر اغلب اوقات زائران به صورت گروهی به کشور عراق سفر می‌کنند و به همین دلیل استفاده از سیم کارت عراقی برای ارتباط داخلی بین اعضای کاروان‌ها هزینۀ کمتری نسبت به خدمات رومینگ دارد. به همین دلیل استفاده از سیم کارت عراقی و خرید آن، راهی به‌صرفه‌تر به نظر می‌رسد.

سیم کارت کورک تلکام

انواع سیم کارت عراقی

سامانه اعلام وضعیت اربعین

سامانه اعلام وضعیت اربعین